Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie działa zamykanie i otwieranie z pilota. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313437)

edeks 11-03-2013 12:37

Nie otwiera drzwi kierowcy z pilota
 
Ostatnio parkuję częściej pod chmurką i zauważyłem, że czasem po nocy z pilota otwieram wszystkie drzwi, oprócz drzwi kierowcy. Żeby je otworzyć muszę nacisnąć otwieranie na pilocie tak ze trzy razy, a ten rygielek, który jest nad wewnętrzną klamką, za każdym naciśnięciem odskakuje kawałek.
Podejrzewam, że coś się przytarło / zapiekło, bo na pilota reaguje, tylko coś jakby przytrzymuje.
Czy można tam prysnąć jakimś smarem, czy bez zdjęcia boczka drzwi się nie obejdzie?

P.S.Szukałem na forum, niestety znalazłem tylko odwrotne przypadki...

Sebastekatowice 11-03-2013 12:59

Odp: Nie otwiera drzwi kierowcy z pilota
 
witam, trzeba będzie zajrzeć do środka co w trawie piszczy;)

kopydleusz 11-03-2013 14:11

Odp: Nie otwiera drzwi kierowcy z pilota
 
Niestety, boczek zdjąć należy.

Na szczęście, jest to bardzo proste: zdejmujesz trójkącik z głośniczkiem, wyjmujesz zaślepkę w klamce (malutka-czarna), zdejmujesz srebrną część uchwytu drzwi, podważając ją nożykiem (najlepiej na samym dole na krótkim końcu), odkręcasz śrubki spod zaślepek (1+2) i wykręcasz 6 śrubek do okoła drzwi. Wtedy drzwi pięknie wychodzą do góry (trzeba je podnieść za uchwyt, bo wiszą na haczykach).

edeks 11-03-2013 20:33

Odp: Nie otwiera drzwi kierowcy z pilota
 
chyba będę musiał się tym zająć niebawem :/ Kolego kopydleusz dzięki za klarowną instrukcję jak ogarnąć ten boczek, na pewno się przyda :)

Pablo1233 26-11-2017 13:28

Centralny zamek - pilot nie zamyka auta
 
Witam.Szukałem ale nic podobnego nie znalazłem.
Problem taki: mondeo mk 4 z systemem bez kluczyka,nie zamyka z pilota.Otwiera bez problemu i drzwi i bagażnik.Dzieje się tak od jakiegoś już czasu.Wcześniej działał raz na jakiś czas a teraz wcale.Mam dwa piloty i na obydwóch jest tak samo.Baterie wymienione a kluczykiem zamyka bez problemu.Dodam jeszcze że jak naciskam guzik zamykania nic sie nie dzieje,żadnych kliknięć ,cyknięć czy tym podobnych.

Juzek 26-11-2017 14:33

Re: Centralny zamek
 
masz pełny keyfree czy tylko odpalanie ?

Pablo1233 26-11-2017 15:12

Odp: Centralny zamek
 
Nie wiem na czym polega różnica. Mam pilota z takim małym kluczykiem schowanym w środku. Nie ma stacyjki, jest tylko przycisk do opalania.

Juzek 26-11-2017 16:05

Odp: Centralny zamek
 
A otwierasz auto bezkluczykowo?

Wysłane z Szajsunga MkIV

Pablo1233 26-11-2017 16:16

Odp: Centralny zamek
 
Otwieram drzwi z pilota bez żadnych problemów. Odpala też bez problemów. Tylko z zamykaniem jest ķłopot.

jacknurek 26-11-2017 19:00

Odp: Centralny zamek
 
Witaj Kolego !Masz ten sam problem co ja kiedyś miałem .Wymieniłem mikrosłicz i problem minoł


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.