Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   kontrolka hamulców (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29774)

shimizu 03-09-2007 18:45

kontrolka hamulców
 
Witam. Może ktoś wie co oznacza zapalona kontrolka od hamulców w mondeo mk1 model 1993 ghia. Czy jest to już objaw zużycia klocków i tarcz czy jakaś poważna awaria?? :fcp5
pozdrawiam

bary 03-09-2007 19:29

Zacznij od sprawdzenia poziomu płynu w zbiorniczku.

zch 03-09-2007 20:09

Re: kontrolka hamulców
 
Cytat:

Napisał shimizu
Witam. Może ktoś wie co oznacza zapalona kontrolka od hamulców w mondeo mk1 model 1993 ghia. Czy jest to już objaw zużycia klocków i tarcz czy jakaś poważna awaria?? :fcp5
pozdrawiam

Znam to z przed ok 2 tygodni :)

Świecąca kontrolka, ubytek płynu hamulcowego. Sprawdź pewnie brakuje.

U mnie był to cylinderek z tyłu. Mechanik i facet w sklepie motoryzacyjnym zgodnie powiedzieli że te mondeo mają słabe cylindeki.

Koszt cylinderka to 35zł. Za robocizne mechanik wziął drugie tyle a więc 70zł. To mało biorąc pod uwagę że można bezpiecznie podróżować z rodziną.

marco13 04-09-2007 14:33

Hejka. Mam takie samo autko, tyle, że nie kombi i miałem to samo. U mnie to była sprawa klocków z czujnikiem i kiedy zaczęły się ścierać kontrolka mrygała aż do momentu gdy paliła się stale. Klocki trzeba było zmienić. Gorzej, eśli zapaliła Ci się stałym światłem od razu.To może być wszystko związane z hamulcami jak choćby pierdoła, czyli uszkodzony przewód czujnika klocków.

llechu 04-09-2007 14:57

Moment, a czy przypadkiem od zużytych klocków nie powinna mrugać tylko kontrolka na check-panelu?
Pośrednio to może mrugać również kontrolka na konsoli - bo w miarę zużycia tarcz i klocków spada poziom płynu hamulcowego, a nadmierny jego spadek jest właśnie tą kontrolką sygnalizowany.

jagrall 04-09-2007 19:17

zużycie klocków faktycznie mruga na checkpanelu, ale spadek poziomu płynu nie powinien być aż tak duży, aby mrugała lampka na desce, no chyba że masz go pierwotnie maławo. ja w listopadzie zjechałem klocki praktycznie do zera i kontrolka oleju mi nie migała

zch 04-09-2007 19:17

llechu według instrukcji faktycznie starte klocki sygnalizuje pomarańczowa kontrolka na chekpanelu.
Myśle że starte tarcze i klocki nie odbiorą aż tyle płynu żeby zapalała się i kontrolka na konsoli.
Poza tym nawet gdyby to tak czy inaczej kontrolka z chekpanelu też by się zapaliła.

Mi ostatnio ubywał płyn hamulcowy. Wymieniono cylinderek z tyłu choć mechanik stwierdzi że jak na ubytek z cylinderka to zbyt dużo schodzi.

Dziś żona jeździła mondkiem i nie mogła wbijać biegów, nie wchodziły. Co się okazało, oring na wężyku przy wejściu do sprzęgła przepuszczał i z powodu za małego ciśnienia sprzęgło nie odbija. Ponieważ sprzęgło jest hydrauliczne pobiera płyn hamulcowy do działania. I okazało się że u mnie płyn uciekał przy sprzęgle a to powód świecenia kontrolki hamulców na konsoli bo brakuje płynu.

shimizu sprawdź w takim razie ile masz płynu i jak wchodzą biegi u ciebie. jeśli jest coś nie tak może powód jest taki jak w moim przypadku.

llechu 05-09-2007 09:53

Cytat:

Napisał zch
Myśle że starte tarcze i klocki nie odbiorą aż tyle płynu żeby zapalała się i kontrolka na konsoli.

Ja tak miałem w megane - nie było tam czujników przy klockach, a zużycie było właśnie tak sygnalizowane. W mondeo nie zdarzyło mi się zjeździć klocków do końca i nie wiem czy by tak było czy nie.
Cytat:

Poza tym nawet gdyby to tak czy inaczej kontrolka z chekpanelu też by się zapaliła.
Chyba, że nie ma check-panela albo klocki nie mają czujników i konektory są zmostkowane. :-)

Pinki 05-09-2007 10:20

Cytat:

Napisał jagrall
klocki praktycznie do zera i kontrolka oleju mi nie migała

w sumie to się niedziwie ;)

mi jak ztarłem klocki do absolutnego zera ,ze klocek po dziś dzień wisi na wystawie w jednym ze sklepów nic nie mrugało bo niemam check panela a tylko tam sygnalizuje zurzycie dodam ,że miałem załorzone klocki z czujnikiem i fachowo odciętymi przewodami. z sygnalizacji to jedynie było słychacmało subtelny dzwięk tarcia metalu o metal . w skutek czego tarcze też poszły do wymiany.

a co do kontrolki to albo mało płynu a skoro nie to może ci sie czujnik od recznego zacioł i dlatego świeci

jagrall 05-09-2007 22:02

Cytat:

Napisał Pinki
jagrall napisał/a:
klocki praktycznie do zera i kontrolka oleju mi nie migała

w sumie to się niedziwie ;)

ooops miało być hamulców :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.