Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Brak lewego światła mijania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148820)

krzysztofgt 23-01-2012 19:32

Brak lewego światła mijania
 
Witam wszystkich czytelników!
Mam drobny kłopot z lewym światłem mijania. Zacznę od początku.
Około 4 miesiące temu zgubiłem plastikową osłonę zabezpieczającą tył lampy przed ewentualnym zawilgoceniem znajdujących się tam przewodów doprowadzających prąd do żarówek. Przejeździłem tak może jakieś 2 miesiące i w końcu udało się zdobyć tą osłonę bez konieczności kupowania całej lampy.
Nie miałem kompletnie żadnych problemów aż do przedwczoraj.
Posłuszeństwa odmówiła lewa żarówka od świateł mijania, wymieniłem więc ją ale niestety rezultatu nie było żadnego. Spróbowałem tak z dwiema nowymi żarówkami i nic. Następnym krokiem było sprawdzenie bezpieczników ale i tu efekt mizerny. Wszystkie są dobre.
Jeżeli chodzi o włącznik świateł to nigdy nie miałem z nim kłopotów.
Dodam też, że wszystkie inne żarówki w lampach są dobre.
Uprzejmie proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam

artur1234 23-01-2012 19:59

Odp: Brak lewego światła mijania
 
Wyglada na to ze nie ma masy. posprawdzaj przewody

krzysztofgt 23-01-2012 20:32

Odp: Brak lewego światła mijania
 
W takim razie w jaki sposób mogę to sprawdzić?? Przy lampie z tego co widziałem znajduje się kostka, może tam któryś z kabli dobrze nie styka??

krzychu3073 24-01-2012 06:59

Odp: Brak lewego światła mijania
 
możesz odpiąć kostkę przeczyścić styki,popsiukaj jakimś kontaktem.przy żarówce od mijania masz dwa kabelki,jeden do żarówki-drugi do obudowy(mocowania zarówki) sprawdż ten drugi dokładnie

krzysztofgt 24-01-2012 08:39

Odp: Brak lewego światła mijania
 
Zajmę się tym na spokojnie jutro bo udało się załatwic garaż żeby tą lampę wyjąc i dobrze obejrzec. Dziękuję za wskazówkę, napiszę jaki był rezyltat.
Pozdrawiam

dempsej 24-01-2012 16:17

Odp: Brak lewego światła mijania
 
Witam,
zanim zdecydujesz się na wyjecie lampy sprawdź bezpiecznik w skrzynce bezpieczników pod maską. Miałem to samo żarówka w dobrym stanie nie spalona a nie świeciła. Spalił się bezpiecznik. Więc wymieniłem bezpiecznik po czym od razu się przepalił. Gdzieś pisałem o tym na forum. Każdy nowy bezpiecznik palił się. Zwarcia nigdzie nie było w lampie kostka w idealnym stanie. Okazała się wadliwa żarówka robiła w jakiś sposób zwarcie w sobie mimo, że nie była przepalona.

Pozdrawiam

krzysztofgt 25-01-2012 20:18

Odp: Brak lewego światła mijania
 
Dziękuję za pomoc dempsej. Miałeś rację, bezpiecznik 15A w komorze silnika był przepalony, wymieniłem go i problem z głowy. Dziękuje za pomoc
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.