Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|pomorska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=140)
-   -   Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112614)

ak15 19-10-2010 10:25

Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?
 
Witajcie,
Prośba o pomoc:
Może ktoś ma namiary na warsztat w okolicach do 100 km od Elbląga ?
Piszę w tytule o Trójmieście, ale niekoniecznie. Ważne aby blisko. Przeglądałem stare posty ale nic nie znalazłem. Stare linki do warszatów są nieaktualne.

PaBlLoO90 19-10-2010 18:14

Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?
 
Cytat:

Napisał ak15 (Post 1525686)
Witajcie,
Prośba o pomoc:
Może ktoś ma namiary na warsztat w okolicach do 100 km od Elbląga ?
Piszę w tytule o Trójmieście, ale niekoniecznie. Ważne aby blisko. Przeglądałem stare posty ale nic nie znalazłem. Stare linki do warszatów są nieaktualne.

W Sopocie jest zakład pana Stachury "SKRAW - MET". Warsztat ma bardzo bogatą tradycje .To drogi interes, ale są bardzo solidni i znani w branży.

Link z adresem i nr tel. : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ak15 19-10-2010 21:03

Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?
 
PaBlLoO90 Dzięki serdeczne, jutro będę dzwonił.
Dodam jeszcze, że objawy są takie, że podczas kręcenia kierownicą napotykam na większy opór a potem jak mocniej pokręce to jest takie chrupnięcie i dalej już lekko idzie. Pojawia się to w różnych położeniach kierownicy na postoju i w czasie jazdy. Mechanik w serwisie twierdzi, że to maglownica (170 tys przebiegu) ale gdzieś wyczytałem, że może być również łożysko. Nie widać żadnego wycieku.

ak15 20-10-2010 09:45

Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?
 
Teraz mam juz więcej wiadomości. Nie są oni warsztatem samochodowym, więc nie demontują przekładni. Do warsztatu dostarcza się wymontowany element. Czas regeneracji to ok. 2 dni. Koszt jest zależny od stanu technicznego np. stopnia korozji. Przybliżony koszt regeneracji kompletnej przekładni wraz z drążkami i osłonami 500-1100 zł.
No i teraz mam zgryz, bo przy dość wysokiej cenie zależy mi na gwarancji za całą usługę. A jak okaże się, że trzeba jeszcze to i owo dodatkowo zrobić + olej, jakies uszczelki ? Nie znam się na tym, więc troche obawiam się tego. Musiałbym to zlecić w warsztacie samochodowym. W Łodzi jest firma, która sie specjalizuje w przekładniach kierowniczych i robia to kompleksowo. Al eto ode mnie troche daleko.

Piotr_gd 20-10-2010 18:20

Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?
 
Zapytaj może jeszcze u nich
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ak15 21-10-2010 08:21

Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?
 
Piotr gd
Serdeczne dzieki. Pomogłeś mi. Dzwoniłem tam, gosciu bardzo uprzejmy i widać że wie o czym mówi. To jest warsztat samochodowy i robią kompletna usługę i co wazne zajmują się właśnie takimi naprawami. Zdecyduje sie na naprawe u nich.
Pozdrawiam serdecznie

PaBlLoO90 24-10-2010 19:01

Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?
 
Cytat:

Napisał ak15 (Post 1526351)
Teraz mam juz więcej wiadomości. Nie są oni warsztatem samochodowym, więc nie demontują przekładni. Do warsztatu dostarcza się wymontowany element. Czas regeneracji to ok. 2 dni. Koszt jest zależny od stanu technicznego np. stopnia korozji. Przybliżony koszt regeneracji kompletnej przekładni wraz z drążkami i osłonami 500-1100 zł.

Tak jak mówisz, dostarczyłem im zdemontowaną maglownice, koszt 890 zł, w tym nowe końcówki , drążki , solidne osłony( nie jakieś sylikonowe tandety).
To sporo gotówki , ale jak wsześniej wspomniałem fachowa robota. Jeżeli interesuje cię gwarancja na całość, to warsztat faktycznie jest lepszą opcją.

Tigerbart 30-10-2010 20:38

Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?
 
Najlepszy punkt, gdzie regenerują to SKRAW-MET w Sopocie. Znam tych ludzi, znają się na robocie. Na pytanie "Czy chce Pan tanio, czy dobrze" a klient mówi, że tanio - kierowany jest do konkurencji. Mam prywatny numer do właściciela i znam go dobrze, jeśli ktoś chciałby zrobić "rekonesans" chętnie pomogę.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Regeneracja przekładni, siłowników i naprawa "nierozbieralnych" elektrycznych pomp wspomagania.

AQT24 07-03-2011 01:10

Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?
 
Cytat:

Napisał ak15 (Post 1526351)
Teraz mam juz więcej wiadomości. Nie są oni warsztatem samochodowym, więc nie demontują przekładni. Do warsztatu dostarcza się wymontowany element. Czas regeneracji to ok. 2 dni. Koszt jest zależny od stanu technicznego np. stopnia korozji. Przybliżony koszt regeneracji kompletnej przekładni wraz z drążkami i osłonami 500-1100 zł.
No i teraz mam zgryz, bo przy dość wysokiej cenie zależy mi na gwarancji za całą usługę. A jak okaże się, że trzeba jeszcze to i owo dodatkowo zrobić + olej, jakies uszczelki ? Nie znam się na tym, więc troche obawiam się tego. Musiałbym to zlecić w warsztacie samochodowym. W Łodzi jest firma, która sie specjalizuje w przekładniach kierowniczych i robia to kompleksowo. Al eto ode mnie troche daleko.

W Słupsku możesz zregenerować maglownicę na ulicy Braci Staniuków 40 (przy wylotówce na Ustkę). Ceny zależne od modeli. Można skontaktować się telefonicznie i zapytać się o koszt kompleksowej regeneracji maglownicy, tak jak to było w moim przypadku. I bez obaw o gwarancję u nich masz 25 miesiecy gw. 8) To ich stronka: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to wielu mechaników ze Słupska i okolić przywozi do nich części ze względu na krótki czas oczekiwania i dostępność:!!:

Tigerbart 10-03-2011 00:00

Odp: Maglownica. Gdzie regenerują w Trójmieście ?
 
Ja mimo wszystko osobiście nie znam lepszego zakładu niż Skraw-Met. Jest to zakład mechaniki precyzyjnej, nie warsztatem, dają rok gwarancji na wykoanny element, a wykonanie jest pierwsza klasa. O cenie też można rozmawać (właściciel to mój znajomy).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.