Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wymiana zawieszenia w kombi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=158226)

redmann 21-05-2012 17:34

wymiana zawieszenia w kombi
 
czesc
mam do wymiany amortyzatory przod i tyl do tego tuleje wahacza tyl
poszukuje czesci w dobrej cenie oraz dobrego a niedrogiego warsztatu , ktory to wykona. musze tez podjechac zrobic geometrie
wszelkie podpowiedzi i sugestie w kwestii cen czesci oraz warsztatu mile widziane
z gory dziekuje

wojtekdg 21-05-2012 18:53

Odp: wymiana zawieszenia Mondeo kombi
 
Dzisiaj robiłem geometrie kół. Chcieli za to 70zł, ale że nie mieli wydać zapłaciłem 50zł :D

fundil 21-05-2012 22:04

Odp: wymiana zawieszenia w kombi
 
Co do części to niestety tanie nie są same śruby to kosz ok 200pln + tuleje.
Ja robiłem sobie sam wymianę ale powiem Ci że tylko cztery śruby odkręciłem normalnie a resztę musiałem ciąć. Na szczęście miałem kilka samochodów rozebranych i śruby dopasowałem.
Części szukaj w tym linku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jendrekmak 22-05-2012 07:25

Odp: wymiana zawieszenia w kombi
 
Cytat:

Napisał redmann (Post 1830700)
do tego tuleje wahacza tyl
poszukuje czesci w dobrej cenie

żeby dwa razy nie robić to tylko polecam oryginalne tuleje albo lemfroder. koszt 14 sztuk to 500-550 zł. nie baw się w zamienniki tańsze o 150 zł bo efekt jet krótkotrwały. na zamiennikach zrobisz 20-30 tys. km a na oryginale powinno się udać 100 tys. km. robocizna ta sama. śruby do zbieżności z tyłu to 120-140 zł za 2 szt. a na pewno będą do wymiany. przyzwoity koszt robocizny to 400-500 zł. tuleje kupuj sam bo będziesz miał pewność, że masz to co chciałeś a nie kombinację warsztatu na częściach

mch12 22-05-2012 07:39

Odp: wymiana zawieszenia w kombi
 
ja wymieniłem sam 2 tyg. temu wszystkie tuleje 14 szt z tyłu,
powiem tak, robota nie jest trudna ( wszystkie śruby i nakrętki są bardzo dobrze dostępne - potrzebny tylko kanał), trzeba sie zaopatrzyć w dobre klucze nasadowe 18 i 15 + 19 + wytrzyamła grzchotka - jedną ukręciłem i musiałem sobie kupić (78,00) i ew. płaskie rozm. 18 i 15 + 19 do mimośrodu . ( niektóre odkręcałem na 1m dźwigni )
u mnie nie było to odkręcane od nowości, ciąłem tylko mimośrodowe - niestety zapiekły sie na tulejkach, reszta poszła z oporem ale sie odkręciły.
Naturalnie 2 dni wcześniej popsikałem płynem hamulcowym wszystkie śruby ( bardzo dobrze penetruje).
Całe wahacze powyciągałem ( z podłużnego nie odkręcałem piasty i tarczy, należy tylko opiąć ręczny i ABS) i wybiłem na prasie , problemem może być wyciśnięcie i wciśnięcie tulejek z wahacza podłużnego - bardzo dziwna budowa i trzeba bardzo sie nagimnastykować aby podłożyć go pod prasę i go nie powyginać bo jest miękki jak aluminium przy prasie 20t, ale jest to możliwe . Po złożeniu trzeba ustawić geometrię najlepiej pełną ( ja robiłem na stacji kontroli pojazdów 186,00 zł)
komplet tulejek oryginalnych zapłaciłem 400,00 + 2 x śruba mimośrodowa 41,00/ szt. + wszystkie nowe nakrętki samohamowne też oryginalne ( 46,00) + 6 x 0,5 browar + 2 dni na spokojnie bo sie odprężałem przy robocie w majowy dł. weekend.
co najważniejsze wszystkie śruby dokręcać jak samochód będzie stal na kolach , żeby tulejki nie były wstępnie naprężone co spowoduje dłuższy żywot tych tulejek
warto sie zaopatrzyć/ pożyczyć w klucz dynamometryczny
i ew. palnik - ja go nie miałem i sie siłowałem ze śrubami

ogólnie jak ktoś ma troche smykałki do mechaniki i kanał to sobie poradzi

Dombek 29-03-2017 20:35

Odp: wymiana zawieszenia w kombi
 
Sorki za odgrzewane tak starego kotleta ale temat pasuje do mojego pytania. Otóż szukam informacji z jakim momentem dokręcać śruby wahaczy tylnych w kombi? Pomoże ktoś?

Adept 29-03-2017 21:07

Odp: wymiana zawieszenia w kombi
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
wybierasz mondeo i szukasz :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.