Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Przygaszający prawy ksenon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142222)

palmak 24-10-2011 08:31

Przygaszający prawy ksenon
 
Witam

Zauważyłem wczoraj ( a może to było już od dłuższego czasu) że prawy reflektor ksenonowy ( instalacja fabryczna) migocze podczas włączonych świateł. Migotanie jest lekkie ale jednak występuję. Do tego barwa tego prawego ksenonu jest inna ( wydaję się bardziej wyblakła) od światła jakie daje lewy ksenon. Panowie czego to są objawy? jak temu zaradzić ? czy tylko wymiana żarnika bądź czegoś innego wchodzi w grę ?

jedros1 24-10-2011 09:35

Odp: Przygaszający prawy ksenon
 
Raczej szykuj się do wymiany Żarników ;)

palmak 24-10-2011 10:07

Odp: Przygaszający prawy ksenon
 
To parami się wymienia ? :(

jedros1 24-10-2011 21:54

Odp: Przygaszający prawy ksenon
 
Oczywiście kolego. Kup 2 szt żarników , załóż tylko jeden nowy i wyjedz na drogę, od razu zobaczysz różnicę. Żarniki zawsze wymienia się w komplecie czyli szt 2 :D

SrebnaStrzała 24-10-2011 22:47

Odp: Przygaszający prawy ksenon
 
Ja proponuje abyś kupił jednak lampy wyładowcze niż żarniki:)
Tak należy wymieniać w komplecie i najlepiej świecą kiedy są nowe dlatego nie kupuje oryginałów, bo wymieniam co sezon i dzięki temu zawsze są w najlepszej kondycji:)
Wolę kupić 4x w roku za łącznie 200zł niż raz w roku za 200zł ale to już kwestia indywidualna.

palmak 25-10-2011 12:43

Odp: Przygaszający prawy ksenon
 
Jako że mam Ksenony, to nie powieniem używać terminu żarnik ? :) tylko lampa wyładowcza ?

Gdzie polecacie zakupić je? może jakieś podpowiedzi z allegro ,abym zobaczył o co chodzi ...

nokitel 25-10-2011 17:46

Odp: Przygaszający prawy ksenon
 
żarniki to poprawna nazwa dla żarówek xenonowych. Co do rodzaju żarnika to nie masz wiele do wyboru D2S Osram lub Philips kolega tam pisze o "tańszym" zamienniku ... moim skromnym zdaniem to dość fikcyjna oszczędność zwłaszcza jak któryś z tych kiepsko wykonanych żarników wybuchnie w lampie a sam spotkałem się z takimi sytuacjami i to nie raz.

Stannislaus 25-10-2011 19:02

Odp: Przygaszający prawy ksenon
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
smigam na tych już 4 miechy,kumpel a8 tez,jak na razie świecą ładnie a i cena i wykonanie ok.

ak15 05-11-2012 16:58

Odp: Przygaszający prawy ksenon
 
Witam,
Chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Padła mi lewa lampa z oryginalnym Philipsem a takie oryginały powszechnie wiadomo ile kosztują. Kupiłem więc 2 sztuki na Allegro za 12,50 szt raczej z ciekawości bo za takżą cenę to nie szkoda nawet wyrzucić. Przesyłkę swykłym listem otrzymałem za 2 cdni. Dzisiaj zamontowałem. Najpierw jeden, potem drugi. Muszę przyznać, że nie widzę większej różnicy w jakości światła poza barwą bo teraz wymieniłem na takie z temp. światła 6000 stopni. 4800 nie znalazłem w tej cenie.
Ciekawe jak będzie póżniej, może trwałość jest mniejsza ale siła światła na oko jest taka sama. Nie chcę podawać linku do tej aukcji aby nie być posądzony o reklamę ale chyba jednak nie warto dawać tyle kasy do kilkuletniego samochodu jeśli efekt jest ten sam. Zobaczę co z trwałością. Co o tym sądzicie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.