Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Wspomaganie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94262)

zzzbyś 12-03-2010 11:06

Wspomaganie
 
witam mam takie pytanko
posiadam 2 FT z czego jeden bez wspomagania kier 91r 2.5 D
drugi 96r z wspomaganiem i mianowicie w tym bez wspomagania kier w czasie jazdy jest lżej kręcić kółkiem niż w tym z ale mimo wszystko zauważyłem że w tym z 96r raz jest więcej raz mniej oleju wspomagania oczywiście wiem że koła mogły być ustawione inaczej ale ta różnica jest od poniżej MIN do samego korka
czy to normalne ?

ziemek56 13-03-2010 20:36

Odp: Wspomaganie
 
1 - Nie powinno się gasić silnika przy chociażby minimalnym ruchu kierownicą.
2 - podczas kręcenia kierownicą bez silnika zawsze dolewa bo pompa nie zasysa.

Aby poprawnie sprawdzić poziom płynu, zgasić silnik nie dotykając kierownicy i nie ruszać jej nadal. Nawet jak grubas (przepraszam ale dobry przykład) wiesza się na kierownicy wsiadając lub wysiadając na zgaszonym silniku zmienia poziom w zbiorniczku.

WRT 14-03-2010 10:05

Odp: Wspomaganie
 
Podepnę się pod temat.Niektóre transity po 2000r maja chłodnice do wspomagania niektóre nie maja może zna ktoś temat dla czego tak jest.Ja w moim zauważyłem że jak autko zapale po nocy to kierownica na zimnym silniku chodzi lżej ,jak sie już wszysko rozgrzeje to chodzi traszkę ciężej .

zzzbyś 14-03-2010 14:18

Odp: Wspomaganie
 
dzięki wielkie za rady raczej słuszne
ale dla pewności sprawdzę jeszcze sworznie dolne może tam trzyma

wojtekjanus 14-03-2010 14:22

Odp: Wspomaganie
 
Przy zatartych sworzniach nie byłoby samopowracalności kół...
Ale sprawdzić warto.

jgrz 15-03-2010 16:18

Odp: Wspomaganie
 
A przepraszam - jak chcesz sprawdzić te sworznie? Pytam dlatego, że diagnosta poinformował mnie, iż żaden "szarpak" w Transicie nie zdiagnozuje sworznia. Wymienia je się natychmiast po stwierdzeniu, że koła nie powracają ( jak pisał wojtekjanus ), gdy " skrzypią", lub gdy mają ok. 100 tys kilometrów. Mi wypadł sworzeń - cale szczescie że przy minimalnej predkości a nowy wytrzymał tylko 10 tys kilometrów i zaczął skrzypieć! Wymieniłem go natychmiast.

zzzbyś 15-03-2010 16:56

Odp: Wspomaganie
 
Nie wiem czy to dobry sposób ale ja podnosiłem autko bez koła i napierałem przecinakiem na różne sposoby . No i było widać np że chodzi kulka np góra duł
one przeważnie wypadają przy małych prędkościach przeważnie przy zeskoku z krawężnika

Byłem lepszy mi wypadło 2 sworznie co prawda nie na raz ale raz o 23ciej i to była dopiero nauczka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.