Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] zabezpieczenie antykorozyjne podwozia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261220)

jacusslavus 27-03-2017 15:37

zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
 
Auto odebrałem ok 1 mies temu, zatem oglądam, wzglądam... i stwierdziłem, że podwozie focusa 1.5 2017 nie "wygląda" na super zabezpieczone od korozji (w serwisie powiedzieli, że tak ma być). Zatem schylając się na kolanach :) widze jakieś gołe jasnoszare gładkie blachy w podwoziu i w nadkolach, szpary, wnęki, wgłębienia, profile...
Fakt, nie wziąłem tego pod uwagę wybierając auto, skupiłem się na silniku, właściwościach jezdnych i wyposażeniu..., czyli przyjemności, ale już za późno.
Czy można to jakoś uratować i zabezpieczyć dodatkowo antykorozyjnie, bez utraty gwarancji? Mazda to robi u siebie w serwisie za ok. 2,5 k...

kumpel Fordzika 27-03-2017 16:42

Odp: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
 
Zabezpieczaj czym prędzej Panie Kolego, tylko wcześniej umyj dokładnie podwozie. Zrób tym. Bankowo w stolicy jest jakiś zakład co robi na tych preparatach.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja dziś oglądałem swojego po zimie i w szoku jestem. Ranty tylnych nadkoli malutkie wykwity korozji są. Kufffffaaa samochód ma równo ledwo 7 lat. Co to w ogóle jest ? Co z tym kurna robić. Po co te przeglądy korozyjne nadwozi co roku za 100 zł robione. To podpada pod jakąś reklamację, wojnę z Fordem ?

AdoKrycha007 27-03-2017 16:56

Odp: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
 
Kupując nowego Forda, nie ważne jakiego (o Vagilante i Kuga sie nie wypowiadam) - czy Fokę, czy Mondeo, czy Fiestę, czy Galaxy - fabrycznie ŻADEN NIE MA zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia. Można to sobie sprawdzić po vinie. Nawet wersje Titanium nie mają - jest taka linijka "Bez zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia". Żeby nie tracić gwarancji trzeba to zlecić ASO - u nas w firmie tak zrobiliśmy, a mamy 3 sztuki Galaxy 2,0T na wypasie titanium+dodatki. Oczywiście nikt o tym Cię nie poinformuje, dopóki nie zapytasz... A kto normalny kupując auto za 100 czy jak w naszym przypadku 150 tys ma sobie zdawać sprawę że auto nie ma żadnego zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia? No własnie... Teraz auta robią księgowi a nie mechanicy..

kumpel Fordzika 27-03-2017 17:25

Odp: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
 
Masakra jakaś. Na polski rynek solą posypywany od góry do dołu fabrycznie auta powinny być lepiej przygotowane.
Echhhh trzeba kupować coś takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

TomQ62 27-03-2017 17:50

Odp: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2776399)
Echhhh trzeba kupować coś takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Polecam coś takiego:
http://pictures.trader.pl/eurotax/pi...fcb024a43c.jpg

Mój ma 22 lata i konia z rzędem temu, kto znajdzie rdzę na budzie, a żadnych zabezpieczeń nigdy nie robiłem :one:

jacusslavus 27-03-2017 18:34

Odp: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
 
Czyli polecacie mi zabezpieczenie podwozia w serwisie Forda? Kupiłem auto w Autoplaza Warszawa. Oni mówią, że jest zabezpieczony fabrycznie, i nie potrzeba. To wstyd, ale zrobiłbym to, nie chce stracic gwarancji.

elucidate 27-03-2017 18:45

Odp: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
 
Oddaj lepiej do jakiegos serwisu ktory specjalizuje sie w zabezpieczenie.

jacusslavus 27-03-2017 18:59

Odp: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
 
Dzwonilem do Forda i powiedzieli mi, że ew zabezpieczenie antykorozyjne moge robić po 2 latach, bo wcześniej strace gwarancje... Ford nie przewiduje tego...

kumpel Fordzika 27-03-2017 21:53

Odp: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
 
Czy masz gdzieś w warunkach gwarancji, w karcie gwarancyjnej , w instrukcji obsługi zapis, że nie można zrobić zabiegu konserwacji podwozia i profili zamkniętych ? Jeśli nigdzie to nie jest opisane to nie odbiera uprawnień z tytułu gwarancji czy rękojmi. Nie wprowadzasz żadnych zmian w konstrukcji pojazdu sprzecznych z warunkami homologacji na Polskę oraz warunkami jego eksploatacji.

yacekb 27-03-2017 22:05

Odp: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
 
Ja również po lekturze forum postanowiłem pomyśleć o zabezpieczeniu podwozia , dowiadywałem się w ASO jeszcze przed odebraniem auta . Nic z tego nie robią . Zadzwoniłem do centrali Ford Polska . Tam zdziwienie , bo w ASO za odpowiednią opłatą zrobią . Dalej drążę , poprzez Warszawę wywarłem nacisk na moich lokalnych dilerów ( Gdańsk , Gdynia ) . W Gdańsku nie mają warunków , w Gdyni owszem zrobią tylko ... auto obierałem w grudniu , szef serwisu wykombinował , że jak już będę obierał to mam do niego zadzwonić , on wyślę lawetę bo w grudniu drogi posypane solą nie nie można zabrudzić podwozia ( tak powiedział ) . Korowody że jasna cholera . Pomyślałem pierniczę , po 3 latach jak się skończy gwarancja zabezpieczę w warsztacie specjalizującym się w zabezpieczaniu podwozi. ( a jest nawet dobry w Gdańsku ) .
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , mi w ASO w Gdańsku powiedzieli że stracę gwarancję a w ASO w Gdyni że nie .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.