Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Naprawa stacyjki / dorobienie kluczyka - gdzie w W-wa? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70800)

moll47u 27-05-2009 14:14

Naprawa stacyjki / dorobienie kluczyka - gdzie w W-wa?
 
Mam duży problem z odpalaniem mojego auta. Nie mogę przekręcić kluczyka. Dorabiałem już 2 razy kluczyk, do dziś to pomagało. Dziś dorobiłem w tym samym punkcie i niestety problem nadal pozostał. Z trudem przekręcam kluczyk. Wydaje mi się że moja stacyjka wymaga wymiany lub naprawy.

Gdzie mogę tego dokonać? (naprawy stacyjki, dorobienie kluczyka).
Jakie są tego koszty i czy można to zrobić od ręki?

jakob61 27-05-2009 18:57

Odp: Naprawa stacyjki / dorobienie kluczyka - gdzie w W-wa?
 
Witam.
Chyba wyłącznie w ASO Forda , ja chciałem naprawić zwykły bębenek zamka tylnej klapy i niestety nie znalazłem takiego fachowca w swoim rejonie.A stacyjka jest też częścia immobilajzera i tu zaczynają się schody!!!

radzio_s 27-05-2009 21:50

Odp: Naprawa stacyjki / dorobienie kluczyka - gdzie w W-wa?
 
Jest dobry spec od zamków w okolicach teatru dla dzieci guliwer na ulicy równoległej do tej na której jest teatr.Naprawiał mi w focusie dorabiał zamek do kluczyka

janusz72 29-05-2009 17:23

Odp: Naprawa stacyjki / dorobienie kluczyka - gdzie w W-wa?
 
Ja też miałem problem ze stacyjką i dorobienie nowego klucz nie bardzo pomogło ale jest sposób, trzeba wyjąć stacyjke rozebrać ją i tam gdzie jest taki mały bolczyk- wałeczek który blokóje żeby nie można było przekręcić. trzeba go wyjąć i włożyć kluczyk do bębenka wtedy tarczki muszą się ustawić w jednej linji żeby bolczyk się schował w bębenku, pewnie jedna tarczka się nie ustawia w jednej linji i bolczyk się nie chowa! Ja wziołem włożyłem kluczyk , miałem taki zestaw od mini szlifierki i taką mini tarczką jak od szlifierki kątowej podszlifowałem tarczke która odstawała, i po zawodach stacyjka działa jak należy! Nie wiem czy dobrze to opisłem ale jak to się pokolei rozbiera i patrzy to wydzje się bardzo proste!

przemo_1981 07-09-2009 10:41

Odp: Naprawa stacyjki / dorobienie kluczyka - gdzie w W-wa?
 
janusz72 mógłbyś dokładnie opisać jak wyciągnąłeś bębenek z kolumny?? Wczoraj rozgrzebałem całą stacyjkę i została mi tylko goła kolumna kierownicza z bębenkiem w środku i nie wiedziałem jak wyciągnąć bębenek. Jedynie co można było rozebrać to blaszka od dołu kolumny, która jest zamontowana na stałe przez zbite krawędzie kolumny.

ps. czy immobilizer znajduje się w takiej kostce która jest montowana plastikowym pierścieniem na bębenek?? Gdzie w kluczyku (do otwierania zdalnego samochodu jest immobilizer: w grocie czy w części gdzie są przyciski do otwierania samochodu??

przemo_1981 08-09-2009 12:32

Odp: Naprawa stacyjki / dorobienie kluczyka - gdzie w W-wa?
 
ponawiam: czy ktoś wie jak wymontować bębenek z kolumny kierowniczej by dokonać opisanej przez janusza72 "operacji"????

krzychb 21-08-2010 14:31

Odp: Naprawa stacyjki / dorobienie kluczyka - gdzie w W-wa?
 
Witam!
Mam pytanie,żeby wyciągnąć stacyjkę to trzeba ściągnąć kierownicę i całą kolumnę?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.