Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 TDDi] Falowanie obrotów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162948)

FRIDRICH 03-08-2012 12:27

Falowanie obrotów
 
Mam problem z falowaniem obrotów silnika zarówno na zimnym oraz na ciepłym silniku. Auto nie kopci. Na postoju objawia się to falowaniem w granicach 800 - 1100 obrotów na minutę natomiast podczas jazdy po puszczeniu pedału gazu auto utrzymuje stałą prędkość po czym trochę przyspiesza lub zwalnia. Objawy występują od jednego do kilku dni w miesiącu po czy ustają a za miesiąc lub dwa wracają. Zrobiłm już tak przez 1,5 roku 90 tys. km i w końcu chciałbym dowiedzieć się co jest tego przyczyną. Tankuję na dobrych stacjach paliwowych wymieniam filtry oleje wszystko na czas a on wciąż zachowuje się tak samo :) Moż ktoś zaobserwował podobne objawy w swoim i ktoś wie coś na temat przyczyn.
posiadam MONDEO MK3 2002 TDDi 90 konne

Mateoo 03-08-2012 12:54

Odp: FALOWANIE OBROTÓW SILNIKA TDDi
 
Jak sam przyśpiesza to może pedał gazu?

Grumete 03-08-2012 13:31

Odp: FALOWANIE OBROTÓW SILNIKA TDDi
 
u mnie takie same objawy powodował alternator, opisałem to gdzieś na forum...
oddałem go specowi od altków, już nie pamiętam co wymieniał ale po tym objawy znikły :)

tabacznik 11-08-2012 22:19

Odp: Falowanie obrotów
 
Witam. U mnie to samo jest w 2.0 TDCi 130KM. Tylko do tego dochodzi migotanie świateł zew. i wew. jak stroboskop. Na dniach będę stawiał do mechanika i będę wiedział co się dzieje w tych alternatorach. Czy to łożyska, czy szczotki. Mam nadzieję, że nic poważnego. Pozdrawiam

FRIDRICH 14-08-2012 12:07

Odp: Falowanie obrotów
 
Nie miałem czasu podjechać do elektryka i znów się samo naprawiło. Już od kilku dni wszystko jest ok. Stwierdzam że to moje modeo to dobry i posłuszny samochodzik :p

kowalinio831 14-08-2012 22:49

Odp: Falowanie obrotów
 
jeżeli chodzi o te miganie świateł sprawdź alternator to od tego tak mi się wydaje ja pojechałem do speca wyciągną alternator coś tam powymieniał skasował mnie 190 zł (części i robocizna) i już od lutego żadnego problemu i te przyspieszanie lub zwalnianie też może być od tego po prostu nierówno podaje prąd

wojtekp27 16-08-2012 01:50

Odp: Falowanie obrotów
 
Cytat:

Napisał FRIDRICH (Post 1859920)
Mam problem z falowaniem obrotów silnika zarówno na zimnym oraz na ciepłym silniku. Auto nie kopci. Na postoju objawia się to falowaniem w granicach 800 - 1100 obrotów na minutę natomiast podczas jazdy po puszczeniu pedału gazu auto utrzymuje stałą prędkość po czym trochę przyspiesza lub zwalnia. Objawy występują od jednego do kilku dni w miesiącu po czy ustają a za miesiąc lub dwa wracają. Zrobiłm już tak przez 1,5 roku 90 tys. km i w końcu chciałbym dowiedzieć się co jest tego przyczyną. Tankuję na dobrych stacjach paliwowych wymieniam filtry oleje wszystko na czas a on wciąż zachowuje się tak samo :) Moż ktoś zaobserwował podobne objawy w swoim i ktoś wie coś na temat przyczyn.
posiadam MONDEO MK3 2002 TDDi 90 konne

Witam
Mam to samo i u mnie powiedzieli że to egr. Jest o tym obszerne wyjaśnienie na forum łącznie z filmem ilustrującym zasadę działania.
Polecam

omka21 22-08-2012 19:12

Odp: Falowanie obrotów
 
Cytat:

Napisał wojtekp27 (Post 1864528)
Witam
Mam to samo i u mnie powiedzieli że to egr. Jest o tym obszerne wyjaśnienie na forum łącznie z filmem ilustrującym zasadę działania.
Polecam

Miałem to samo w 2.0tddi i właściwie samo mu przeszło. Mówisz że to egr to czemu mi dalej go telepało mimo że miałem odłączone podciśnienie od egr-a. Ciekawe zjawisko w tych samochodach jest do tej pory nie wiem czym było powodowane i obawiam się że powróci:?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.