Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3] Nie dziala centralny w drzwiach pasazera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49418)

Meka 13-08-2008 17:01

[MK3] Nie dziala centralny w drzwiach pasazera
 
Nie dziala mi centralny w drzwiach pasazera, nie moge otwierac/zamykac z pilota i klamki kierowcy. Trzeba recznie zamknac/otworzyc drzwi. Sprawdzilem ta wtyczke w zamku (jest chyba tylko jedna?) ale po wyczepieniu i przetarciu nic nie pomoglo. Padl zamek czy moze cos innego? Bezpiecznik chyba jest na caly centralny?

Zawika 13-08-2008 18:04

Re: [MK3] Nie dziala centralny w drzwiach pasazera
 
Jak "naprawić"zamek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Troszkę roboty jest, ale warto :fcp26 .

Meka 13-08-2008 18:31

Re: [MK3] Nie dziala centralny w drzwiach pasazera
 
u mnie "czesc mechaniczna" dziala, padla chyba elektronika

Zawika 13-08-2008 19:24

Re: [MK3] Nie dziala centralny w drzwiach pasazera
 
Miałem dokładnie to samo co TY.W linku podanym prze zemnie naprawiasz elektronikę(mikro przełączniki), a nie mechanikę. Jest to jedna z dosyć częstych usterek w MK III...ale możesz oczywiście się z tym męczyć i próbować "wyważać otwarte drzwi" :fcp3

polaff 07-09-2008 19:19

Re: [MK3] Nie dziala centralny w drzwiach pasazera
 
Hej ja mam podobny problem z zamkiemw tylnych drzwiach. Niestety po wymontowaniu zamka okazało się że bolec zaznaczony na zdjęciu ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) na zielono jest chyba zanitowany...

Czy mam go wyciąć by rozmontować ten zamek...???

pozdr. polaff

przemek.ku80 07-09-2008 20:00

Re: [MK3] Nie dziala centralny w drzwiach pasazera
 
Kolega zawikia podał super link, fajnie i prosto opisana cała naprawa. Ale nie rozumiem jednej rzeczy . Tam jest mowa o tym ze czasem problem może tkwić w drzwiach kierowcy pomimo tego że np. nie działają drzwi pasażera. A wiec mam rozebrać również drzwi kierowcy zanim zabiorę się za te niedziałające? i tzn. przeczyścić te mikro styki?

polaff 07-09-2008 20:28

Re: [MK3] Nie dziala centralny w drzwiach pasazera
 
ZAwsze w instalacjach centralnego zamka w drzwiach kierowcy jest dodatkowy układ sterujący pozostałymi drzwiami. tzn. zamykając drzewi kierowcy zamykasz równeż pozostałe drzwi i tosamo otwierając.
Ja mam ten problem i postanowiłem zacząć od drzwi które nie działają dlatego, że te drzwi nie działają od listopada 2007 więc jeśli problem dotyczył by drzwi kierowcy to już dawno przestały by działc jakieś inne siłowniki centralnego (nie tylko ten o którym cały czas piszę) <<tak mi się wydaje>>.
POZDR.
polaff

przemek.ku80 07-09-2008 20:32

Re: [MK3] Nie dziala centralny w drzwiach pasazera
 
U mnie jest tak że drzwi pasażera działają kiedy chcą raz tak, a raz nie . Gdyby to było uszkodzenie mechaniczne to nie wariowałby tak ten zamek, dlatego podejrzewam u siebie usterkę elekt. pozdr...

polaff 07-09-2008 20:48

Re: [MK3] Nie dziala centralny w drzwiach pasazera
 
Ale to właśnie taki efekt jest moim zdaniem wstępną fazą zanieczyszczenia/zaśniedzenia miktostyków wewnątrz siłownika zamka
pozdr

Zawika 08-09-2008 05:56

Re: [MK3] Nie dziala centralny w drzwiach pasazera
 
Panowie o czym tutaj gdybać?
Zróbcie zamki zgodnie z instrukcją , a skończą się Wasze wszystkie z nimi kłopoty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.