Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Galaxy 2006-2015] montaż instalacji LPG (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220535)

c-matix 16-11-2016 15:51

Odp: Czym zagazować galaxy 2.0 145KM ?
 
To ja jestem ciekaw jak wygląda spalanie w Galaxy. Oraz jak długo ci sie nagrzewa auto przy temperaturach jak teraz 2-5stopni .

storgi 18-11-2016 16:15

Odp: Czym zagazować galaxy 2.0 145KM ?
 
Spalanie to sprawdzę dopiero a nagrzewa się szybko po dystansie ok 2-3 km już leci ciepełko :)

Spalanie w okolicach 14 l głównie miasto

Wojtus10 13-03-2017 20:30

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Witam.
Właśnie stałem się szczęśliwym (mam nadzieję :) ) posiadaczem Galaxy z 2007 roku z silnikiekm 2.0 DURATEC.
Czy moglibyście napisać jak spisuje się w nim instalacja gazowa i czy te przeróbki opisane powyżej są konieczne? Zależy mi na pozostawieniu bagażnika. Nie posiadam trzyfazowej klimy, także schowek jest taki jak na powyższych zdjęciach. Z góry dziękuję za odpowiedź dot LPG w tym wozie.

storgi 14-03-2017 11:39

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Na gazie zrobiłem dopiero 5 tyś km ale wszystko jest ok, żadnych zastrzeżeń tankować i jeździć. Brak miejsca na butle i z tego powodu trzeba wycinać schowek i wspawywać płaską blachę do której mocuje się butle, ale bagażnik jest i siedzenia się składają. Zajrzyj tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pern 26-04-2017 19:13

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Witam, jestem nowy i jeśli gdzieś jest odpowiedz to znaczy że że szukałem. Kupiłem dziś Galaxy z 3 strefową klimatyzacją i okazało się że problem jest z zamontowaniem butli LPG. Samochód 2.0 145KM, czy mógłby ktoś mi polecić warsztat który mógłby się podjąć montażu, najlepiej w okolicach Warszawy?

storgi 28-04-2017 21:55

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Żaden problem tylko trochę więcej roboty przy tym ... zajrzyj tu i coś znajdziesz dla siebie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pern 11-06-2017 07:40

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Zrobione, trochę trzeba było pokombinować. Jest możliwość wycięcia 3 strefy klimatyzacji bez uszczerbku dla całej klimatyzacji. Nie pojawiają się błędy, klimatyzacja działa bez zarzutu. Podłogę już przerobiono przez montażystów LPG, aczkolwiek proponuje wydać trochę więcej i niech się tym zajmie blacharz.

sipox07 25-06-2017 11:43

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Pern podaj namiary na gazownika który podjął się tej instalacji

Chociaż wolałbym by 3strefa została dla czworonoga

Gomar Motoryzacja 12-09-2017 23:56

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Można przerobić 3 strefę klimatyzacji i zrobić miejsce na zbiornik. Nie trzeba z niej rezygnować. Jest to dość kosztowne i zakład musi robić i klimę i gaz i blacharkę. My stosujemy takie rozwiązania

agamemnons 20-05-2019 22:15

Odp: Ford Galaxy Mk3 montaż LPG
 
Odgrzeję temat.
Pacjent: Ford Galaxy 3-strefowa klima
Mam przerobione auto i założony gaz (udało się wcisnąć butlę 50L) . Wycięty schowek i wyjęty tylny parownik. Niestety po odłączeniu parownika okazało się że przestała działać klima ;( (podejrzewam że ponowne podłączenie parownika spowoduje że klima zaskoczy jednak nie potrzebuję go) Natomiast na kompie bije błędami:
B10B7 - Temperatura powietrza wylotowego w lewej dyszy nawiewu na podłogę (zwarcie z biegunem dodatnim lub obwód przerwany)
B10BA - Moduł sterowania dla tylnej dmuchawy powietrza świeżego (obwód przerwany)
B1B7A - zawór parownika (zwarcie lub obwód przerwany)
B1B81 - Czujnik temperatury tylnego parownika (zwarcie z biegunem dodatnim lub obwód przerwany)
Błędy wskazywałyby na brak tylnego parownika jednak potrzebuję wsparcia czy istnieje możliwość "wyprogramowania" tego parownika?
Czy któryś z posiadaczy Galaxy spotkał się z takim rozwiązaniem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.