Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Wymiana baterii w kluczyku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=12862)

marek11 02-05-2006 10:21

Wymiana baterii w kluczyku
 
Moze ktos to robil z kluczykami od MKIII bo chyba mnie to czaka. Otwieranie i zamykanie nie dziala tak "gladko" jak na poczatku. Jaki jest symbol baterii moze ktos wie ?

alchemik 02-05-2006 16:09

problemów nie powinno być żadnych, delikatnie podważysz obudowe w kluczyku i rozłączysz kluczyk z pilotem, z wyjęciem baterii nie ma najmniejszego problemu. bateria to CR2032. miłej zabawy. pozdrawiam.

marek11 03-05-2006 07:19

A ile mam czasu na wymiane zyeby uniknac programowania kluczyka ?

alchemik 03-05-2006 21:24

myślę że nie dojdzie do sytuacji że kluczyk całkiem ci padnie i będziesz musiał go programować, poza tym chyba nie musisz odkładać wymiany baterii na później, a już napewno nie z powodów finansowych (bateryjka kosztuje kilka złotych). wymień i tyle, kłopot z głowy. u mnie jak miałem słabą baterię musiałem bardzo blisko podchodzić do autka żeby central zadziałał, poza tym potrafił się zamknać niespodziewanie sam np. podczas jazdy. myślałem że coś się zepsuło, ale po wymianie baterii w kluczyku dziwne zachowanie układu centralnego zamka ustąpiło. tak więc co do baterii nie czekaj z wymianą tylko załóż nową i nie będziesz przez jakiś czas musiał o niej myśleć.
pozdrawiam

frazir 03-05-2006 21:57

Jestem elektronikiem z doswiadczenia i z wykrztalcenia nie raz programowalen nie tego typu piloty i kazdy po tym jak wczesniej zostal zaprogramowany nawet przy wyciagnieciu zrodla zasilania nawet do 24/h bedzie pamietal swoje ustawienia a juz tym bardziej piloty samochodowe ktore nawet jak wyjmiejsz baterie to po nawet 356 dniach jak wlozysz bateryjke to zadziala. Producent przewiduje to wiec poprostu otworz wymien baterie i wsio nie mysl o klopotach ...

marek11 04-05-2006 06:14

Biegne kupic baterie i wymieniam. Dzieki za klarowne odpowiedzi

matti 30-09-2007 15:30

Przepraszam, że odświeżam stary temat, ale mam pytanie w tym temacie: baterię wymienić umiem, ale czy da się wyjąć tę część na płytce? Pytam bo podejrzewam, że styki się przybrudziły, bo jednego przycisku nie łapie mi natychmiastowo tak jak dwóch pozostałych. Rozmontowałem kluczyk, ale nie bardzo chcę na siłę wyjmować tą część na płytce dolegającą do przycisków. Wyjmował to ktoś i wie co i jak? (jakieś zatrzaski albo może nie da się tego wyjąć?)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.