Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   jaki akumulator do diesla (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=43960)

charzo 14-05-2008 10:04

jaki akumulator do diesla
 
witam musze kupic akumulator i nie wiem jaki co polecacie do 1.8 TDDi, diesel z pełną elektryką, zastanawiam sie nad boschem ale czy warto tyle kasy wywalic, koleś w focie poleca aku kagera niby na licencji boscha są, a moze coś innego polecacie ?

Dinar 14-05-2008 12:16

Re: jaki akumulator do diesla
 
Ważniejsza jest pojemność,moc rozruchowa jak firma.
Ja mam CENTRA - 85Ah 4lata i jest OK.Powinien być 70Ah ale u mnie nic się nie dzieje.

heko 14-05-2008 12:49

Re: jaki akumulator do diesla
 
Z mojego doświadczenia (na wielu autach w firmie) powiem tylko jedno....jeżeli na aku. nie jest napisane co najmniej Centra futura itp, Varta, Banner, Bosch, Motocraft :fcp4 ...tylko nap. wyproduk. przez kogoś tam...dla kogoś tam...to taki akum. po max. 2 latach był szmelc :fcp27
...niestety akumulatory w ostatnim czasie b. podrożały :fcp5

Mannieek 14-05-2008 13:40

Re: jaki akumulator do diesla
 
charzo parę dni temu byłem z wujkiem kupić jemu akumulator do Mondeo i koleś załatwił nam właśnie tego Kagera 72Ah za 370zl, koleś też coś wspominał że jest to aku na licencji Boscha. Jak się sprawuje to wyjdzie w swoim czasie :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tomiwit 14-05-2008 14:03

Re: jaki akumulator do diesla
 
Ja za boscha s5 74AH/750A zapłaciłem 425zł.

marivs 14-05-2008 14:26

Re: jaki akumulator do diesla
 
Jako że jestem dość na bieżąco w sprawie akumulatora to odpowiem tak:
Jedyny jaki mi się zmieścił w obudowę to Centra Plus a ma zaledwie 65Ah i 540A prądu rozruchowego, oczywiście można i mocniejszy ale cena rośnie niemiłosiernie a ten w zupełności wystarczy.
Najważniejsze to pomierzyć stary - u mnie był zamontowany o wysokości 175mm i większy nie wejdzie w obudowę (chyba, że ktoś już jej nie ma i gołe klemy widać) - należy na to zwrócić szczególną uwagę! Sam nie pomierzyłem i na początku kupiłem 75Ah ale za to o wysokości 195mm bo wg "****ianego" katalogu miał pasować! i teraz stoi w komisie aż mi ktoś odda za niego kasę.

Dinar 14-05-2008 18:36

Re: jaki akumulator do diesla
 
Masz rację z wymiarami akumulatora,ja właśnie mam ten wyższy i pokrywę
na aku mam położoną,wcale to nie przeszkadza,przyciska ją wygłuszenie maski.

fokus mury 14-05-2008 19:48

Re: jaki akumulator do diesla
 
Ja mam Quanda Hybryd 72a i 780 produ rozruchowego w tamtym roku przed podwyszka aku zaplacilem 320zl

wlodziu29 24-11-2008 11:24

Re: jaki akumulator do diesla
 
witam a gdzie szukac kodow do radia po odlaczeniu akumulatora?

Dinar 24-11-2008 11:34

Re: jaki akumulator do diesla
 
Podłącz kablami rozruchowymi drugi akumulator bo będziesz miał dwa tak żeby nie zrobić przerwy
i kod nie będzie potrzebny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.