Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   MKIII Podnoszony fotel pasażera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=30189)

drhambone 12-09-2007 20:43

MKIII Podnoszony fotel pasażera
 
Witam

Nieraz niestety muszę jeździć swoim Mondeo jako pasażer. Denerwuje mnie wtedy jedna sprawa. Mianowicie fotel pasażera jest o dużo za wysoko i po prostu niewygodnie się na nim podróżuje. Fabrycznie była pod nim zmieniarka CD dlatego pewnie dali go tak wysoko.
Interesuje mnie zainstalowanie tam jakiegoś siłowniczka (elektrycznego czy ręcznego), który pozwolił by na podnoszenie i opuszczanie fotela w razie potrzeby.
Czy ktoś może robił juz coś takiego? Myślałem o zamontowaniu takiego samego mechanizmu jak w fotelu kierowcy bo jest to dosyć tanie rozwiązanie, ale czy będzie się to dało jakoś zgrabnie złożyć?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej kwestii.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Tomek

Pulse 12-09-2007 23:21

Najprościej byłoby kupić fotel kierowcy z jakiegoś rozmontowanego anglika.

BIG ANGELO 13-09-2007 06:16

Cytat:

Napisał drhambone
bo jest to dosyć tanie rozwiązanie

no nie wiem czy takie tanie, koszt silniczka w ASO Forda to 1127 zł bo sie pytałem, przynajmniej w Poznaniu tyle wołają. Ale myśle ze możnaby poszukac gdzies na szrocie podobny silniczek może i nawet od innej marki, dorobić ślimak,przekładnie itp i spróbować zamontować, ja akurat do takich rzeczy sie nie biorę bo nie mam takich zdolności choć nie powiem że jak ktoś coś takiego zrobi to może też się pokusze o takie coś. Jak coś wymyślisz to daj znać.

drhambone 13-09-2007 07:25

hym tani fotel od anglika?? no jest to jakiś pomysł ale czy nie będzie ciężko znaleźć z taka samą tapicerką? I jaki będzie koszt tego fotela? U siebie mam wentylowany, ogrzewany, z poduszką no i tą matą która wyłącza poduszkę jak na fotelu jest tylko dziecięcy fotelik. Czy po prostu kupić fotel od anglika i przełożyć tylko sam mechanizm?

Odnośnie kosztu silniczka to widzialem na allegro za 150 zł, na jakiś szrocie też się pewnie coś znajdzie. Całą resztę mechanizmu mogę zrobić sam bo mam dostęp do odpowiednich narzędzi.

Pozdrawiam
Tomek

CERES 13-09-2007 07:58

no to bingo!
ja mam prawy fotel z anglika w mondku a chce mieć normalny, może zamiana szkieletami ?
silniczek i zębatka sprawne
ale ostrzegam musisz sobie dociągnąć pod spodem 2 kable do zasilania silniczka chyba że już masz

Jakub 13-09-2007 09:49

Jasne - pod warunkiem że przekładasz :) Pasi????

drhambone 13-09-2007 12:36

Sprawa załatwiona, niedługo będę miał u siebie obydwa fotele elektrycznie podnoszone ;)
Mam tylko nadzieję, że przekładka pójdzie w miarę sprawnie.

kiceksc 13-09-2007 13:16

tomaszceremuga, a da się same szkielety zamienić? bo podciągnięcie kabli to już pikuś ;)

drhambone 13-09-2007 13:19

podobno się da, a jak nie to będzie płacz i zgrzytanie zębów...

CERES 13-09-2007 13:20

da się


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.