Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Kasowanie inspekcji oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=240772)

fenix100 15-03-2016 08:47

Kasowanie inspekcji oleju
 
Kończy mi się gwarancja na kugę 2013 i nie chce mi się jedzdzić za każdym razem do serwisu wymienić olej . Stąd pytanie jak skasować inspekcję po wymianie oleju? Z góry dzieki za odpowiedz.

tedi_k 15-03-2016 13:40

Odp: Kasowanie inspekcji
 
Cytat:

Napisał fenix100 (Post 2557732)
...jak skasować inspekcję ....

Tytuł kolega umiał nadać, a wpisać tego samego do szukajki forumowej już nie starczyło sił...Może po obiedzie sił przybędzie?
Qurcze - denerwujące jest takie zaśmiecanie forum...
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Robert - wyrzuć proszę ten wątek do zsypu - kolega nie zastosował się do regulaminu i nie wpisał najpierw tytułu do szukajki. Znalazła by od razu dokładnie to o co mu chodzi...

jeziorek 18-12-2019 08:00

Odp: Kasowanie inspekcji
 
Pisze w tym wątku, bo odpowiedź znalazłem, ale nadal sprawa nierozwiazana. Mam kuge MK2 1.6 EB 150km manuał, żaden ze sposobów kasowania inspekcji nie działa. Co więcej w forscan też nie ma takiej opcji, nie ma także parametru zapisującego ostatnia wymianę oleju. Czy to możliwe, żeby moje auto nie wymagało resetowania inspekcji? Będę wdzięczny za podpowiedzi. Czy normalnie można sprawdzić w menu żywotność oleju?

mar_tek 18-12-2019 10:44

Odp: Kasowanie inspekcji
 
Witam, posiadam Kugę MK2 1.6 150 km z 2013 r. od 2,5 roku. Od początku sam wymieniam olej i komputer nigdy nie wymagał kasowania inspekcji.

jeziorek 18-12-2019 15:04

Odp: Kasowanie inspekcji oleju
 
Ok, dziękuję, mam to samo doswiadczenie, nigdy nikt o tym nie pisał, dlatego pozwoliłem sobie zapytać. Swoją drogą to dziwne, że nie zdecydowano się na monitorowanie wymian oleju. Long life? W dieslu z DPF musi być, natomiast tutaj być może nie jest to krytyczne.

Rafik75 19-12-2019 09:18

Odp: Kasowanie inspekcji
 
Cytat:

Napisał jeziorek (Post 3204095)
Pisze w tym wątku, bo odpowiedź znalazłem, ale nadal sprawa nierozwiazana. Mam kuge MK2 1.6 EB 150km manuał, żaden ze sposobów kasowania inspekcji nie działa. Co więcej w forscan też nie ma takiej opcji, nie ma także parametru zapisującego ostatnia wymianę oleju. Czy to możliwe, żeby moje auto nie wymagało resetowania inspekcji? Będę wdzięczny za podpowiedzi. Czy normalnie można sprawdzić w menu żywotność oleju?

Nawet jeśli jest taka opcja, to czy to warto ufać komputerowi?
Lepiej sprawdzić jakość oleju organoleptycznie :wink:

TheDriver 22-12-2019 20:17

Odp: Kasowanie inspekcji
 
Cytat:

Napisał jeziorek (Post 3204095)
Czy normalnie można sprawdzić w menu żywotność oleju?

Można - z poziomu komputera. Ale nigdzie nie znalazłem info jak to jest liczone więc polegam bardziej na wyglądzie.

trzmi3lu 10-01-2020 11:13

Odp: Kasowanie inspekcji
 
Cytat:

Napisał TheDriver (Post 3205643)
Można - z poziomu komputera. Ale nigdzie nie znalazłem info jak to jest liczone więc polegam bardziej na wyglądzie.

Włącz zapłon pokaże się inspekcja wciśnij pedał gazu a po tym pedał hamulec/sprzęgło (w przypadku PS) i trzymaj aż komunikat pokaże ze skonczył i tyle filozofii.

jeziorek 10-01-2020 13:09

Odp: Kasowanie inspekcji oleju
 
No właśnie u mnie nigdy nie widziałem takiego komunikatu, w Forscan nie mam tez parametrów monitorujących przepieg po wymianie. Z tego wniosek, że wszystko zależy od pcm.
Arek

awatary 05-06-2021 12:40

Ford kuga 2013 usunięcie inspekcji oleju
 
Wyskakuje mi komunikat o wymianie oleju. Ja to usunąć? Wiem, że trzeba wcisnąć pedał gazu i hamulec. Ale trzeba to zrobić na zapłonie a ja nie mam miejsca na kluczyk tylko mam przycisk ford power


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.