Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czy można jeżdzić z pękniętą sprężyną (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190576)

marcin ml 26-09-2013 17:18

Czy można jeżdzić z pękniętą sprężyną
 
Witam pękła mi dziś sprężyna z przodu mam pytanie czy można dalej jezdzic:(

wydra 26-09-2013 17:31

Odp: sprezyna,czy można jezdzic
 
Jak chcesz się zabić lub kogoś to jak najbardziej.

A na serio, to nie można jeździć z pękniętą sprężyną, tym bardziej z przednią. Musisz jak najszybciej wymienić i to obie ;)

salom 26-09-2013 17:31

Odp: sprezyna,czy można jezdzic
 
Zależy w którym miejscu pękła .Jeżeli górny lub dolny pierwszy zwój, to tak, ale np dojazd z trasy do domu Jeżeli w innym miejscu, np posrodku, to nie. Bo w każdej chwili, na wybojach może wyskoczyć z łoża górnego,lub dolnego, i stoisz.

SrebnaStrzała 26-09-2013 17:43

Odp: sprezyna,czy można jezdzic
 
Możesz dojechać co najwyżej do mechanika. Mi niedawno pękła w mk3 i rozwaliła przy okazji łożysko. Jechać się dało ale jedyne gdzie pojechałem to do pobliskiego mechanika. Poszły do wymiany oba amorki, oboje osłony, łożyska i sprężyny. Sprężyny kayaba, amorki bilstein, oboje monroe, tak samo mam na tyle.

marcin ml 26-09-2013 17:50

Odp: sprezyna,czy można jezdzic
 
odpadło ok 5 cm spreżyny tylko niewiem czy góra czy dół ,mam do pokonanie jeszcze ok 300 km do domu


juz wiem odpadło kawałek górnej spreżyny

mmmk 26-09-2013 21:15

Odp: sprezyna,czy można jezdzic
 
ja jeździłem parę dni. pękło (też górna część), pojechałem do stacji diagnostycznej i obejrzeli powiedzieli,ze wszystko jest ok... później okazało się jednak,ze ja wiem lepiej bo kawałek sprężyny leżał tam gdzie parkuje samochód. zanim ojciec do mnie zadzwonił,ze znalazł kawałek sprężyny, zamówiłem części i ugadałem się do mechanika to trochę km przejechałem. objawów wyczuwalnych nie było żadnych. potem wymiana obu sprężyn i łożysk mcpersona bo się rozpadły przy rozbieraniu.

yeahman 27-09-2013 08:51

Odp: sprezyna,czy można jezdzic
 
Jak masz 300km to sobie jedź ale uważaj szczególnie na wybojach.

dirk79 27-09-2013 10:09

Jak chcesz podrożyć sobie koszt naprawy...;) jak Ci sie sprężyna przesunie może zgiąć tłoczek amorka i kolejne części do wymiany

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalk 4

SrebnaStrzała 27-09-2013 11:18

Odp: sprezyna,czy można jezdzic
 
Prawdopodobnie jak sprężyna się zmęczyła i strzeliła to całe zawieszenie z przodu nadawałoby się do wymiany.
Jaki masz przebieg? było coś robione z zawieszeniem?

rednaxelA 27-09-2013 12:59

Odp: sprezyna,czy można jezdzic
 
300 km sie nie wybieraj w zadnym wypadku z peknieta sprezyna - jak nie masz kasy/czasu to idz na szrot kup całego macpersona i wymien w jakims warsztacie - wydasz 2 stowy a dojedziesz spokojnie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.