Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76782)

Endriu A&R 18-08-2009 21:33

1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania
 
Zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania. Czy ktoś miał taki przypadek, nie wiem czy to łożysko na alternatorze czy też coś innego , nie chcę żeby mnie gdziekolwiek ktoś naciągnął na niepotrzebne koszty. Proszę o kontakt z osobami które coś wiedzą na ten temat.Pozdrawiam

mizi_dr 01-09-2009 09:59

Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi Problem! zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka łado
 
Witam, pewnie autko masz juz naprawione do tego czasu ale nie mialem ostatnio neta i nie moglem odwiedzac forum. Mialem podobna sytuacje i byl to padniety alternator. W Fortaxie w Krakowie chcieli oddac go do regeneracji ale okazalo sie ze nie bardzo sie da i nie latwo o czesci do tego alternatora. Problem a moze zaleta polega na tym ze alternatorem steruje komputer pokladowy i nie ma w nim 'mostków' czy czegoś tam przezco sam alternator jest stosunkowo tani. Wymienilem zatem na nowy oryginalny, koszt to 520 pln plus wymiana i oddajesz stary do sklepu (dla porównania powiem ze tyle samo placilem za zamiennik do Fiata Punto MKI) wiec cena chyba nie jest jakas straszna.
Jak sie jeszcze dowiedzialem od Panów w ABC Focus ponoc dosyć częsta usterka przy tym silniku.

piko36 02-09-2009 13:25

Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi Problem! zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka łado
 
prawdobodobnie poleciało łożysko w alternatorze ale sprawdz jeszcze napinacz paska klinowego

Upssol 02-01-2010 20:41

Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania
 
czy po wymianie alternatora trzeb aresetowac ecu (komp zawiaduje ladowaniem) ?

neon2909 03-01-2010 13:23

Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania
 
U mnie też dzieje się coś dziwnego. Zaraz po odpaleniu i przez jakąś chwilę piszczy pasek napędu alternatora. Dzieje się tak nawet po ładowaniu aku. Nie martwiłbym się gdyby nie to że pisk jest przez około 20 minut po uruchomieniu. Mój przebieg to 30 tyś km.

majusz 03-01-2010 17:58

Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania
 
Sprawdz napinacz i sprzęgielko alternatora

Upssol 04-01-2010 21:47

Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania
 
nie trzeba resetować ecu

fokusik58 10-05-2010 19:32

Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania
 
Witam,
właśnie wróciłem moją foczką od elektromechanika. Objawy:najpierw kontrolka aku w trakcie jazdy, potem pobocze / aku padło kompletnie / po podładowaniu dojechałem do warsztatu. Diagnoza:alternator , wstępna wycena ok.860 zł. za nowy - fordy tak mają! Na szczęście padły w nim wszystkie diody i po wymianie autko gada jak nowe! Gdyby ktoś szukał dobrego elektromechanika w okolicach Oświęcimia - służę adresem.

maureliusz 10-05-2010 21:11

Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania
 
Może sobie sprawdź tę cenkę 860zł, skoro wyżej kolega pisze, że w ABC-Focus w Krakowie są po 520 złociszy...

mareksoft 10-05-2010 23:02

Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania
 
panowie w zabrzu maja do tego alternatra wszystkie częsci przerabiałem to u mnie poszły diody i chciano mi wmówic ze do tego alternatora nie ma nic a jednak jest i to wszystko koszt u mnie 120zl w 5min mi zrobili oczywiście alternator sam wyciągnałem i włozyłem a łatwo nie jest pozdrowienia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.