Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=234295)

Maza 26-11-2015 12:32

Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania - Powrot obiawow po 20kkm
 
Witam,
Mój pierwszy post na forum i niestety z problemem.
Dodam, że nie znalazłem podobnego problemu przez wyszukiwanie.

Kilka dni temu kupiłem c-max 115tdci z powershift i przebiegiem 137000km.
Wczoraj zauważyłem dziwne zachowanie skrzyni podczas przyspieszania. Polega na skokowym rozwijaniu obrotów tak jak by następowało chwilowe rozsprzęglenie skrzyni. Czasem podczas równej spokojnej jazdy ze stabilna prędkością obroty lekko falują. Dodam, że nie odczuwam szarpania a biegi zmieniają się płynnie i szybko. Silnik pracuje równo i płynnie. Olej był wymieniony w ASO przy 70kkm, zamierzam zaraz dokonać kolejnej wymiany.
Dołączam 2 linki do filmików.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy spotkaliście się już z takim zachowaniem?
Co to może być za usterka?

26.12.2015:
Jestem już po wizycie w serwisie Forda.
Wymiana oleju, programu i kalibracja skrzyni rozwiązały mój problem.
Do dziś zrobiłem ok 400km w różnych warunkach i nie ma objawów pod obciążeniem, ani podczas przyspieszania. Dam znać jeśli problemy powrócą.
Pozdrawiam
Piotr

lukas_ko 26-11-2015 17:52

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Jak dla mnie powtórna wymiana oleju to strata pieniędzy zrób adaptacje/kalibracje skrzyni w kumatym serwisie i jak to nie pomoże to skrzynia do wymiany.
Jak będziesz w sytuacji potrzeby wymiany skrzyni to mam całkiem nową skrzynie właśnie z C-maxa z przebiegiem praktycznie zerowym bo około 100 km. Więc mogę Cię poratowac.

nabuchodonozor 26-11-2015 20:28

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
czy na trybie "ręcznym" masz tak samo?

Maza 26-11-2015 23:01

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Witam. Dziekuje za odzew.
Tak, to samo jest na automacie i na ręcznym wybieraniu biegow.
Wymienie olej i wykonam kalibracje oczywiście. Zobaczymy co to da.
Co do wymiany całej skrzyni to proszę nie straszcie nawet :| poszukam w sterowaniu i programie najpierw.
Wracając do pytania: czy znacie taki przypadek?

lukas_ko 27-11-2015 02:19

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Z Twojego filmiku ciężko jest coś wywnioskować. Trzeba podłączyć się dobrym narzędziem diagnostycznym najlepiej IDS. Forda i zobaczyć czy są jakieś błędy jak nie ma zrobić kalibracje i zobaczyć czy jest lepiej.

Bo to może być wszystko od zwykłej poprawnej adaptacji po usterkę w mechatronike sterująca po zużyte sprzęgła itd.

Zrób kolejno wszystko co jest najważniejsze a później się będziesz martwił.

Być może kalibracja pomoże i będzie ok.

Co do oprogramowania to możesz jedynie wgrać nowszą wersję ale to Ci powinno zrobić ASO lub ktoś kto będzie robił adaptacje/kalibracje.

Jeżeli jednak to Ci nie pomoże to pozostaje Ci grzebanie w Twojej lub spróbować wsadzić inną ja tak zrobiłem w swoim focusie tylko że skrzynie kupiłem z C-max i cały czas miałem komunikat niekompatybilne oprogramowanie.
Wiec mam tą skrzynie i w razie czego mogę Ci ją pożyczyć i jeżeli będzie działać to ja weźmiesz.

Ale najpierw zrób tą adaptacje bo może będziesz miał wszystko ok.

boruch13 27-11-2015 17:54

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Jeśli silnik pracuje równo i płynnie jak napisałeś, to pewnie kwestia jakiegoś czujnika. W starym Focusie tak miałem, co prawda manual, ale Twoje objawy ewidentnie wskazują na jakiś czujnik.

Maza 29-11-2015 22:25

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Witam. Dziś zauwazylem, że mocniej czuc te objawy przy obciążeniu i np. pod górkę.
Dam znać po wizycie w serwisie. Dziękuje za podpowiedzi.
Pozdrawia.

wrzoch 03-12-2015 18:36

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jaki dokładnie masz model tej skrzyni?
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - samochód nie raportuje Ci żadnych komunikatów błędów na zegarach?

Zdecydowanie słabo to wygląda, ale powiem Ci, że miałem u siebie może nie takie jak u Ciebie, ale troszkę podobne objawy ślizgającego się sprzęgła jak mi padł zawór sterowania podciśnieniem od klapy gaszącej. Puszczał powietrze na przestrzał, akumulator podciśnienia przestał działać i VTG zaczęło pracować po swojemu. Tylko u mnie nie wiem czy 50km przejechałem z uwalonym zaworem i miałem błąd ESP i ABSu, potem MILa i ograniczoną funkcjonalność skrzyni biegów - kumulacja.

Pasowałoby odczytać błędy i jak najszybciej to naprawić. Nie wiem czy wiesz ile kosztuje komplet sprzęgieł z wymianą, a "jazda na półsprzęgle", a tak to mniej więcej wygląda, tej skrzyni na pewno nie pomoże.

lukas_ko 03-12-2015 19:18

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2493730)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jaki dokładnie masz model tej skrzyni?

Ja mam Focusa 2.0 tdci a z tym silnikiem był tylko jeden rodzaj skrzyni powerschift z momentem 450 N
I ta skrzynia jest wszędzie ta sama tzn ma ten sam nr katalogowy dla aut Focus, C-max, S-max, Kuga, Mondeo mk4

Jedyne co różni te skrzynie w różnych autach to pierwotna konfiguracja sterownika skrzyni TCM która która to jest wgrywana w fabryce jak jest pusty sterownik i wówczas się przypisuje że dana skrzynia będzie w danym modelu Forda.

wrzoch 03-12-2015 19:22

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Czyli konkretnie jaki?

Ja mam u siebie 7M5R-7000-AG - numerek z białej naleplki widocznej pod filtrem powietrza na "górze" skrzyni.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.