Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Scorpio (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=103)
-   -   Wyrzuca mi płyn chłodniczy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90202)

BigMario 29-01-2010 18:01

Wyrzuca mi płyn chłodniczy.
 
Co to może byc: Do dnia dzisiejszego było ok, jednak dzisiaj autko się zakopało w zaspie. Troszkę dostało po garach, żeby się wydostac. Kiedy się zatrzymałem i wyłączyłem silnik zaczęło wyrzycac rozgrzany płyn przez korek zbiorniczka wyrównawczego. Obieg jest bo i wchodzący i wychodzący przewód w chłodnicy gorący, no może dolny lekko mniej. Co mogło się stac?

Kacper_sdz 29-01-2010 18:04

Odp: Wyrzuca mi płyn chłodniczy.
 
a zoba czy w oleju nie masz plynu na bagnecie powinno byc widac?
mozliwe ze uszczelka .
odpal go odkrec korek zbiorniczka i czekaj jak sie nagrzeje i jesli wyrzuci plyn to raczej szykuj sie na spory wydatek . Chyba ze jakas niedroznosc ukladu no ale skoro mowisz ze wszytsko jest ok..

pancerek 29-01-2010 19:05

Odp: Wyrzuca mi płyn chłodniczy.
 
Jeśli to forsowanie maszyny nie trwało zbyt długo a masz sprawne wisko albo alternatywny elektryczny wentylator,nie powinno przegrzać uszczelki. Pewnie nie zwróciłeś uwagi na wskaźnik temperatury... W skorpiaku żony miałem podobny przypadek,ale okazało się że wystarczyło odpowietrzyć układ chłodzenia.

Friday71 29-01-2010 19:19

Odp: Wyrzuca mi płyn chłodniczy.
 
Przegrzales auto, moze dalej jezdzic

Sprawdz; olej w plynie, bombelki powietrza w plynie, plyn w oleju

tomek81ostr 29-01-2010 19:32

Odp: Wyrzuca mi płyn chłodniczy.
 
Hmm tak jak moi poprzednicy, przede wszystkim sprawdź olej czy nie dostał się tam plyn chlodniczy, po 2 jeśli płyn dziwnie i nie codziennie bąbelkuje w zbiorniczku to kolejna zła oznaka. Ewentualnie zostaje jeszcze test na zawartość CO2 w płynie chłodniczym(w średniej jakości warsztatu już powinni mieć urządzonko do sprawdzania)

Uszczelka to jeszcze nie jest problem nie do przeżycia!!! Byle by głowica była cała...

Kacper_sdz 29-01-2010 19:33

Odp: Wyrzuca mi płyn chłodniczy.
 
glowica tez by mogla pęknąc chyba?
zwalszcza ze te silniki maja do tego tendencje

BigMario 29-01-2010 22:57

Odp: Wyrzuca mi płyn chłodniczy.
 
Sprawdziłem. Nie ma płynu w oleju. Ten wiatrak do chłodzenia kręci się cały czas, tylko wolno. Nawet jak się zagrzał to nie zaczął szybciej chodzic.

Rafał A.(antek) 29-01-2010 23:01

Odp: Wyrzuca mi płyn chłodniczy.
 
to jest OHC pewie go zagotowales, bo Visco pewnie nie działa, mozliwe ze uszczelka, ale jak nic sie nie bedzie działo to pewnie tylko chwilowe zagotowanie.

Jak kreci sie wolno, i nie slychac go jak odlatujacego odrzutowca, to znaczy ze Visco juz nie działa.

BigMario 29-01-2010 23:05

Odp: Wyrzuca mi płyn chłodniczy.
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1348181)
to jest OHC pewie go zagotowales, bo Visco pewnie nie działa, mozliwe ze uszczelka, ale jak nic sie nie bedzie działo to pewnie tylko chwilowe zagotowanie.

Jak kreci sie wolno, i nie slychac go jak odlatujacego odrzutowca, to znaczy ze Visco juz nie działa.

Takie miałem wrażenie że nie działa. Można to jakoś samemu pokombinowac czy musowo do warsztatu?

Rafał A.(antek) 29-01-2010 23:30

Odp: Wyrzuca mi płyn chłodniczy.
 
mozna. najlepiej zastapic elektrycznymi + czujnik :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.