Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Syczenie po włączeniu klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300302)

manieczq7 31-08-2019 15:54

Syczenie po włączeniu klimatyzacji
 
Witam. Po włączeniu klimatyzacji słychać syczenie za kokpitem, klimatyzacja co jakiś czas puści zimne powietrze. Po podłączeniu interfejsu brak błędów, ciśnienie wzrasta i spada jak należy, ale jak jest wskaźnik Włącznik klimatyzacji go cały czas jest Off.

aple4 31-08-2019 16:17

Re: Syczenie po włączeniu klimatyzacji
 
Zbyt mało czynnika. Miałem to samo.

remlen 31-08-2019 16:26

Odp: Syczenie po włączeniu klimatyzacji
 
Jak wyżej, sprawdź szczelność przed dobiciem żeby za chwilę nie było to samo

Hansolo 31-08-2019 16:45

Odp: Syczenie po włączeniu klimatyzacji
 
Zawór rozprężny syczy. Jak dobrze posłuchasz to umiejscowisz to bardziej na lewo za schowkiem przed fotelem pasażera. Mało czynnika , a w MK4 to najczęściej umierająca chłodnica klimy.

manieczq7 31-08-2019 16:51

Odp: Syczenie po włączeniu klimatyzacji
 
Tylko, że dwa dni temu byłem nabić czynnik i szczelność też była sprawdzana i było wszystko okej.

szkolek 31-08-2019 17:01

Odp: Syczenie po włączeniu klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał manieczq7 (Post 3169222)
Tylko, że dwa dni temu byłem nabić czynnik i szczelność też była sprawdzana i było wszystko okej.

Tak chyba wg. teorii spece powinny najpierw odciągnąć czynnik/olej, a potem przeprowadzić próbę szczelności pod ciśnieniem co na ogół robi maszynka z automatu.

Jednak to jest mało wiarygodne... Ja niestety też raz nabiłem klimę, szczelność wyszła ok, a następnego dnia cały czynnik poszedł... Okazało się że jest duże pękniecie w układzie...

Hansolo 31-08-2019 17:28

Odp: Syczenie po włączeniu klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał manieczq7 (Post 3169222)
Tylko, że dwa dni temu byłem nabić czynnik i szczelność też była sprawdzana i było wszystko okej.

W Mk4 wymieniłem 3 / trzy / chlodnice klimy w przeciągu 6 lat. Syczenie było zawsze. Niestety gril dolny i górny puszczają spore kamyki i inny badziew + dzisiejsza jakość , robiły swoje. Bez różnicy Nissens, NRF , Chinol, zawsze to samo :?

manieczq7 31-08-2019 17:43

Odp: Syczenie po włączeniu klimatyzacji
 
Jakiś patent na sprawdzenie szczelności? Czy od razu zamawiać chłodnice?

Hansolo 31-08-2019 17:52

Odp: Syczenie po włączeniu klimatyzacji
 
Jak kupiłem na alledrogo lampkę UV za cenę paczki papierosów i w nocy w garażu , centymetr po centymetrze sprawdzałem czy widać kontrast . Za każdym razem było " zielono mi " to od strony silnika, to od zewnątrz. Zakładam że kontrast masz w czynniku, bo zazwyczaj przy napełnianiu jest dodawany z automatu.

Bump: Podpowiem, że najczęściej chłodnice padały na połączeniu poziomych użebrowań z pionowymi tymi " grubymi ".

manieczq7 31-08-2019 20:01

Odp: Syczenie po włączeniu klimatyzacji
 
Da radę wymienić bez ściągania zderzaka?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.