Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Nawigacja GPS niezależna/akcesoryjna. Automapa/Tomtom (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339517)

Rafał A.(antek) 20-02-2024 19:45

Nawigacja GPS niezależna/akcesoryjna. Automapa/Tomtom
 
Witam.

Jako że jestem staromodny, lubię używać nawigacji GPS niezależnej, akcesoryjnej. Dodatkowo jestem negatywnie nastawiony do nawigacji GoogleMaps oraz używania nawigacji w telefonie. Owszem ma to pewne zalety, i korzystam w pewnych sytuacjach, ale na długich trasach, w tym zagranicznych lubię używać niezależnej nawigacji.

Dotychczas używam w Mondeo Balupunkta NX DVD ale wiadomo, mapy się postarzały, a w Galaxy nie mam fabrycznej nawigacji. Używałem do tego AutoMapy z urządzeniem Modecom Freeway MX3. No ale urządzenie się postarzało i nie wyrabia.

Pytanie jakie inne urządzenie pod AutoMapę. A może kupić TomToma? (ale jakie urządzenie)?
Idealnie jak by miało wejście na SIM do danych ale z tym już ciężej.
Rozpatruję też jakiś tablet... ale to trochę jak telefon. No i nie chcę ekranu 15 cali...

Korzystacie z czegoś? możecie coś doradzić?

jarek33 21-02-2024 11:16

Odp: Nawigacja GPS niezależna/akcesoryjna. Automapa/Tomtom
 
Spróbuj Yanosik
jest niezależne urządzenie

ochkarol 21-02-2024 16:49

Odp: Nawigacja GPS niezależna/akcesoryjna. Automapa/Tomtom
 
Yanosik do nawigowania to się średnio nadawał - z tego co pamiętam.
AutoMapa na Polskę będzie lepsza od TomToma ze względu na lepszą bazę adresową i POI.
Proponuję jednak tablet do aAM. Przecież są małe tablety - 7 lub 8 cali. Będzie miał slot SIM i będzie AutoMapa online.
Tablet w dobrym uchwycie będzie funkcjonalnie analogiczny do dedykowanego urządzenia a szybkość działania nieporównywalnie lepsza.

Rafał A.(antek) 21-02-2024 22:05

Odp: Nawigacja GPS niezależna/akcesoryjna. Automapa/Tomtom
 
No właśnie mam uczulenie związane z działaniem nawigacji na androidzie/tablecie. W lato z telefonem na szybie google zagotowało mi telefon... boje się ze z tabletem będzie to samo...

jarek33 22-02-2024 13:33

Odp: Nawigacja GPS niezależna/akcesoryjna. Automapa/Tomtom
 
Cytat:

Napisał ochkarol (Post 3485700)
Yanosik do nawigowania to się średnio nadawał - z tego co pamiętam.

Tak było kiedyś
Mam zainstalowany na telefonie i nawet fajnie się na tym jedzie

można też kupić gotowe urządzenie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ale to dla tych co duuuużo jeżdżą

Rafał A.(antek) 22-02-2024 13:54

Odp: Nawigacja GPS niezależna/akcesoryjna. Automapa/Tomtom
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Tam są open map, i raczej bez Europy

Naprawdę wszyscy już jeżdżą na Google?

N7h4k4lr 22-02-2024 14:58

Odp: Nawigacja GPS niezależna/akcesoryjna. Automapa/Tomtom
 
Przede wszystkim to musisz wybrać czy win czy android. Jak Android to dowolny tablet, może być starszy, którego nie żal . Jak win to dedykowana navi z uwolnioną możliwością wgrywania programów ale tych jest coraz mniej.

Zobacz nawi na androidzie Blow. Cena sensowna, uchwyty itd. Nie wiem czym obecnie różni się Automapa vin od androidowej.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.