Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] P242F Zapchany DPF, Tryb awaryjny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160353)

Glubb 23-06-2012 22:33

P242F Zapchany DPF, Tryb awaryjny
 
Witam.
Mam problem z moim Focusem 2006, 1.6 Tdci, 150 tys, km. Wlaczyla mi sie kontrolka kolo zebate z wykrzyknikem i kontrolka silnika, samochod przeszedl w tryb awaryjny. Niestety jestem w podrozy zagranica.. Podjechalem do najblizszego warsztatu, odczyt z kompa i oczywiscie zapchany filtr DPF. Zgodnie z zaleceniami producenta filtr powinien byc wymieniony przy 120 tys., ja tego wtedy nie zrobilem i teraz wyzianal ducha.
Zaproponowano mi wymiane za dobre 1000 EUR.
Bardzo prosze o opinie znajacych temat.
Chodzi mi glownie o to, czy moge tym samochodem wrocic w trybie awaryjnym do kraju? Do przejechania mam ok 600 km.. W warsztacie w ktorym bylem troche mnie postraszono, ze jesli pojade w dluzsza trase to filtr moze sie nawet zapalic i moze dojsc do pozaru, co mi sie jednak wydaje nierealne..
Oprocz tego prosilbym o sugestie co z tym filtrem zrobic.
Jezdze czesto do Niemiec. Wchodzi w takim wypadku w gre usuniecie tego wynalazku? Prosilbym ewentualnie o jakies dane warsztatow na Dolnym Slasku, ktore zajmuja sie ta tematyka.
Z gory dzieki.
Pozdrawiam.

Matych 24-06-2012 02:26

Odp: P242F Zapchany DPF, Tryb awaryjny
 
600 km bez problemu zrobisz -niestety w tragicznym tempie,usuń tego raka w V-techu,szukaj oddziału na śląsku

Jakoob 24-06-2012 11:52

Odp: P242F Zapchany DPF, Tryb awaryjny
 
Tak jak napisał matych, za około 1500zł w Polsce usuną Ci to wraz z niezbędną obróbką softu. Również uważam, że 600km przejedziesz. Nie wiem skąd jesteś ale takie rzeczy we wszystkich większych miastach robią. Pamiętaj tylko, że bez FAP na 99% nie będzie niemieckich badań technicznych jeśli auto jest zarejestrowane w DE.

Glubb 24-06-2012 12:41

Odp: P242F Zapchany DPF, Tryb awaryjny
 
Dzieki za odpowiedzi. W takim razie daruje sobie wymiane tutaj i udam sie w podroz 600 km w trybie awaryjnym. Mam nadzieje, ze nie splone po drodze.
Auto jest zarejestrowane w Polsce. Jezdze jednak bardzo duzo w Niemczech. Jedynie co to obawiam sie jakiejs przypadkowej kontroli po ewentualnym usunieciu filtra i ewentualnych konsekwencji (mandatow). Ale z drugiej strony tak sie zastanawiam, przeciez po niemieckich drogach jezdzi tyle starych dieslow, ktore zanieczyszczaja duzo bardziej niz taki focus bez tego filtra. Jezdzi moze ktos po europie po wycieciu tego cuda?

Matych 24-06-2012 12:52

Odp: P242F Zapchany DPF, Tryb awaryjny
 
W polsce usunięcie DPF-a jest praktycznie niewykrywalne.

malyzk 25-06-2012 00:14

Odp: P242F Zapchany DPF, Tryb awaryjny
 
o ile się nie mylę jest do wykrycia tylko organoleptycznie (czy w Polsce czy gdzie indziej) a softu nie trzeba kombinować, w większości wystarczy tuleja przed sondą

miru1968 25-06-2012 18:45

Odp: P242F Zapchany DPF, Tryb awaryjny
 
[QUOTE a softu nie trzeba kombinować, w większości wystarczy tuleja przed sondą[/QUOTE]
Oświeć mnie bo nie bardzo kumam to co napisałeś?????

Matych 25-06-2012 23:07

Odp: P242F Zapchany DPF, Tryb awaryjny
 
Cytat:

Napisał malyzk (Post 1844450)
a softu nie trzeba kombinować

Kombinować nie trzeba go tylko prawidłowo obrobić -a to duża sztuka,kto ci takich bzdur naopowiadał

benio 25-06-2012 23:27

Odp: P242F Zapchany DPF, Tryb awaryjny
 
Cytat:

Napisał Glubb (Post 1844184)
Dzieki za odpowiedzi. W takim razie daruje sobie wymiane tutaj i udam sie w podroz 600 km w trybie awaryjnym. Mam nadzieje, ze nie splone po drodze. ...

Nie spłoniesz bo w trybie awaryjnym DPF nie jest już dopalany zwiększoną dawką paliwa. Co może Ci jedynie (lub aż) grozić to zapchanie filtra w takim stopniu, że dalej już z nim nie pojedziesz. Dlatego nie piłuj silnika i unikaj gwałtownych przyspieszeń - jedź delikatnie. Po zapchaniu filtra niestety jakiś warsztat i fizyczne jego wywalenie, a w jego miejsce wstawka jakiejś rury, aby spaliny miały ujście.
Ja tak miałem - był coraz słabszy podczas jazdy (też tryb awaryjniy był), aż stanął. Łatwo to sprawdzisz - podstawisz rękę pod rurę wydechową i czy wyczuwalne jest ciśnienie spalin (nawet na wolnych obrotach).

Matych 25-06-2012 23:52

Odp: P242F Zapchany DPF, Tryb awaryjny
 
Cytat:

Napisał benio (Post 1844866)
Dlatego nie piłuj silnika i unikaj gwałtownych przyspieszeń - jedź delikatnie. Po zapchaniu filtra niestety jakiś warsztat i fizyczne jego wywalenie, a w jego miejsce wstawka jakiejś rury

Nie bardzo możliwe jest w trybie awaryjnym jechać niedelikatnie lub piłować rurę,a co do wstawienia rury to w silniku 1,6 tdci nie wstawia się rury tylko wykrusza albo wyciąga się wkład jest to zupełnie inne rozwiązanie niż w 2.0


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.