Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk3] ile przejedzie na rezerwie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=44033)

kubusiiwa 15-05-2008 15:38

[mk3] ile przejedzie na rezerwie?
 
mam pytanko do użytkowników mk3 z silnikiem 2.0 TDCi. zastanawiam się ile będę mógł przejechać na rezerwie od momentu zapalenia się tej nieznośnej pomarańczowej kontrolki... może komuś z Was udało się przejechać więcej niż mi, to niech się tutaj pochwali, ale szczerze bo nie chce ryzykować i zostać bez ropy w szczerym polu gdzie do najbliższej stacji jest 25 km :fcp5 :fcp5 :fcp5 narazie mój rekord to 60 km, boję się jechać więcej na rezerwie bo nie wiem czy się coś nie zepsuję w TDCi jak nagle braknie ropy w baku, a już jestem po wymianie 4 wtrysków... już raz mi brakło ale nie w mondeo i wiem co to za ból, dobrze że jechałem z kumplami to mnie zapchali na stacje bo było nie daleko :fcp1 :fcp1 :fcp1

heko 15-05-2008 15:45

Re: [mk3] ile przejedzie na rezerwie?
 
Jazda do końca nie jest wskazana...bo może pociągnąć cały syf ze zbiornika...
mi udało się przejechać 100km. ...do najbliższego shella...bo nie chciałem tankować jakiegoś podejrzanego paliwa ...gdzieś na wsi :fcp5

p-maz 15-05-2008 15:49

Re: [mk3] ile przejedzie na rezerwie?
 
czy rezerwa jest wliczona w zbiornik 50 litrowy czy bak ma np. 50 litrów + 3-4l na rezerwę?

stanisz 15-05-2008 16:02

Re: [mk3] ile przejedzie na rezerwie?
 
A po co chcesz wyjeździć cały zbiornik do ostatniej kropli ? Raz że heko ma rację - nie wskazane jest wyssanie ropy do końca, a dwa że tankowanie i tak jest nie uniknione bo żaden cud typu samoistne rozmnożenie nawet o 50 ml ropy w zbiorniku się nie zdarzy :)

Ja staram się tankować zaraz jak się zapali kontrolka.

kubusiiwa 15-05-2008 16:18

Re: [mk3] ile przejedzie na rezerwie?
 
chce wiedzieć na wszelki wypadek ile maksymalnie można jechac na rezerwie a nie wyjezdzac non stop paliwo do ostatniej kropli, bo zawsze tankuje jak mi sie zapali kontrolka

kubusiiwa 15-05-2008 16:19

Re: [mk3] ile przejedzie na rezerwie?
 
wiecie różnie bywa czasami... a wiedziec nidgy nie zaszkodzi

kicaj 15-05-2008 16:19

Re: [mk3] ile przejedzie na rezerwie?
 
mi po zaswieceniu sie rezerwy i przejechaniu paru czasem parunastu km udaje sie wlac do baku 51-54 litry paliwa (do pierwszego odbicia), wiec z rachunku wychodzi mi ze rezerwa jest na jakies 3-4 litry czyli ok 50km do przejechania. rekord jaki zrobilem to ok 50km na rezerwie, ale tylko dlatego ze nie bylo shella w poblizu...

rectosei 15-05-2008 16:20

Re: [mk3] ile przejedzie na rezerwie?
 
Cytat:

Napisał stanisz
A po co chcesz wyjeździć cały zbiornik do ostatniej kropli ? Raz że heko ma rację - nie wskazane jest wyssanie ropy do końca, a dwa że tankowanie i tak jest nie uniknione bo żaden cud typu samoistne rozmnożenie nawet o 50 ml ropy w zbiorniku się nie zdarzy :)

Ja staram się tankować zaraz jak się zapali kontrolka.

Też tak robię :fcp26 A nawet trochę wcześniej. Poza tym pamiętajmy, że elektryczne pompy są smarowane właśnie paliwem stąd im mniej go w zbiorniku, tym zwiększa się ryzyko jej chwilowej pracy "na sucho". Zbyt zdrowe to dla niej na pewno nie jest. Użytkownicy wielu benzynowców z gazem, notorycznie jeżdżący na rezerwie znają dobrze problem zatartych pomp. No a poza tym słusznie Koledzy zauważyli - po co zasysać jakieś brudy z dna? :fcp1

Rafał 15-05-2008 19:46

Re: [mk3] ile przejedzie na rezerwie?
 
w mk3
komputer pokazuje 80 kilometrów
przy jeździe na dziadka idzie dociągnąć do 125

stanisz 15-05-2008 20:29

Re: [mk3] ile przejedzie na rezerwie?
 
Cytat:

Napisał kubusiiwa
chce wiedzieć na wszelki wypadek ile maksymalnie można jechac na rezerwie a nie wyjezdzac non stop paliwo do ostatniej kropli, bo zawsze tankuje jak mi sie zapali kontrolka

Jeśli tak to ok :)
Ale nie testuj bo po co ryzykować syf we wtryskach !


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.