Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] 1,8 TDCi Duratorq gaśnie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171655)

dioda74 14-12-2012 23:54

1,8 TDCi Duratorq gaśnie.
 
Witam.
Szanowni Koledzy.
Problem z fordem ( C-max 1,8 TDCi Duratorq, 115 KM, produkcja listopad 2007, 114 tyś km.). Samochód przy dojeździe do skrzyżowania,świateł itp. po wysprzęgleniu gaśnie. Zapalają się wszystkie kontrolki tak jak w położeniu kluczyka podczas podgrzewania świec. Później auto nie chce się uruchamiać. Muszę 4-5 razy uruchamiać rozrusznik, i czekać między próbami aż zaskoczy. Byłem 2 razy w serwisie forda, jednak komputer nie wskazał żadnych zarejestrowanych błędów i serwisanci stwierdzili, że nie mają punktu zaczepienia co do dalszej naprawy. Usterka występuje sporadycznie po przejechaniu bez przerwy ok 100 km i to nie zawsze. Na krótkich trasach auto sprawuje się rewelacyjnie. Zaufany mechanik testował auto z podpiętym komputerem przez 120 km ciągłej jazdy i przy różnych prędkościach (nawet 160 km/h) jednak wskazania komputera podczas testu cały czas były książkowe. Filtr paliwa wymieniany wraz z powietrza 3 tyś km temu ( w sierpniu br.). Paliwo zawsze tankuję jedynie na Statoilu i nigdy nie tankowałem z innej stacji. Raz auto zgasło po wyjeżdżeniu 3/4 zbiornika paliwa podczas zjazdu z autostrady do bramek. Później na rondzie też zgasł. Proszę o pomoc co to może być. Dodam, że w przeciągu 3 miesięcy autko zgasło 6 razy ale w ciągu ostatniego miesiąca już 3 razy. Dzisiaj mechanik sprawdzał filtr paliwa - czysty jak łza, wody i opiłków brak. Dziękuję za każdą podpowiedź.

leonov 15-12-2012 09:16

Odp: 1,8 TDCi Duratorq gaśnie.
 
Trudno będzie zdiagnozować jak problem występuje losowo :?: najlepiej byłoby użyć urządzenia typu Crecorder i przeanalizować logi.

100P 15-12-2012 10:07

Odp: 1,8 TDCi Duratorq gaśnie.
 
skoro dzieje się losowo to prawdopodobnie coś Ci sie zawiesza. jedyne co mi przychodzi mi na myśl to coś z klapą gaszącą silnik. czyżby siłownik bredził? jest to tylko taka moja mała sugestia niekoniecznie trafna ;) kiedyś kolega w focusie tdci też miał problem z gasnącym samochodem ale to przy określonej ilości paliwa w zbiorniku. Pamiętam tylko tyle, że winowajcą było coś w zbiorniku paliwa. zacinało się i samochód gasł. Serwis też nie potrafił mu zdiagnozować usterki.

dioda74 15-12-2012 22:43

Odp: 1,8 TDCi Duratorq gaśnie.
 
Cytat:

Napisał 100P (Post 1922250)
skoro dzieje się losowo to prawdopodobnie coś Ci sie zawiesza. jedyne co mi przychodzi mi na myśl to coś z klapą gaszącą silnik. czyżby siłownik bredził? jest to tylko taka moja mała sugestia niekoniecznie trafna ;) kiedyś kolega w focusie tdci też miał problem z gasnącym samochodem ale to przy określonej ilości paliwa w zbiorniku. Pamiętam tylko tyle, że winowajcą było coś w zbiorniku paliwa. zacinało się i samochód gasł. Serwis też nie potrafił mu zdiagnozować usterki.

Nie wiązałem faktu gaśnięcia samochodu z ilością paliwa, gdyż zawsze ON w zbiorniku paliwa było pod dostatkiem. Jednakże dopiero teraz zwróciłem na to uwagę i wydaje mi się, że usterka pojawiała się gdy paliwa w zbiorniku było pomiędzy 1/4 a 1/2 pojemności. Spróbuję teraz pojeździć i nie dopuścić do zużycia paliwa poniżej 3/4 zbiornika, zobaczę czy auto przygaśnie.

alem 07-01-2013 14:32

Odp: 1,8 TDCi Duratorq gaśnie.
 
Może podciśnienie robi się w zbiorniku paliwa?

dioda74 13-01-2013 21:34

Odp: 1,8 TDCi Duratorq gaśnie.
 
Cytat:

Napisał alem (Post 1934481)
Może podciśnienie robi się w zbiorniku paliwa?

Nie mam pojęcia. Raczej nie bo później autko dalej pali. Na razie jeżdżę w zakresie 1/2 do max napełnienia zbiornika i po przejechaniu ok. 1800 km nic się nie dzieje. Najdłużej jechałem 2 razy po 200 kom bez przerwy. Tyle tylko, że przed tym byłem u mechanika i wymienił filtr paliwa na nowy. W środku było czysto,żadnych zabrudzeń. Na razie auto jeździ, tylko nie wiem jak długo, gdzie i kiedy zgaśnie.. :(

AC_62 16-01-2013 20:06

Odp: 1,8 TDCi Duratorq gaśnie.
 
Może kończyć sie czujnik położenia walka rozrządu , jak błąd wystepuje selektywnie to może nie zostać zapisany w kompie jako błąd. Tym bardziej że jak silnik gaśnie to na wyświetlaczu nie pokazyje sie kmunikat i nie pali się kontrolka check engine

lucasone 18-01-2013 13:48

Odp: 1,8 TDCi Duratorq gaśnie.
 
Witam serdecznie,

Mam podobny, jak nie ten sam problem.
Posiadam Focus'a z 2008r z silnikiem 1,8 tdci 115KM.
Precyzując objawy po dłuższej analizie...
Problem występował na trasie Toruń <-> 3miasto, czyli autostrada + obwodnica. W innych przypadkach(krótsze trasy, przyspieszanie) na przestrzeni 1 roku problemu nie było.
Auto 4x krotnie zgasło po przejechaniu od 100 do 250km ze stałą prędkością.
Po dojechaniu do bramki autostradowej i wrzuceniu biegu jałowego, silnik gasł. Odpalał po ok 5-10 min losowo po kilkukrotnym uruchomieniu rozrusznika.
Przypuszczam, że clue sprawy tkwi w monotonnej jeździe przy prędkości powyżej 100km/h przy stałych obrotach na dłuższych odcinkach drogi.
Innym razem nauczony doświadczeniem, daleko przed dojazdem do bramki (po ok 150 km) wysprzęgliłem silnik i chwilę po tym wrzuciłem 5 bieg, auto przez ok 5sek lekko szarpało, praca silnika była jakby przerywana, można to porównać do braku paliwa w silniku, po tym czasie silnik zaczął znowu stabilnie pracować
Dodam, że objawy takie wystąpiły po wymianie pompy wody, czyli ściągnięciu częściowym rozrządu... choć może to być nieistotne dla sprawy.

Jakieś fachowe sugestie?

AC_62 18-01-2013 15:07

Odp: 1,8 TDCi Duratorq gaśnie.
 
Wedlug opinii serwisu są dwie czeste przyczyny powstałego problemu, jeden to ten czujnik położenia walka rozrządu ( były wadliwe egzemplarze) a drugi to czujnik temperatury glowicy ( nie temperatury cieczy) też może przy złych prametrach odczytu wyłączyć silnik. Obydwa bledy nie będą odłożone w pamieci kompa bo to nie awaria urzadzenia tylko ponadnormatywny odczyt , następstwem ktorego jest wyłącznie silnika w celu jego ochrony.

Sylwiusz 18-01-2013 22:48

Odp: 1,8 TDCi Duratorq gaśnie.
 
Ja miałem podobny problem. Od czasu kiedy kupiłem auto 2 razy mi zgasł podczas jazdy. Zapaliła się czerwona kontrolka i pojawił komunikat: "usterka układu silnika". Za pierwszym razem kumpel mechanik stwierdził, że to luz czujnika ciśnienia paliwa. Przez jakiś czas było OK, do czasu kiedy stało się to po raz drugi. Tym jednak razem auto "badał" kolega mechanik, ale w moim miejscu zamieszkania. W skrócie napiszę, że nie wiedzieliśmy już gdzie szukać, gdy kolega tak z ciekawości począł sprawdzać wtryskiwacze. Okazało się, że silnik szarpie w tym samym rytmie jak pracował nierówno 4-ty wtryskiwacz. Lekarstwem okazał się olej Mixol, którego wlaliśmy cały litr na 3/4 zbiornika. Zrobiłem kilka km po mieście i od razu praca silnika się poprawiła. Nazajutrz poleciałem 600 kilosów do Niemiec (chociaż z duszą na ramieniu) i na drugi dzień powrót. Szedł jak wściekły i nawet nie jęknął. Od tego czasu co ileś tankowań mu wleję troszkę Mixolu i mam spokój. Może to pomoże.
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.