Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford FOCUS 1.6 Benzyna 2003r. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=133486)

Donmarianno 19-06-2011 22:12

Ford FOCUS 1.6 Benzyna 2003r.
 
Witam.
Jesteśmy już bardzo mocno zdecydowani na zakup: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bo wiemy, że Fordy to bardzo dobre pojazdy (bezpośrednia opinia szwagra poruszającego się najpierw Fiestą, potem Mondeo). Nam auto się bardzo podoba, jednak mamy pytania:
1. czy warto zagazować?
2. jaka instalację wybrać (sekwencja oczywiście)
3. jakie są przybliżone koszty napraw tego pojazdu
4. jakie są przybliżone koszty eksploatacji takiego pojazdu
5. bezpieczeństwo - temat rzeka....
6. czy łatwo wymienić radio w takim aucie na normalne...

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i odpowiedzi (oczywiście na temat, a nie spytaj wujka google).

szmelcmax 20-06-2011 16:25

Odp: Ford FOCUS 1.6 Benzyna 2003r.
 
Witam. Miałem takiego Focusa przez sześć lat. Jest bardzo pakowny jak na swoją klasę. Służył wiernie i poza drobiazgami (to największy moim zdaniem mankament Fordów) nie było problemu. Koszty eksploatacyjne nie są zbyt wysokie. Np. za kpl. tarcz i klocków przód z robocizną zapłaciłem ok. 500 zł. Wymiana łączników stabilizatora z tyłu-150 zł. Ogólnie utrzymanie to koszty na średnim poziomie. Jest dużo zamienników. Na gazie nie jeżdziłem. Fordy tego raczej nie lubią i producent nie poleca. Ale ten silnik potrafi być oszczędny. Zależy to głównie od stylu jazdy. U mnie miasto od 6 (tak, widzę już pukanie się w czoło) do 10 l przy jeżdzie zdecydowanej i na krótkich odcinkach. Trasa od 5.7 do 7.5 l. Zależnie od ciężkości nogi i ewentualnych bagaży na dachu. Auto bardzo dobrze się prowadzi zwłaszcza na kołach 15. A bezpieczeństwo zależy głównie od nas samych. Nawet 20 poduszek nie uchroni przy wariackiej jeżdzie. Radio zawsze można zmienić. Ja pierwszy raz miałem w aucie odbiornik tej wielkości. I nie chcę już nigdy mniejszego. Wygoda i łatwość operowania klawiszami. Chyba ,że tez ma być duże, ale lepsze. Ale to w sumie indywidualna sprawa. Jeżeli przebieg jest prawdziwy, to niedługo trzeba wymienić rozrząd. Koszt ok. 700-1000 zł.

konradwan 20-06-2011 22:53

Odp: Ford FOCUS 1.6 Benzyna 2003r.
 
Widzę, że temat jeszcze nie wylądował w koszu, więc potraktuję go na serio i odpowiem.
Wymiana rozrządu jest według mnie trochę tańsza niż według kolegi, ja płaciłem 450zł za wszystko. Ale uważam, że jeśli samochód ma 125 tysięcy kilometrów przebiegu i jeszcze rozrząd niewymieniony, to ktoś miał jaja. :)

W mieście spalanie 9-11l, na trasie 6-8l.

Jeśli chodzi o wydajność, to ta zależy głównie od obciążenia pojazdu. Przy samym kierowcy ten 100KM silnik to szatan, diabeł, torpeda. Wystarczy zapakować kilka butelek picia i już czuć różnicę - przy pięcioosobowym obciążeniu i z bagażami spalanie, o dziwo, mocno się nie zmienia, ale samochód jeździ bardzo wyczuwalnie mniej żwawo, praktycznie uniemożliwiając w pełni bezpieczne wyprzedzanie. Następnym razem wezmę zdecydowanie większy silnik.

Koszty eksploatacyjne nie są wysokie, a usterki które się najczęściej pojawiają albo można rozwiązać samemu, albo można spokojnie się z nimi pomęczyć i jechać do mechanika kiedy tylko pasuje.

Gazu się nie poleca, ale gaz ludzie mają i są zadowoleni. Ja się po pierwsze nie odważę, a po drugie z koła zapasowego nie zrezygnuję, a w bagażniku miejsca mi mało - a mam sedana.

Co do bezpieczeństwa - jeżdże na niesamowicie zjechanych, prawie łysych oponach. Zawieszenie działa kapitalnie, przedni napęd pozwala wyjść z każdego poślizgu w miarę bezpiecznie. Bardzo fajnie, specyficznie działające napinacze pasów, których będzie mi bardzo brakować w moim przyszłym samochodzie.

Z wymianą radia nie ma problemów. Dla niektórych trochę zabawy, dla niektórych trochę dyskomfortu, [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.