Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Przewód ciśnienia turbiny ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134029)

bobas8 27-06-2011 20:16

Przewód ciśnienia turbiny ?
 
1 załącznik(i)
Witam - jak w temacie - jak nazywa się ten element fachowo?- zaznaczony na rys. Nie chcę zostać oszukany przez mechanika ......a chodzi o to - że auto wolno rozpędza się i przy 3tys. obr. słyszę świst( szum) coś jak podmuch wiatru - nie gwizd - jak przyłożyłem rękę do "zgrzewów" od ktorych wychodzą "kolanka" - czuję podmuch powietrza. Czy to może odpowiadać za spadek mocy auta? . Nie sądzę że jest to awaria turbiny - nic na komputerze nie wyświetla się ( błąd ).
dzieki

colin barbazynca 28-06-2011 08:10

Odp: Przewód ciśnienia turbiny ?
 
Jak tam ucieka powietrze, to napewno bedzie problem z utrata mocy i ew dymieniem.
Co do komputera, to on nie jest w stanie zdiagnozowac czegos takiego jak awaria turbiny :) Jeszcze jak doladowanie jest za tuze to jest opcja ze je obetnie i wywali blad, ale jak doladowanie jest za male, to marne szanse dostac cokolwiek - ratuje cie tylko logowanie parametrow podczas jazdy, bo sprawdzanie "turbiny" na postoju to rozboj w bialy dzien...

Rolo28 28-06-2011 16:07

Odp: Przewód ciśnienia turbiny ?
 
Witam sprawdź dokładnie czy przypadkiem nie wieje z tego czarnego korka powyżej ja kiedyś też myślałem że to ta rura jest pęknięta i nieszczelna ale przyjrzałem się dokładniej i faktycznie wieje z pod tego korka co odpowietrza skrzynie korbową

Biperek 28-06-2011 19:33

Odp: Przewód ciśnienia turbiny ?
 
Polecam patent na odszukiwanie przedmuchów z kawałkiem papierowego paska. Ja ostatnio znalazłem u siebie niewielki przedmuch, znaczy na małych obrotach był niewielki. Spadek mocy był bardzo wyraźny. Żadnego gwizdu nie było, auta nie dało się rozpędzić więcej niż 110 km/h, a i to trwało wieki. Wyprzedzanie nie wchodziło w grę. Co prawda dziurę miałem w innym miejscu (prostokątna karbowana złączka z czujnikiem z boku), ale skutek bardzo podobny. Taśma izolacyjna i drut pomogły do czasu sprowadzenia nowej. Polecam zlokalizowanie przedmuchu i próbę uszczelnienia. Będziesz wiedział, czy diagnoza słuszna. Ja w pierwszej chwili wystraszyłem się, że turbawkę szlag trafił.

bobas8 28-06-2011 21:55

Odp: Przewód ciśnienia turbiny ?
 
...i znalazłem się u mechanika , który zrobił to (po mojemu) profesjonalnie - polewał pianką i szukał przedmuchów góra/dół .....i po około 30 min. stwierdził (zademonstrował) - pokrywa zaworów ma przedmuchy .....i tu ciekawostka - cena części - ford servis - 750zl. Allegro - 80 -180zl.
pozdr


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.