Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Ogrzewanie przedniej szyby nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142071)

asfalcik111 21-10-2011 20:11

Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Problem zauważyłem dzisiaj rano otóż jak załączyłem guziki podgrzewania szyb to było tak : tylna szybko odmarzła cała nie było problemu , lusterka także ale przednia szyba odmarzła tylko do połowy po stronie pasażera a strona kierowcy wcale, i tu moja prośba co mogę z tym zrobić gdzie szukać przyczyny.
Przeszukałem forum i znalazłem tylko temat do focusa co mi nie pomaga.

Biernaś 21-10-2011 23:04

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
U mnie po roku przestał grzać pasek o szer. ok. 20 cm po stronie kierowcy. Też chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną

toronto 22-10-2011 11:38

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
O ile się nie mylę to są przerwy w "odrutowaniu" szyby. Niestety w grę wchodzi wymiana szyby.

Biernaś 22-10-2011 13:28

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Cytat:

Napisał toronto (Post 1725081)
O ile się nie mylę to są przerwy w "odrutowaniu" szyby. Niestety w grę wchodzi wymiana szyby.

Ale czym to jest spowodowane? Szyba grzała przez rok i nagle część nie grzeje. Rozumiem przerwanie obwodu na tylnej szybie do ścieżki grzejące są nakładane na szybę a w przedniej są zatopione w szybie więc nie ma możliwości ich uszkodzenia przez zadrapanie szyby

asfalcik111 22-10-2011 15:15

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Dokładnie tylną szybę da się naprawić szybko , ale co z przednią ..... czy tylko wymiana.

djibiza 22-10-2011 17:53

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Jeżeli będzie przerwana ścieżka w szybie to chyba tylko wymiana. Kiedyś na forum elvis3 napisał takie cuś, cytuję: Jeśli cała połowa to jeszcze mozesz zdjąć plastik na desce koło trójkącika i zobaczyć czy jest tam napiecie jeśli jest to sprawdz czy konektor idący do szyby ma przejscie do masy moze być tam jakaś reztsrancja jesli jest głucho to zdejm podszybie i zobacz czy nie oberwało taśmy wchodzącej do szyby . Musisz sprawdzić to co opisał elvis.

Biernaś 22-10-2011 18:14

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Może przy wymianie filtra zahaczyłem jakąś kostkę i rozłączyłem część szyby. Sprawdzę to

mcmarcopolo 22-10-2011 20:08

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Jeśli chodzi o ogrzewanie przedniej szyby to musisz wiedzieć, żę szyba podzielona jest na dwie połowy... strona kierowcy i strona pasażera. Z szyby wyprowadzone są z każdej strony po 2 przewody zakończone kostką. Jeśli przestała grzać cała strona to albo rozłączyłą się kostka (z prawej strony na podszybiu) albo urwał się przewód wychodzący z szyby... a to można naprawić tylko przez wymianę szyby - wiem bo wymieniałem i widziałem jak to wygląda. by sprawdzić czy przewody wychodzące z szyby są ok trzeba zdjąć listwę przykrywającą połączenie szyby ze słupkiem, pod tą listwą jest przewód....jeden wychodzi z szyby u góry, a drugi u dołu.... Gdyby zepsuł się moduł komfortu, przekaźnik lub przepalił bezpiecznik, to obie strony szyby by nie grzały...

toronto 22-10-2011 23:01

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
No więc niestey Panowie, taki urok podgrzewanych elektryką szyb! Dobre, ale się psuje , a jak się psuje to ... kosztuje. Kolego asfalcik-sprawdź podłączenia i masę! Pozdrawiam

wicia_23 05-11-2011 14:56

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
ja też bym miał pytanko bo u mnie całą szyba przednia nie podgrzewa bezpiecznik cały czytałem coś o przekaźniku moje pytanko gdzie go znajdę?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.