Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] sterownik wtryskiwaczy, sterownik zasilania. komputer (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167463)

landros85 12-10-2012 19:20

sterownik wtryskiwaczy, sterownik zasilania. komputer
 
Witam mam taki problem z swoim mondziakiem 2.0 TDCI 130km 2002r mianowicie ze czasem nie odpala mi za pierwszy razem kręci normalnie silnikiem ale nie chce odpalic, musze poczekac z 5 sekund o odpala jak złoto i taki odpał ma raz na dzien czasmi pare razy nie za każdym razem. Byłem na diagnostyce komputerowej i wyskoczył błąd ,,Sterownik silnika lub zasilanie napięciem". Wymieniłem juz czujnik cisnienia paliwa na listwie, czujnik położenia wałka rozrządu na szary bo był czarny. Dzisiaj oddałem auto do elektryka wykecił mi komputer przeczyścił go, potem zabrał sie za masy moze któraś nie ma dobrego styku, jutro sie zabierze za sterownik wtryskiwaczy ten który znajduje sie za nadkołem od kierowcy, sprawdza wszystkie kable czy nie jest jakiś przetarty, ale nie wiem za 100% czy to coś da. Może ktoś z was miał taki problem, prosze o odpowiedz dzięki!

hirotaro 12-10-2012 23:05

Odp: sterownik wtryskiwaczy, sterownik zasilania. komputer
 
może regeneracja samego sterownika on też czasem klęka na swe kolana

landros85 13-10-2012 07:29

Odp: sterownik wtryskiwaczy, sterownik zasilania. komputer
 
ale którego sterownika tego głównego co jest pod schowkiem czy tego od wtrysków co znajduje sie za nadkołem.

1olek 13-10-2012 07:53

Odp: sterownik wtryskiwaczy, sterownik zasilania. komputer
 
Cytat:

Napisał landros85 (Post 1888678)
Dzisiaj oddałem auto do elektryka wykecił mi komputer przeczyścił go

jak zepsuje Ci sie telewizor to tez go czyscic aby sie naprawil ;)

landros85 13-10-2012 15:21

Odp: sterownik wtryskiwaczy, sterownik zasilania. komputer
 
ale wszystko jest ok masy prawidłowo sa podłączone nie ma rdzy komputer sprawdzony czujnik położenia wałka rozrządu wymieniony i dalej robi tak samo nie wiem jaka juz może byc przeczyna kręci normalnie silnikiem a nie chece odpalic poczekam 5 sekun zapala bez problemu zdarza sie to raz na tydzien a czasmi pare razy w na dzien osiwiałem juz cały byłem juz w serwisie forda i powiedzieli mi ze wszystko jest ok:( stacyjke tez mi sprawdzali i działa normalnie, jak długo kręce silnikiem to pojawie mi sie migająca sprężynka, odczekam 5 minut pali normalnie i sprężynki nie ma na komputerze był błąd P1664 ( sterownik silnika lub zasilanie napięciem) co to może byc???

nowakotomasz 17-10-2012 15:30

Odp: sterownik wtryskiwaczy, sterownik zasilania. komputer
 
Witam czy znalazłeś może rozwiązanie tego problemu ja mam u siebie to samo.Proszę o pomoc.

landros85 17-10-2012 18:20

Odp: sterownik wtryskiwaczy, sterownik zasilania. komputer
 
jeszcze nie odedrałem auta od mechanika ale chyba znalazł problem ponoc nie trzymają wtryski cisnienia (wyskakuje błąd P0191), którys wtrysk jest walnięty dał do sprawdzenia do boscha sprawdzenie jednego wtrysku kosztuje 100zł czyli na wstep juz musze dac 400zł a renowacja jesdego kosztuje 500-750zł zalezy co do wymiany wiec juz sie zaczynaja powazne koszta nie wiadomo jeszcze jak pompa ale moze bedzie ok narazie czekam na odpowiedz od serwisu który wtrysk jest do bani i ile bedzie to kosztowac ale mysle ze bez 3000zł sie nieobejdzie jak naprawie to napisze koszta co było i ile wyniosło

nowakotomasz 17-10-2012 20:33

Odp: sterownik wtryskiwaczy, sterownik zasilania. komputer
 
Dzięki no to bomba...

hirotaro 18-10-2012 05:50

Odp: sterownik wtryskiwaczy, sterownik zasilania. komputer
 
ja jeszcze was "pociesze" jeśli zrobicie jeden wtrysk to nie wszystko za chwile polecą kolejne wiec odrazu chyba lepiej jest robic wszystko na raz, a jeszcze do tego ja bym sprawdził najpierw pompe, bo jeśli ona sypie opiłkami to naprawa wtrysków nic wam nie da, bo zaraz polecą znowu i "zabawa" zacznie się od początku

landros85 19-10-2012 08:52

Odp: sterownik wtryskiwaczy, sterownik zasilania. komputer
 
i sie okazało co, oddałem wtryski do sprawdzenia zapłaciłem za sprawdzenia 400zł i dwa wtryski sa do naprawy koszt 1200zł i jeszcze mechanik to wyjdzie koło 2000zł, na szczęscie pompa jest ok tak mnie zapewniał mechanik


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.