Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Stukanie dochodzące z przedniej części pojazdu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=27334)

Maciek71 10-07-2007 21:44

Stukanie dochodzące z przedniej części pojazdu
 
Witam wszystkich, proszę o radę. Od pewnego czasu podczas jazdy słyszę stukanie z lewej przedniej częsci pojazdu. Wykluczyłem możliwość zużycia łącznika stabilizatora. Pojechałem na stację diagnostyczną, na "szarpakach" mechanik nie stwierdził usterki zawieszenia zarówno po lewej jak i prawej stronie. Nie mam pojęcia co jest przyczyną tego stukania (klocki, drążki kierownicze?). Może ktoś mi coś mądrego doradzi.

darko44 10-07-2007 21:56

:fcp1 Sprawdziłeś Tuleje na wahaczach .

Maciek71 11-07-2007 06:01

Tuleje na wahaczach też zostały sprawdzone, a tak przynajmniej powiedział diagnosta.
PS. Sorki, że wczoraj nie odpowiedziałem. Teraz idę do roboty.

george1 11-07-2007 08:09

U mnie też cos stuka w lewej przedniej cześci samochodu i podobnie jak ty posprawdzałem zawieszenie i diagnosta nic nie znalazł.
Stuk ten dochodzi w momencie brania prawego zakrętu.. takie charakterystyczne "puk" i do konca tegoz zakretu juz nie puknie. Potem prosta / lewy zakręt i nic. Następny prawy i znowu "puk"... Najgorzej jest przez pierwsze 10 km. Potem to jakby cichnie.
Coś słyszałem o stukach "pendeliery" / układu pedałów ale nie wiem co dokładnie sprawdzić.

Pozdrawiam

Jester 11-07-2007 11:53

Sprawdź jeszcze czy masz dobrze dokręcone koła. Przy luźnych śrubach też słychać puknięcie.

ghostlukas 11-07-2007 12:55

george1, u mnie jest podobna sytuacja jak u Ciebie. Stuki dobiegają z lewej przedniej strony samochodu w momencie skręcania w prawo.
Też zauważyłem, że nie raz "puka" pedał sprzęgła.
Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

KABAT1 13-07-2007 16:58

TE STUKI TO PEDALIERA

[ Dodano: 2007-07-13, 18:01 ]
ZNALAZLEM W CALYM INTERNECIE KILKADZIESIAT FOK Z IDENTYCZNYMI OBJAWAMI ,TJ.PUKANIE NAD LEWYM KOLEM PRZY SKRECIE W PRAWO(WYLACZNIE SKRET W PRAWO).NAPRAWIAL TO W SERWISIE MARKO34,ZA NIEWIELKIE PIENIADZE.MOZE KTOS ZNA SZCZEGOLY TEJ NAPRAWY?

marek34 13-07-2007 17:10

Dokładnie, to pedaliera. Miałem to już kiedyś. Do serwisu i za 50 zł. naprawią. Samemu szkoda się brudzić, szczególnie, że nie znam do końca metody naprawy. Coś tam podkładają, ale nie wiem gdzie i na pewno mocno to smarują. Pomaga w 100% i później już nic nie stuka. Jest to wada fabryczna Focusów znana w serwisie.

JUREK40 13-07-2007 17:14

Też to mam co jakiś czas .To są typowe usterki Focusa szkoda bo bardzo to autko mi sie podoba ale niestety ma wady na poziomie Fiata 125p

wasylix 19-07-2007 20:55

witam, ja też mam ten sam problem i diagnosta stwierdził nadmierny luz nazębny na przekładni kierowniczej. Jutro wymiana, dam znać jaki efekt, bo koszt to 1000zł, oczywiście zamiennik.

[ Dodano: 2007-07-22, 18:51 ]
no i rzeczywiście to chyba ta pedaliera, po wymianie przekładni kierownicy jak mi powiedzieli w serwisie FORDA nic się nie zmieniło, czy jest jakiś magik który wie jak to samemu zlikwidować?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.