Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Sprawdzone systemy bezpieczeństwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78063)

grzesiek128 05-09-2009 22:08

Sprawdzone systemy bezpieczeństwa
 
1 załącznik(i)
Witam,

ostatniej nocy miałem okazję sprawdzić jak spisują się systemy bezpieczeństwa w nowym Mondku i jestem mile zaskoczony. Auto nie uczyło się latać, choć niewiele już brakowało.

Na prostym odcinku autostrady w Niemczech facet zajechał mi drogę - wskoczył z między tirów prosto przed maskę (przyznał potem, że zagapił się, bo już późna noc była) - jechałem środkiem 145 km/h. Udało mi się trochę zahamować i wykonać manewr łosia gdzieś przy 130 km/h.

Mondka wybiło z toru jazdy i zaczęło rzucać na pasie w lewo i prawo (tak z pięć razy - kontrolka ESP się świeciła), ale dzięki wszystkim systemom prawie utrzymał się na pasie. Piszę prawie, bo niestety tył lekko otarł o barierkę - uszkodzony zderzak i tylne lewe nadkole - fotka w załączniku :( .

Wnioski: systemy w naszych Mondkach działają i test łosia przy prędkości około 130 km/h jest wykonywalny (szkoda tylko, że barierka nie była chociaż trochę oddalona od pasa - wystarczyłoby z 40 cm).

SrebnaStrzała 05-09-2009 22:39

Odp: Sprawdzone systemy bezpieczeństwa
 
Jaka była nawierzchnia oraz pogoda? mocno kręciłeś kierownica czy lekkie kontry ?

trtami 06-09-2009 07:43

Odp: Sprawdzone systemy bezpieczeństwa
 
Dobrze ze wszystko sie tylko tak skonczylo,

A swoja drogą jak sobie wyobraziłem tą sytuacje przy 130km/h to az mnie ciarki przeszły.

Ja te systemy esp testowalem w zimie na placu i nie udawalo mi sie wybic mondzia z toru jazdy ale predkosc na placu to max 50 km /h

grzesiek128 06-09-2009 10:35

Odp: Sprawdzone systemy bezpieczeństwa
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1239412)
Jaka była nawierzchnia oraz pogoda? mocno kręciłeś kierownica czy lekkie kontry ?

Na szczęście deszcz nie padał, nawierzchnia była sucha i lewy skrajny pas był wolny. Do wyboru było jeszcze tylko wjechanie przodem w tego, co mi zajechał drogę.

Jeśli chodzi o kręcenie kierownicą to zrobiłem minimalne, prawie znikome kontry. Auto samo przyblokowywało odpowiednio koła i utrzymało prosty kierunek jazdy.

Wyłącznie tył nosiło raz w lewo, raz w prawo, a w środku kabiny było wyraźnie czuć, że raz podnosi się prawa strona, drugi raz lewa i tak z pięć razy.

Romeksch 10-09-2009 07:48

Odp: Sprawdzone systemy bezpieczeństwa
 
Gratulacje! za przytomność umysłu i dobry wybór auta.
Miło wiedzieć, że tam pod maską coś czuwa.

SrebnaStrzała 10-09-2009 08:18

Odp: Sprawdzone systemy bezpieczeństwa
 
Jak na moje to powinieneś podziękowac właśnie sobie za to a nie esp ;) To że nie dałeś się ponieść adrenalinie i emocjom pozwoliło Ci z tego wyjść bez szwanku :)

kristof70 10-09-2009 08:22

Odp: Sprawdzone systemy bezpieczeństwa
 
po pierwsze umiejetności kierowcy, drugie to systemy bezpieczeństwa:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.