Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   co się lepiej opłaci: szlifowanie wału czy wymiana silnika? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46582)

typniepokorny86 26-06-2008 12:34

co się lepiej opłaci: szlifowanie wału czy wymiana silnika?
 
Witam, no i fiestekę mi trafiło, tzn. wał na 4 korbowodzie, i moje pytanie, czy opłaci się te wały szlifować (chodzi mi tutaj o to ile jeszcze pojeździ na takim wale) czy lepiej kupić silnik? jeśli kupić silnik to czy lepsze są ściągane z zachodu czy z polski powypadkowy? czy może lepiej kupić sam wał?

Rakusss 26-06-2008 13:09

Re: co się lepiej opłaci: szlifowanie wału czy wymiana silnika?
 
Czesc
Słuchaj musisz ty lub mechanik stwierdzic na ktory szlif ci ten wal wyda jak na 3 to nawet nie dotykaj bo szkoda kasy ,ale jak uda sie go zreanimowac zalozysz nowe panewki bedziesz wiedzial ze masz dol silniczka jak dzwon.a kupujac z zagranicy czy z rozbitka tez nie wiesz co kupisz moze sie okazac tez silnik zlom!!

typniepokorny86 26-06-2008 17:36

Re: co się lepiej opłaci: szlifowanie wału czy wymiana silnika?
 
co oznacza "na który szlif ci ten wal wyda jak na 3"? no już kilku mówiło że lepiej wymiana, jeden mówił że to się już tak tłucze że po szlifie to z 50 tyś zrobi na nim i tyle i wymiana, że silniki załatwia z niemiec i że tam jest nie do pomyślenia że coś może stukać i że sprawdzają te silniki i jest miesiąc gwarancji na nie
Ja osobiście też bym wolał remont tego bo jest zrywny i dynamiczny, tylko...... tylko że się tłucze i to coraz bardziej:/

-waldi- 29-06-2008 02:06

Re: co się lepiej opłaci: szlifowanie wału czy wymiana silnika?
 
jeżeli długo już tak jeździsz to lepiej poszukaj nowego wału bo z tego to tylko złom

u mnie po 20km na 2 szlif (+0.50) ledwo się nadawał

jeżeli tylko sam wał + panewki to lepiej zrobić to niż ładować sie w inny silnik

typniepokorny86 12-07-2008 23:18

Re: co się lepiej opłaci: szlifowanie wału czy wymiana silnika?
 
witam ponownie,
silnik rozebrany, no i okazało się że przy tym wale na tym jednym korbowodzie już ktoś majstrował, no i jest zebrane 2 mm na średnicy, i moje pytanie, czy to się opłaca szlifować? bo jak teraz jeszcze zbierze to tego wału mało co zostanie :/

stasiek49 13-07-2008 12:19

Re: co się lepiej opłaci: szlifowanie wału czy wymiana silnika?
 
jeśli jest zeszlifowane 2mm to wał jest do napawania i szlifowania ale to moze przekroczyć wartość "nowego" uzywanego wału w dobrym stanie

typniepokorny86 14-07-2008 10:55

Re: co się lepiej opłaci: szlifowanie wału czy wymiana silnika?
 
no majster powiedział że to żeliwny i że napawanie nic nie da bo to odpadnie:/

stasiek49 14-07-2008 17:02

Re: co się lepiej opłaci: szlifowanie wału czy wymiana silnika?
 
kolego co ty masz za majstra ,pierwsze słysze -wał żeliwny,nawet pierwsze waly jak wynaleziono silnik tlokowy były kute ze stali,a tu w takim silniku żeliwny?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.