Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] cieżko chodzace wspomaganie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173399)

jack519 11-01-2013 12:18

cieżko chodzace wspomaganie
 
Witam.mam problem z układem wspomagania w fordzie ka 1,3 1997 .Z dnia na dzień kierownica zaczęła chodzic coraz ciężej .Wymieniłem stary płyn bo był strasznie gęsty i jakiś szaro-zielony. Wymieniłem a ATF220 mobila. teraz jest troche lepjej ale i tak bardzo cięzko . pompa jest sprawna .Może trzeba coś odpowitrzyc? Prosze o pomoc

Wojtek 11-01-2013 12:23

Odp: układ wspomagania
 
Sie ma.

Układ sam się odpowietrza w czasie pracy. Może z powodu złej jakości płynu , pompa się lekko przytarła. To się zdarza.

Ps. popraw tytuł tematu na bardziej konkretny , ponieważ z tego co jest niewiele wynika.

Pozdrawiam
Wojtek

yaro666 11-01-2013 13:33

Odp: cieżko chodzace wspomaganie
 
Cytat:

Napisał jack519 (Post 1936924)
Witam.mam problem z układem wspomagania w fordzie ka 1,3 1997 .Z dnia na dzień kierownica zaczęła chodzic coraz ciężej .Wymieniłem stary płyn bo był strasznie gęsty i jakiś szaro-zielony. Wymieniłem a ATF220 mobila. teraz jest troche lepjej ale i tak bardzo cięzko . pompa jest sprawna .Może trzeba coś odpowitrzyc? Prosze o pomoc

zielony był?
teraz wlałeś ATF220, który jest czerwony?

jack519 11-01-2013 16:26

Odp: cieżko chodzace wspomaganie
 
Cytat:

Napisał yaro666 (Post 1936970)
zielony był?
teraz wlałeś ATF220, który jest czerwony?

czy toznaczy ze jak był zalany zielonym płynem a ja zalałem czerwonym to zle .

p.saw 12-03-2016 23:38

Odp: Układ kierowniczy-dziwne zachowanie po wjechaniu w dziurę
 
A ja mam pytanie czy wspomaganie w kaczce jest takie słabe? Musze użyć sporej siły aby przy wolnej jeździe (na parkingu) manewrować. Bardziej mnie martwi, że autem jeździ córka, która ma mniej krzepy w rękach niż ja. Czy to może pompa wspomagania albo przekładnia?
Jak wsiądę do mondka (który ma i tak słabsze wspomaganie niż nowa foka), to mam wrażenie jakby kaczka nie miała w ogóle wspomagania.
W przyszłym tygodniu oddaję kaczkę na przegląd 4+ do ASO. Na co maja zwrócić uwagę w kwestii tego wspomagania?

P.S. Mowa tu o Ka z 2007 r. Nie mam go jeszcze wpisanego.:(

lukaszek_socho 13-03-2016 12:45

Odp: cieżko chodzace wspomaganie
 
Bez problemu kręciłem kierownicą jedną ręką na postoju przy oponach 165.

kołekst 13-03-2016 13:22

Odp: cieżko chodzace wspomaganie
 
Ogólnie Ka ma czuły układ kierowniczy mówiacy kierowcy co się dzieje z autem. Po przesiadce z takiego anty auta jakim jest fabia to fakt kierownica w ka chodzi ciezko.

p.saw 13-03-2016 16:01

Odp: cieżko chodzace wspomaganie
 
No fakt układ jest precyzyjny jak w każdym fordzie. Ale w żadnym, które dotychczas miałem i mam tak ciężko kierownica nie chodzi.
Czy to normalne w tych kaczkach? Czy to wina gęstego płynu a może zaworów w pompie albo układu kierowniczego? Dodam, że zauważyłem przy maksymalnym skręcie szumy na pompie.

GracKa 16-03-2016 16:24

Odp: cieżko chodzace wspomaganie
 
Cytat:

Napisał p.saw (Post 2556665)
Dodam, że zauważyłem przy maksymalnym skręcie szumy na pompie.

Tak powinno być :D

p.saw 16-03-2016 18:59

Odp: cieżko chodzace wspomaganie
 
Trochę się już od tego zjawiska odzwyczaiłem, bo ani w focusie i mondku tego nie ma. Oczywiście w foce jest elektryczne wspomaganie ale w mondku nadal hydrauliczne i tam nic nie szumi przy maksymalnym skręcie.
A w Kaczce to nawet światła przygasają.g:galy
Ale jeśli to norma to trudno.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.