Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3]2.0 TDDI silnik drży i nierówno pracuje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=39846)

pete2 12-03-2008 19:13

[MK3]2.0 TDDI silnik drży i nierówno pracuje
 
Witam wszystkich, zauważyłem ostatnio, ze na wolnych obrotach stojąc w korku silnik czasami zaczyna nierówno pracować, w środku bardziej wyczuwalne jest wtedy jego drżenie. Nie zauważyłem przy tym zmiany obrotów (może minimalnie tylko strzałka drgnęła). Dzieje się to na rozgrzanym silniku. Czy ktoś miał coś takiego? Co to może być? Dzięki za podpowiedzi.

pete2 12-03-2008 21:26

Re: [MK3]2.0 TDDI silnik drży i nierówno pracuje
 
znalazłem wątek ale o TDCI: koło dwumasowe, napinacz paska. Czy to może być coś z tych rzeczy?

adi 12-03-2008 21:44

Re: [MK3]2.0 TDDI silnik drży i nierówno pracuje
 
a nie włacza ci sie na kilka sekund włąsnie wtedy jak czujesz to drzenia wiatrak chłodnicy?bo u mnie tak czasem sie dzieje...podobno to bład softu klimy.
jak sie wsłuchasz to-jesli tak tez jest u ciebie-to usłyszysz jak wiatrak chodzi=zwiekszony hałas, po czym gasnie po ok 3-5 sek.

pete2 13-03-2008 07:14

Re: [MK3]2.0 TDDI silnik drży i nierówno pracuje
 
O tym nie pomyślałem, muszę się wsłuchać, jeśli tak to faktycznie może to być ta wtyczka przy chłodnicy, rezystor czy coś takiego. U mnie drży tylko na ciepłym silniku.

pete2 14-03-2008 09:35

Re: [MK3]2.0 TDDI silnik drży i nierówno pracuje
 
Niestety u mnie nie słyszę włączania wentylatora gdy zaczyna mi się drżenie. Mam nadzieję że to nie dwumasa bo w czasie jazdy mi nie szarpie ani podczas przyspieszania. Czy to prawda, że jak coś sie dzieje z dwumasą, sprzęgłem to szarpie zwłaszcza przy nieparzystych obrotach (1500, 2500)?

Daniel 220 14-03-2008 11:19

Re: [MK3]2.0 TDDI silnik drży i nierówno pracuje
 
no powiem Wam ze mi tez ostatnio sie to zdaża ze nierówno pracuje ale głównie na zimnym silniku a wtryski??

adi 14-03-2008 21:01

Re: [MK3]2.0 TDDI silnik drży i nierówno pracuje
 
Ponoć jak sie zaczyna dziac cos z dwumasówka to najczesciej wczesniej pada rozrusznik-albo przynajmniej zaczyna sie z nima dziac cos "nie tak"-->to taki "inny"dowód na zblizająca sie usterkę tego koła.

ozzman 15-03-2008 13:11

Re: [MK3]2.0 TDDI silnik drży i nierówno pracuje
 
To moze agregat czy tam sprezarka czy jak to sie tam nazywa od klimy, jak zacznie drgac to poprostu wylacz nawiewy i zobacz czy po kilku sekundach sytuacja ustanie.

guguś 15-03-2008 19:10

Re: [MK3]2.0 TDDI silnik drży i nierówno pracuje
 
Cytat:

Napisał adi
a nie włacza ci sie na kilka sekund włąsnie wtedy jak czujesz to drzenia wiatrak chłodnicy?bo u mnie tak czasem sie dzieje...podobno to bład softu klimy.
jak sie wsłuchasz to-jesli tak tez jest u ciebie-to usłyszysz jak wiatrak chodzi=zwiekszony hałas, po czym gasnie po ok 3-5 sek.

mam ten problem napisz coś więcej (prosze)pozdroseba

Daniel48Z 15-03-2008 20:12

Re: [MK3]2.0 TDDI silnik drży i nierówno pracuje
 
Witam, kolego miałem identyczny problem... Też mam 2.0 TDDI i działo się wszystko tak jak opisujesz. Więc to na bank jest to że sypie Ci się już koło dwumasowe tak więc szykuj portfel... Do wymiany masz cały komplecik... Pozdrawiam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.