Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Xenon po wymianie na nowy nadal nie świeci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=248056)

Rybax 23-07-2016 16:53

Xenon po wymianie na nowy nadal nie świeci
 
Witam

Pare dni temu spalił mi się xenon w lewej lampie w mondeo mk4. Zamówiłem na ale.... nowe dwie sztuki firmy Osram takie same jakie były oryginalnie D1S. Sprawdziłem na stronie Osram czy są oryginalne i są. Po zamontowaniu nowych nadal nie świeci mi lewy xenon. Zamieniłem xenony miejscami i nadal to samo. Zamieniłem przetwornice i nadal to sama nie działa lewy.
Moje pytanie brzmi czy w Mk4 jest bezpiecznik od świateł mijania. Jak tak to gdzie?? Jeżeli nie mam to co muszę zrobić aby działała lewa lampa inne żarówki działają w tej lampie. Jakieś pomysły ktoś miał taką sytuacje:?::?::?::(

Reflektory-Samochodowe 25-07-2016 06:33

Odp: Xenon po wymianie na nowy nadal nie świeci
 
Sprawdź bezpieczniki .

qrczakos 25-07-2016 07:33

Odp: Xenon po wymianie na nowy nadal nie świeci
 
nie ma bezpieczników do mijania świateł w mk4.. jeżeli założyłeś żarówki i nie działają, zamieniłeś stronami żarówki i to samo, to spróbuj jeszcze zamienić lampy stronami.. założę się że będzie świecić, więc będzie to kwestia przetwornicy.

Reflektory-Samochodowe 25-07-2016 07:42

Odp: Xenon po wymianie na nowy nadal nie świeci
 
kolega pisał ze zamieniał przetwornice

mszh725 25-07-2016 15:46

Odp: Xenon po wymianie na nowy nadal nie świeci
 
Sprawdź jeszcze wtyczkę, która wchodzi do lampy, bo czasami kabelki lubią się wypiąć z wtyków lub upalić.
A nie masz na conversie żółtej kropki i "błędu oświetlenia przedniego" ?

Jedyne bezpieczniki jakie znalazłem od lamp są w komorze silnika F39 i F40, ale one są od modułu AFS.

Rybax 25-07-2016 19:36

Odp: Xenon po wymianie na nowy nadal nie świeci
 
Przetwornice sprawdzałem żarniki zamieniałem nie mam komunikatu o błędzie oświetlenia tylko ze awaria świateł mijania czy coś w tym stylu Bezpieczniki będę mógł dopiero sprawdzić za 2 tygodnie jak i zamianę lamp

nokitel 26-07-2016 20:29

Odp: Xenon po wymianie na nowy nadal nie świeci
 
Sprawdź probówką, żarówką, voltomierzem czy na pinach od mijania masz napięcie ( czy do lampy dochodzi napięcie ) spodziewam się że tak ... Wtedy sprawdzaj po kolei połączenia tzn kostkę w lampie i kable idące z niej do przetwornicy na koniec sprawdź kabel z przetwornicy do żarnika ten w stalowym oplocie ... Kiedyś miałem u siebie Pana co miał uszkodzony właśnie ten przewód.

Rybax 04-08-2016 15:10

Odp: Xenon po wymianie na nowy nadal nie świeci
 
Dzięki wszystkim za pomoc problem już rozwiązany. Przyczyna awarii urwany przewód w kostce :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.