Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Turbo bierze olej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15304)

peterpz 02-08-2006 12:15

Turbo bierze olej
 
No niestety po ściągnięciu intercoolera jest w nim znaczna ilość oleju. Nie może się tam olej dostać inną drogą niż przez turbo. Silnik nie bierze oleju prawie wcale. Od zmiany do kolejnej ubywa jedynie może z milimetr ale właśnie to wszystko chyba idzie do kolektora ssącego. :( Wymiana turba? Ono strasznie drogie jest :(

dawidwe 02-08-2006 18:01

poszukaj firme zajmujaca sie naprawa turbo wyjdzie cie to duzo taniej niz wymiana na nowe a jakosc bedzie taka sama

wujek75 02-08-2006 21:19

Cytat:

Napisał peterpz
Silnik nie bierze oleju prawie wcale. Od zmiany do kolejnej ubywa jedynie może z milimetr

...skoro na bagnecie na około 10000km ubywa Ci jeden milimetr oleju....to przy założeniu, że od stanu min do max jest przeważnie różnica 1 litra oleju to z prostego rachunku dawało by to w przybliżeniu zużycie w granicach 0,050-0,075 l oleju...

- czyli albo silnik masz albo w idealnym stanie albo coś zaniżyłeś z tym zużyciem oleju... :fcp9

- ile tego oleju masz w intercoolerze??? -
Cytat:

Napisał peterpz
po ściągnięciu intercoolera jest w nim znaczna ilość oleju.

- to niewiele mówi...określ dokładniej...

KGB 02-08-2006 22:30

jak zuzycie oleju jest w normie to bym zostawil
inna sprawa to rzeczywiscie nie napisales ile masz tego oleju w dolocie

peterpz 03-08-2006 10:15

Nie zaniżyłem zużywania oleju. To już drugie auto z silnikiem 1.8 forda i ten tez prawie nie bierze oleju. Pierścienie więc są spoko (na dowód można powiedzieć że po odkręceniu korka wlewu oleju nic a nic z tamtąd nie wieje :D )


Jeśli chodzi o ilość tego oleju w intercoolerze to nie jest go jakoś strasznie dużo ale jest cały wilgotny od niego, do tego kolektor ssący też jest wylepiony tym dziadostwem :(

mismis 03-08-2006 13:53

ostatnio zaślepiałem egr (co dało ciekawe efekty - jakby ciszej w aucie i troszke lepsze osiągi) i musiałem w moim essim zdemontować intercooler. Zaraz za miejscem złaczenia intercoolera z kolektorem dolotowym wchodzi do kolektora od dołu rurka od zaworu egr którą lecą syfy do silnika. Oprócz kolektora troche tego syfu (czarnej mazi) było w intercoolerze od strony kolektora, zaś od strony turbiny też jak u ciebie zauważyłem olej. Oleju tego nie było za dużo, ale pokrywał on prawie całe wnętrze gumowej rurki łączącej turbo z intercoolerem. Póki co silniczek smiga super i turbo działa ok i nie przejmuje się tym olejem :fcp2

wujek75 03-08-2006 17:02

Poprzednio napisałeś:

Cytat:

Napisał peterpz
po ściągnięciu intercoolera jest w nim znaczna ilość oleju

...a teraz napisałeś:

Cytat:

Napisał peterpz
ilość tego oleju w intercoolerze to nie jest go jakoś strasznie dużo ale jest cały wilgotny od niego,

albo - albo...więc jeżeli wersja druga jest prawdziwa to nie masz się czym martwić, bo jeżeli jest to faktycznie postać nalotu/warstwa pokrywająca od wewmątrz powierzchnie a nie ma zwałów "smalcu" to nie widzę powodów do niepokoju :fcp1 - z układem smarowania i zespołem korbowo - tłokowym jest więc wszystko o.k. :fcp4

peterpz 03-08-2006 18:04

No dla mnie znaczna ilość oleju znaczyła to że jest on w całym intercoolerze, co mnie bardzo zdziwiło. Intercooler postał sobie dwa dni w pozycji pionowej i wylało się z niego max 100 ml więc może faktycznie nie jest źle ale teraz mam nowy problem :D (opiszę go w nowym wątku)

slawomir_s 27-08-2006 21:55

Panowie jest jeszcze jedna mozliwosc... wcale nie z winy turbiny (puszczajacej olej) u mnie w kolektorze dolotowym tez byl syf ( sadza + olej ) - szadza przez EGR, a olej jak sie okazalo dostawal sie przed turbina przez gumowy przewod laczacy dolot powietrza z filtra do turbiny i pokrywe zaworow. Czy taki przewod jest u was? Jesli tak proponuje sprawdzic od strony turbo czy rura doprowadzajaca powietrze nie jest w srodku zachlapana olejem.

peterpz 28-08-2006 12:59

Cytat:

Napisał slawomir_s
Panowie jest jeszcze jedna mozliwosc... wcale nie z winy turbiny (puszczajacej olej) u mnie w kolektorze dolotowym tez byl syf ( sadza + olej ) - szadza przez EGR, a olej jak sie okazalo dostawal sie przed turbina przez gumowy przewod laczacy dolot powietrza z filtra do turbiny i pokrywe zaworow. Czy taki przewod jest u was? Jesli tak proponuje sprawdzic od strony turbo czy rura doprowadzajaca powietrze nie jest w srodku zachlapana olejem.

Aaa wiem o co chodzi ale tej rury nie możesz zatkać :P Tyle że u mnie silnik w ogóle nie dmucha więc wątpię zeby dużo oleju tamtędy szło :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.