Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [Focus 2011-2014] Grudka zaschnietego lakieru? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=192452)

deem73 27-10-2013 17:20

Grudka zaschnietego lakieru?
 
Niestety nie mogę zrobić zdjęcia, ale odkryłam dziś na dole drzwi po stronie kierowcy grudkę lakieru. Zastanawiałam się czy to nie purchel, ale jest to twarde i wygląda własnie tak jak kropka nie wypolerowanego lakieru. Spotkał się ktoś z czymś takim? O co tu chodzi?

bonzo000 27-10-2013 17:59

Odp: Grudka zaschnietego lakieru?
 
Cytat:

Napisał deem73 (Post 2097300)
Niestety nie mogę zrobić zdjęcia, ale odkryłam dziś na dole drzwi po stronie kierowcy grudkę lakieru. Zastanawiałam się czy to nie purchel, ale jest to twarde i wygląda własnie tak jak kropka nie wypolerowanego lakieru. Spotkał się ktoś z czymś takim? O co tu chodzi?

Dwie ewentualności :
1) Importer uszkodził auto w transporcie, pomalował i zostało to zatajone przed Tobą.Takie przypadki są znane i praktykowane przez Polskie salony!!!
2) Wada fabryczna.

Każdy z tych przypadków powinieneś reklamować, oczywiście reklamacja będzie polegała na pomalowaniu felernej części.Wniosek taki że po lakierowaniu coś bardziej będzie ......... lub odcień nie będzie pasował.
To tyle z brutalnej serwisowej prawdy.

deem73 27-10-2013 18:11

Odp: Grudka zaschnietego lakieru?
 
No to czeka mnie wizyta w serwisie.

Jakoob 27-10-2013 18:22

Odp: Grudka zaschnietego lakieru?
 
Przypadkiem nie jest to czarne? Jeśli tak to smoła/resztka mokrego asfaltu poderwana z drogi przez przednie koła.

deem73 27-10-2013 18:29

Odp: Grudka zaschnietego lakieru?
 
Nie, jest to dokładnie w kolorze lakieru. Jak czasem malujesz olejna farba i zostaje zaschnięta "kulka" po spłynięciu.

Atlis 27-10-2013 18:37

Odp: Grudka zaschnietego lakieru?
 
Zrób zdjęcie.

deem73 27-10-2013 18:44

Odp: Grudka zaschnietego lakieru?
 
Nie wiem czy sie uda. To jest bardzo nisko, pod tym załamaniem na dzrwiach

bonzo000 27-10-2013 18:47

Odp: Grudka zaschnietego lakieru?
 
Może serwisowi udało by się spolerować bez malowania.

deem73 27-10-2013 18:54

Odp: Grudka zaschnietego lakieru?
 
Podjadę do innego ASO, żeby zobaczyli co to jest i dam znać. Bardziej myslę, ze to wada fabryczna, naprawde nie widoczna. Dopiero jak kleknęłam, żeby zetrzeć błoto to zobaczyłam. Zawsze myslałam, że auta są tak malowane, żeby unikać takich grudek.....

zombie6 28-10-2013 07:00

Odp: Grudka zaschnietego lakieru?
 
Sprawdź grubość lakieru i jak jest ok to sam sobie to spoleruj, serwis Forda to faktycznie beznadzieja. O ile z Focusa jestem niebywale zadowolony to serwis faktycznie jest do niczego, jakoś taki dziwaczny - nie wiem jak to określić i droższy niż w przypadku mojej poprzedniej Hondy - kasują nawet o zgrozo za przegląd antykorozyjny czy jak on się tam nazywa do gwarancji, a pierwszy przegląd w moim przypadku trwał prawie 4 godziny, a przecież wymieniano tylko olej i filtr oleju, nie wiem co oni robili, żadnych innych filtrów- powietrza ani przeciwpyłkowych nie wymieniali, a zabuliłem 600,00 zł....tak więc od serwisu najlepiej trzymać się z dala ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.