Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   PODŚWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=27237)

s.moniś 09-07-2007 07:34

PODŚWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ
 
Witam
Ostatnimi dniami narodził się mały problem w moim autku a mianowicie przy zapalaniu świateł nie zawsze włącza się podświetlanie deski rozdzielczej co przy jeździe nocnej jest bardzo uciążliwe, gdyż nie widać wskazań zegarów… Czasem udaje mi się je włączyć poprzez kilkunastokrotne włączanie i wyłączanie świateł jednak musi być jakaś tego przyczyna, zapewne nic poważnego jednak w moim przypadku Tabula Rasa :o) ja tylko jeżdżę ;o) z wiedzy technicznej „leżę”…
Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł na naprawienie tej usterki do proszę o podpowiedź…
Z góry dziękuję i pozdrawiam….

Szakal_76 09-07-2007 11:46

Witam !

Na początku sprawdź sobie bezpiecznik (oznaczony nr 50, wart. prądu 7,5, kolor brązowy), być może nie łączy zawsze, zaśniedział lub coś w tym stylu :fcp8 . Ten właśnie bezpiecznik zabezpiecza radio, tablicę rozdzielczą i timer. Znajduje się w centralnej skrzynce z bezpiecznikami i przekaźnikami po lwej stronie pod tablicą rozdzielczą :fcp4

POZDRAWIAM

Nurek 76 09-07-2007 11:54

Bezpiecznik tu raczej nie ma nic wspólnego. Problem moim zdaniem tkwi w zabrudzonych albo spalonych stykach włącznika świateł bo tam też jest załączane podświetlenie deski rozdzielczej. s.moniś, czy masz wersję z regulacją podświetlenia deski czy zwykły włącznik? Wymiana włącznika na nowy to około 50 zł na allegro, ten z regulacją podświetlenia ok 100.

Bakos 06-10-2009 17:15

Odp: PODŚWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ
 
Witam, jestem nowy na forum, ponieważ Focusa kupiłem 3 dni temu. Odświeżam stary temat, ponieważ brakuje konkretnej odpowiedzi.
Autko kupowałem w dzień i nie zauważyłem jednego mankamentu, który widać dopiero wieczorem. Na desce rozdzielczej świeci tylko: licznik przebiegu, radio, kontrolki np. kierunkowskaz, . Nie podświetla natomiast lub światło lekko się mieni: zegarów,przycisku świateł awaryjnych, pokrętła wentylatora, czy regulacji temperatury. Przyciski od szyb podświetla.

Nie chcę z tym od razu jechać do elektryka, więc próbuje tutaj.
Jaka może być przyczyna? Co sprawdzić? Jeszcze nic nie sprawdzałem

PS: Od razu dodam, że regulacja podświetlenia nic nie zmienia.

Kubuch 06-10-2009 19:10

Odp: PODŚWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ
 
Wymień żarówki...

Bakos 06-10-2009 20:41

Odp: PODŚWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ
 
Myślisz, że tyle żarówek się przepaliło? Mnie się wydaje, że to co innego skoro przy włączaniu świateł mijania, na pół sekundy się zapalą i wtedy są przyćmione (tego nie opisałem).
Może to coś przy włączniku świateł lub przy regulatorze, może ktoś mi to może potwierdzić. Ewentualnie mógłby ktoś napisać jak się zabrać do tych włączników.

piotrek 74 06-10-2009 21:22

Odp: PODŚWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ
 
Bakos> masz przyciemnianie deski rozdzielczej <pokrętło w poziomie obok przełącznika świateł > pokręć nim

Bakos 08-10-2009 18:29

Odp: PODŚWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ
 
Cytat:

Napisał piotrek 74 (Post 1259627)
Bakos> masz przyciemnianie deski rozdzielczej <pokrętło w poziomie obok przełącznika świateł > pokręć nim

Cytat:

PS: Od razu dodam, że regulacja podświetlenia nic nie zmienia.
Pisalem o tym wczesniej

piotrek 74 09-10-2009 07:45

Odp: PODŚWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ
 
Bakos jak regulacja nic nie zmienia to przyczyną morze być źle złożony włącznik świateł (brak regulacji -ustawione jest na najmniejsze )
Ps oryginalne Radio tez przyciemnia się jeżeli ono działa to szukaj w bezpiecznikach lub żaróweczki

donzborolesko 25-01-2010 16:10

Odp: PODŚWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ
 
Witam !!! Ja mam podobny problem, a mianowicie strasznie słabo świecą mi zegar i przy jeździe nocnej jest to bardzo uciążliwe. Jeśli przełącznik od świateł przełączy się w pierwszą pozycję, to mocno świeci, ale tylko wyświetlacz od przebiegu. Przy porzełączeniu na drugi stopień włączają się zegary, ale świecą bardzo słabiutko. Proszę o pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.