Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] świecący błąd silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169451)

dyzio66 11-11-2012 18:27

świecący błąd silnika
 
Witam
Od miesiąca powiadam c maxa i pojawił się ostatnio pewien problem. Mianowicie zaświeciła się zółta kontrolka silnika (chcę dodać że zapaliła się ona po tym jak pierwszy raz zaryglowałem drzwi, może to zbieg okoliczności a może jednak nie?). Kontrolka po odpaleniu auta czasem gaśnie i przez jakiś czas się nie zaświeca, a później znowu. Dodatkowo co zauważyłem poprzedni właściciel zamontował zestaw głośnomówiący, po 2 tygodniach przestał on reagować i właśnie również w podobnym okresie zapaliła się kontrolka. Czy może mieć coś wspólnego zaświecenie się kontrolki z ryglowaniem lub zestawem. Chcę dodać, że kiedyś posiadając inny samochód gdy drzwi w nim były malowane, po założeniu i zaryglowaniu również wyskoczył błąd silnika i mechanik stwierdził iż po zamontowaniu drzwi i elektryki należy skasować błędy, dlatego też się nad tym zastanawiam, tym bardziej że wiem że w c maxie były lakierowane drzwi po przerysowaniu. Dodam że po wstępnej diagnostyce w ASO poweidzieli że może egr a może coś z instalacją i chcą na jakieś większą diagnostyke go (co oczywiście kosztuje). Co dziwniejsze brak jakiegokolwiek odczuwalengo spadku mocy, czy falowania obrotów.
Będe wdzięczny za każdą pomoc
Pozdrawiam

Czesiek_ze 11-11-2012 18:35

Odp: świecący błąd dilnika
 
dyzio66. jak wyskoczył błąd silnika to do elektryka na kompa i odczytać ten bład ,a potem koledzy na forum rozszyrują Ci go,no bo tak to można sobie gdybać ,może to a może tamto.

keybo 15-11-2012 20:27

Odp: świecący błąd dilnika
 
Sprawdź przepływomierz.

RS AUTO-RAF 15-11-2012 20:50

Odp: świecący błąd dilnika
 
Cytat:

Napisał Czesiek_ze (Post 1904003)
dyzio66. jak wyskoczył błąd silnika to do elektryka na kompa i odczytać ten bład ,a potem koledzy na forum rozszyrują Ci go,no bo tak to można sobie gdybać ,może to a może tamto.

kolega dobrze pisze. jak nie podasz dokładnego kodu usterki to nie ma co sobie przypuszczać czy to EGR czy to wiązka czy coś innego.

dyzio66 17-11-2012 21:08

Odp: świecący błąd dilnika
 
Witam ponownie
Byłem na kompie i dostałem kartki gdzie opisywane był P0490, P0238 oraz P2683 i w każdym z opisów na końcu napisane jest "niesprawny lub uszkodzony PCM". Stwierdzono że coś jest z EGR nie tak, było autko potem na ponownym podłączeniu do kompa, niby tam wyszło że się otwiera zamyka, coś tam poustawiane od nowa itd )nie znam się na tym za bardzo) i wszystko było ok, silnik nie świecił, aż do dzisiaj. Co z tym zrobić??Czy wymienienie zaworu jest konieczne?

Rafał A.(antek) 25-11-2012 13:34

Odp: świecący błąd dilnika
 
moze byc egr, moze problem z elektryką, trzeba by to obejzec - szukaj kogos kumatego w fordzie w okolicy
trzecia możliwosc - rozładowany akumulator
czwarta jakies zwarcie na szynie CAN

wojtekn 26-11-2012 09:52

Odp: świecący błąd dilnika
 
dyzio66 popraw tytuł. ;)

Cytat:

świecący błąd dilnika

pablicito 26-11-2012 12:12

Odp: świecący błąd dilnika
 
Witam.
Zupełnie się na tym nie znam - ale z tego, co wyczytałem kiedyś na tym forum, to pamiętam, że C-MAXy z silnikami HDI (1.6 i 2.0) podobno bardzo nie lubią, jak im zaślepić EGR. Po zaślepieniu właśnie podobno zapala się kontrolka silnika. Może poprzedni właściciel zaślepił EGR i stąd te objawy?
Pozdrawiam

leonov 26-11-2012 15:53

Odp: świecący błąd dilnika
 
Na początek wyczyść zawór EGR i sterowanie turbem potem wykasuj błędy, a dalej zobaczymy.

przemo0106 02-04-2013 13:54

Odp: świecący błąd silnika
 
Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy z moim maxem. Najpierw zapaliły się lampki abs i esp. Raz się zapalały a raz nie. Po podłączeniu do kompa okazało się że jest jakiś błąd na lewym przednim kole. Nie znam oznaczenia błędu bo od razu wyświetlał się komunikat o nazwie błędu ale może ktoś miał z takim czymś do czynienia? Ale najważniejszy problem związany jest z silnikiem. Otóż niedawno zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka silnika. Pojechałem na kompa i wyskoczyło że coś mam z dpf, że niby słaby akumulator i coś z recyrkulacją spalin. Skasował gość błędy a ja pojeździłem nim troche żeby sprawdzić co się będzie działo. (tak mi doradził) Dodam tylko że nic mi się z autem nie dzieje. Żadnych braków mocy, kopcenia itp. Jeżdzi jak burza jak dotychczas. Po jakimś czasie wróciłem na warsztat i okazało się że został tylko błąd z dpf. Tamto znikło więc powiedział ze należy filtr dać do przepalenia i tyle. Ale czy aby napewno? Pomóżcie. Może wy macie jakieś sugestie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.