Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czujnik ABS - jak wymienić?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110368)

cinus 21-09-2010 20:34

Czujnik ABS - jak wymienić??
 
Witam, Mk3, 2.0 TDCi 130KM, 2002 r. kombi.


Witam dziś na kompie wyszło ze mam do wymiany czujniki ABS, nic na to nie wskazywało ponieważ kontrolka się nie paliła, dopiero po rozkręceniu zegarów wyszło że nie ma lampki od ABS :) pewnie ktoś wyciągnął bo przegląd się zbliżał...

Chce wymienić czujniki czy ktoś może powiedzieć jak to zrobić, bo nie chce narobić sobie podwójnej roboty.moze ktoś z was koledzy lub koleżanki już to robił. Powiem że do wyiamy jest jeden czujnik z przodu i dwa z tyłu.


pozdrawiam

jendrekmak 21-09-2010 22:10

Odp: Czujnik ABS - jak wymienić??
 
z tyłu to raczej poezja i nie powinieneś mieć problemów ale z przodu... no tak ale ty masz wymieniać na nowe/dobre więc poradzisz sobie. podstawa to nie ukręć śrub trzymających czujniki a o resztę się nie martw. z tyłu dostęp jest ok. z przodu musisz zdjąć tarcze

Lasko1990 21-09-2010 22:31

Odp: Czujnik ABS - jak wymienić??
 
a ja slyszalem ze czujnika z tylu nie da sie wymienic trzeba wymienic cala piaste z lozyskiem i kupic to w komplecie bo czujnik jest jakos wprasowany w to...

chyba puscil mi scieme zeby mnie naciagnac na taki zakup ktory kosztuje 350 zlotych :P

jendrekmak 21-09-2010 22:50

Odp: Czujnik ABS - jak wymienić??
 
Cytat:

Napisał Lasko1990 (Post 1510966)
chyba puscil mi scieme zeby mnie naciagnac na taki zakup ktory kosztuje 350 zlotych

no właśnie. czujnik pada a wymienia się całą piastę?

cinus 21-09-2010 22:52

Odp: Czujnik ABS - jak wymienić??
 
To naprawdę chcieli zrobić na tobie dobry interes :D

puniu 22-09-2010 07:25

Odp: Czujnik ABS - jak wymienić??
 
w nowych piastach skf ten czujnik jest zwyczajnie przykrecany torxem tak samo jak w oryginalnych

slazdu 22-09-2010 08:52

Odp: Czujnik ABS - jak wymienić??
 
W poprzednim samochodzie też padł mi czujnik abs. Ciężko było wyjąć, bo był w obudowie z alu, o ile dobrze pamiętam.
Nie o to jednak mi chodzi. To brzmi prawie jak wygrana w Lotto... :)
Mi nie chce się wierzyć by padły wszystkie. Ja bym podejrzewał, że padł jeden, ale komp się nie rozdrabnia. Weź miernik elektryczny, lub poproś kogoś by ci pomógł. Czujnik abs to cewka, która ma jakąś rezystancję. Jak sprawdzisz wszystkie czujniki i porównasz je między sobą (ich rez.), to będziesz wiedział, który jest do wymiany.
Ja w tym poprzednim samochodzie tak wyśledziłem.
Powodzenia
Pozdr.
slazdu

hefi 22-09-2010 09:20

Odp: Czujnik ABS - jak wymienić??
 
Cytat:

Napisał slazdu (Post 1511054)
Ja bym podejrzewał, że padł jeden, ale komp się nie rozdrabnia

nie wiem co za komp - allegro??
normalny komp do diagnostyki pokazuje kazde kolo oddzielnie

cinus 22-09-2010 16:03

Odp: Czujnik ABS - jak wymienić??
 
Pokazał każde koło odzielnie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.