Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Nie działa klakson potrzebny schemat elektr. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185441)

amigo34 05-07-2013 06:56

Nie działa klakson potrzebny schemat elektr.
 
Witam.
Potrzebuję schemat elektryczny obwodu elektrycznego klaksonu. Ewentualnie jakieś porady co może być przyczyną niesprawności. Sprawdzałem bezpieczniki, połączenia gniazd i wtyczek, podłączałem klakson pod 12V ,zdejmowałem air back tam też wszystko wydaje się być w porządku na tym możliwości się wyczerpały. Czy ktoś dysponuje schematem lub wiedzą co może być przyczyną i gdzie jej szukać??:?:

RS AUTO-RAF 05-07-2013 19:47

Odp: Nie działa klakson potrzebny schemat elektr.
 
Kolego weź kontrolke podlacz do wtyczki od klaksonu I niech druga osoba wcisnie klakson na kierownicy jak kontrolka zaswieci to znaczy ze masz do wymiany klakson.

benji1 06-07-2013 08:28

Odp: Nie działa klakson potrzebny schemat elektr.
 
Moze to przekaźnik w skrzynce bezpieczników. U mnie niby pykał a nie łączył, raz na jakiś czas zatrąbił. Po wymianie wszystko O.K.

amigo34 06-07-2013 13:35

Odp: Nie działa klakson potrzebny schemat elektr.
 
Klakson sprawdzałem na krótko i trąbi więc na pewno jest dobry. "benji1" Czy możesz mi podać namiar na ten przekaźnik od klaksonu żebym mógł go zlokalizować,który to jest? Podejrzewam, że nie ma napięcia na klaksonie albo masy.

benji1 06-07-2013 14:06

Odp: Nie działa klakson potrzebny schemat elektr.
 
Namierzysz go po opisie na pokrywie skrzynki. Nr-u nie pamiętam. Jest oznaczony trąbką, zwykły pojedyczy styk. U mnie jest koloru brązowego.

Edit:
Oznaczenie R2, prawy górny róg skrzynki. Możesz na próbę podmienić z R11 od el.sprzęgła klimy.
Oczywiście skrzynka w komorze silnika.

amigo34 07-07-2013 19:18

Odp: Nie działa klakson potrzebny schemat elektr.
 
Czyli tamte będą pasowały?? Dzięki za radę jutro się za to zabiorę:wink:

amigo34 10-07-2013 06:33

Odp: Nie działa klakson potrzebny schemat elektr.
 
Cytat:

Napisał amigo34 (Post 2041226)
Czyli tamte będą pasowały?? Dzięki za radę jutro się za to zabiorę:wink:

Wczoraj zająłem się moim problem, który okazuje się być bardziej skomplikowany niż mogłoby się wydawać. Na początek sprawdziłem przy wtyczce do klaksonu czy nie ma masy czy może nie dochodzi napięcie. Okazuje się, że nie ma zasilania 12V. Później zacząłem podmieniać przekaźniki tak jak kolega radził i tez nic głucho. Ostatnia czynność to połączenie na krótko konektorów w gnieździe przekaźnika i efekt taki, że klakson trąbi.
WNIOSEK: Problem tkwi na linii od gniazda przekaźnika-do kierownicy. Prośba o kolejne rady co i gdzie teraz należy szukać i co można zrobić. Skończyły mi się już pomysły. Gdzie tkwi szkopuł tej przyczyny:(:(

benji1 10-07-2013 16:25

Odp: Nie działa klakson potrzebny schemat elektr.
 
Tasiemka airbagu na bębnie w kierownicy. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

amigo34 11-07-2013 07:29

Odp: Nie działa klakson potrzebny schemat elektr.
 
Tak sądziłem, a nie można tej taśmy naprawić tak, żeby działała?

benji1 11-07-2013 15:19

Odp: Nie działa klakson potrzebny schemat elektr.
 
Zależy co się zepsuło. Jeśli pękła ścieżka na folii to słabo to widzę. Jeśli coś na kostce to można próbować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.