Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=38904)

ziemek123 27-02-2008 08:39

Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de
 
Witam wszystkich.Kolejny temat.Jak dobrze ustawić rozrząd?Przeczytałem chyba wszystkie posty i wszędzie piszemy o ustawianiu na znaki,na sworznie blokujące itp.Ale nigdzie niema instrukcji fotek z jakiejś mondrej knigi.Kupiłem mondka z zerwanym paskiem,zregenerowałem głowicę wszystkie zawory nowe itp.wszystko jak trzeba.Zabieram się do składania,silnik mam wyjęty więc wszystko ładnie widać.Stąd moje pytanie jak precyzyjnie ustawić rozrząd?które blokady(mam cały zestaw)gdzie i kiedy włożyć?No i najważniejsze ustawienie pompy paliwa.Zapraszam do dyskusji.Mile widziane fotki z książki(fachowej). :fcp26

Peefe 27-02-2008 09:19

Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de
 
Hej,
Też jestes zainteresowany tematem. Gdzie udzało ci się zdobyć te blokady? W sklepach ich nie oferuja.

ziemek123 27-02-2008 13:57

Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de
 
Witaj peefe.Blokady są na allegro kosztują od 70 do 200 zł zależy do jakich silników.Ja mam komplet do mondka(85zł z przesyłką) siery eskorta skorpicy diesel. Temat ustawienia rozrządu w mondim mnie interesuje bo robiłem już kilka silników ale to mój pierwszy fordzik.W poprzednich silnikach które robiłem były znaki FIRMOWE(nie po flamastrach czy przecinakach)i nie dało się nic spartolić.Dlatego chciałbym posłuchać rad fachowców od forda(dobre rady zawsze w cenie).Jeszcze na dodatek kupiłem z zerwanym paskiem i wszystko porąbane nawet ścięło klin na wałku rozrząu.Całe szczęście tłoki całe :fcp1 .Pozdrowionka.
P.S. sorki koledzy zero zainteresowania tematem :fcp6 .Jak bym w temacie napisał Jak wymienić żarówkę to może by ktoś pomógł?No nic jutro zaczynam walkę może wystarczą własne doświadczenia. :fcp1

Peefe 27-02-2008 23:11

Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de
 
Ja nabyłem knige "Sam naprawiam swoj samochod" czy jakoś podobnie. Tłumaczenie z niemieckiego dla mondeo - roczniki do 2000 r.
Niby jest tam kilka informacji ale jak dla mnie ciagle dość mętnie opisane. Jeżeli chcesz to mogę załatwić jakiś scan/zdjęcie.

borejek343 27-02-2008 23:26

Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de
 
Może to się przyda.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Peefe 27-02-2008 23:29

Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de
 
Z ciekawości, coś takiego?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

co ciekawe to samo ale o 20zl droższe:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Niebardzo widze w tych zestawach opisany w tej knidze kołek blokujacy.

ziemek123 29-02-2008 20:34

Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de
 
Witam Peefe.Mam ten pierwszy zestaw za 65 zeta a kołek to będzie pierwszy ten z gwintem.Borejek343 dzięki za linki bardzo pomocne :fcp1 .Dziś walczyłem z ustawieniem i klapa bo muszę kupić jeszcze koło wałka rozrządu.Niestety obróciło się pewnie gdy pasek pękł i wyrobł się stożek koło jest za blisko głowicy i kiszka(a swoją drogą dziwił mnie brak klina na wałku ale tak jest).Może ma ktoś takie?Jest w sklepie ale tydzień czekania. :fcp25 a myślałem że wyjadę w sobotę.Trudno muszę szukać koła i czekać niestety :fcp6 .Napiszę resztę swoich przygód jak skończę robotę.

borejek343 29-02-2008 21:31

Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de
 
Życzę powodzenie! Ustawienie rozrządu to iście zegarmistrzowska robota!

Peefe 01-03-2008 22:11

Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de
 
Jak jestes z okolic warszawy to masz dwa szroty z cześciami fordowskimi.
Trakt brzeski 10 i drugi w okolicach raszyna - naprzeciwko shella. Jak chcesz moge ci dac namiar telefoniczny.
ziemek - jak wyciagales silnik to na ile szacujesz jego wagę? Operacja wyjmij/wloz jeszcze przedemna i kombinuje czy jedna osoba do pomocy to nie bedzie za malo. Marnie u mnie z mozliwoscia podwieszenia go na czyms i spokojnego opuszczenia do kanalu.
Patrzac na ten zestaw to sie zastanawiam czy przypadkiem nie wystarczy oszlifowac szpilki z gwintem w ramach tego pinu blokujacego, reszta wygląda bezproblematycznie - 6mm.

ziemek123 02-03-2008 21:16

Re: Ustawienie rozrządu w 1,8td endura de
 
Blokady wału to raczej nie dorobisz chyba że wytoczysz bo ta blokada opiera się o przeciwwagę wału i musi mieć odpowiednią długość(musiał bym zmierzyć.Do pompy 6mm.Wagi silnika ze skrzynią to niepotrafię oszacować ale napewno 2 ludzi nie da rady bo trzeba trochę manewrować.Ja wyciągałem do góry na bloczku i we dwie osoby.Samemu był problem.Może jak masz dobry wygodny kanał?to sobie poradzisz.Pamiętam czasy kiedy woziło się z niemiec składaki i wszystko robiło się na lawecie z pomocą lewarków we dwie osoby(też nie zawsze).Tak strzelam że waga to ok 150kg.najmniej ale dokładnie niemam pojęcia.Może ktoś zna dokładniejszą wagę?Wracając do tematu wkońcu udało mi się odpalić zapala ładnie szybko łapie ale kopci na czarno czarno-niebiesko,Czy to może być wina ustawienia konta POMPY????Za duża dawka paliwa? Pompa była sprawdzana na hamowni wtryski też są ok.Silnik pracuje równo i ładnie,ale to kopcenie?Może pierścienie byle co?Oglądałem cylindry jak miałem zdjętą głowicę i nie miały progów ani nie były porysowane wyglądały ładnie jak na 250 tyś.A może musi trochę poklekotać bo chodził tylko jakieś 2-3 min po remoncie.Zobaczymy jutro Pozdrawiam do nast.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.