Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=163163)

Devvvv 07-08-2012 10:28

Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD
 
Witam. Chciałem poprawić granie w aucie Ford C-max z 2005r . Auto na fabrycznym Radiu Ford 6000 CD http://obrazki.elektroda.net/49_1265997926.jpg , 4 miejsca na głośniki (w drzwiach) i 2 wysoko tonowe z przodu na belkach . Nie mam zielonego pojęcia o takich rzeczach , także i tak pewnie udam się do jakiegoś sklepu z montażem . I teraz mam pytanie ponieważ myślałem o 2 opcjach tańszej ( było by fajniej) i tej droższej z którą będzie ciężko.
Droższa to wymiana radia i głośników + wzmacniacz i subwoofer na tył to z pewnością poprawi dźwięk i uzyskam możliwość odtwarzania Mp3 , wejście USB i AUX (teraz nie wyprowadzone) tylko pewnie wyniesie to z 2000-2500zł i według mnie popsuje trochę wygląd i ugodzi mnie mocno w portfel :? Chyba że tylko wymiana radia (około 600 zł) i wymiana głośników max 500 zł to jeszcze było by ok.
Tańsza: Zastanawiałem się czy nie lepiej było by kupić taką wirtualną zmieniarkę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , zamontować ją ładnie w schowku z przodu i za 300 zł mam Mp3 , USB, aux i wejście na karty i do tego przeznaczyć z 700 zł na dobre głośniki .Oszczędzam wtedy min 1000 zł . Co prawda nie będzie wtedy subwoofera na tyłach bo chyba się nie uda podłączyć nie ? Ale to jakoś przeżyje . Zaletą tej opcji jest min 1000 zł w kieszenie i zachowanie oryginalnego wyglądu (Mało mi się podoba wsadzenie tych innych radioodtwarzaczy z ramkami). Tylko najważniejsze , czy ta opcja poprawi chodź trochę dźwięk , i czy te radio poradzi sobie z lepszymi mocnymi głośnikami ? Proszę o poważne odpowiedzi co wy byście zrobili , i może inne propozycje bardziej obeznanych forumowiczów. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

danielsan51 08-08-2012 18:04

Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD
 
sam mialem radio 6000cd ktore czytalo tylko audio oraz aux wymienilem je na sony (uzywka za 350zl) i naprawde jest roznica w dzwieku:D i nowe radio czyta mp 3 aux,sam zastanawialem sie nad glosnikami z przodu ale jakos po zmianie radia efekt jak dla mnie jest wystarczajacy ,a czym czlowiek starszy tym bedzie sluchaj ciszej muzyczki :D

Devvvv 09-08-2012 18:58

Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD
 
Ok , dzięki będę musiał się zastanowić , może też zmienię radio i co najwyżej wygłuszę drzwi i wtedy zobaczę :)

Przemek_PC 09-08-2012 19:30

Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD
 
Zaczynasz od wymiany głośników w drzwiach na np. Hertz HSK 165 (używane ok. 300zł). Szukasz wzmacniacza o takich gabarytach aby wszedł pod przednie siedzenie, w moim przypadku (Galaxy mk1) to Ground Zero GZRA4200 (ok. 300zł używany). Do tego przewody zasilające wzmacniacz, oprawka z bezpiecznikiem, przewody głośnikowe, sygnałowe (100-200zł). Jeśli lubisz głośno słuchać to dokupisz subwoofer za ok. 300zł i podepniesz się do posiadanego już wzmacniacza. Jeśli połkniesz bakcyla to wytłumisz drzwi (żeby dobrze to zrobić trzeba liczyć 1000zł za parę drzwi). Oczywiście nie musisz od razu kupować wszystkiego.

bury22 13-08-2012 13:27

Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD
 
Cytat:

Napisał Przemek_PC (Post 1862106)
Zaczynasz od wymiany głośników w drzwiach na np. Hertz HSK 165 (używane ok. 300zł).

Bzdura , zaczynasz od porządnego przygotowania drzwi , bez tego nawet nie warto zaczynać ...
Cytat:

Napisał Przemek_PC (Post 1862106)
Szukasz wzmacniacza o takich gabarytach aby wszedł pod przednie siedzenie

A dlaczego akurat tej wielkości i w tym miejscu ?

Jeśłi myślisz o jakościowym graniu wejdz na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i tam masz masę czytania , w dziale instalacje oszukaj swojej furki i zobacz co ludziska robią :)

popcio 01-04-2013 12:41

Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD
 
witam może mi ktoś pomoże dlaczego nie działa mi prawa strona w głośnikach albo w radiu nie wiem jak ustawić ,albo bezpiecznik albo jeszcze coś a nie wiem co może mi ktoś podpowie. patrzyłem próbowałem ustawiać przyciskiem balance ale to nic nie daje

bury22 01-04-2013 22:12

Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD
 
masz wzmacniacz czy fabryka ?

popcio 02-04-2013 13:29

Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD
 
nie radio fabryczne. ja kupiłem auto tydzień temu i właśnie nie wiem co jest. wzmacniacza nie ma. zastanawiam się czy to wina radia czy bezpiecznika czy wogóle to jakaś fizyczna sprawa kabel gdzieś przerwany czy może głośniki spalone ale dziwne żeby tak po prawej stronie. radiem próbowałem coś ustawiać ale lewą stronę ustawię nawet można przednie i tylne drzwi ustawić a prawa niby ustawione przyciskiem balance i wogóle ale nadaj nie działa

bury22 03-04-2013 00:46

Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD
 
sprawdz najpierw rezystancję strony która nie chodzi i napisz ile tam wyszło

popcio 05-04-2013 09:44

Odp: Poprawienie dźwięku ,budowa skromnego car audio ,Mp3 w 6000CD
 
Witam nie mierzylem rezystancji bo nie mam miernika ale prostym sposobem sprawdzilem czy glosnki dzialaja wzialem melodyjke z kartki np z komuni 2 kabelki odlutowalem glosnik i tak sprawdzilem ze na kostce 2 lewe dzialaja bo jest melodia a 2 prawe nie dzialaja wiec poszedlem na laczeniu drzwi po guma wkulem 2 szpilki i podobnie sprawdzalem i nie dziala wiec moj wniosek to albo glosniki spalone chac w to watpie albo cos przy glosnikach w boku drzwi. Moze pan znajdzie rizwiazanie na moj przypadek. Drugie pytanie to wie pan jak sciagnac boczek drzwi?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.