Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138434)

main90 29-08-2011 11:38

2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?
 
Witam kolegów.
Wiem że temat był zapewne niejednokrotnie wałkowany na forum ale nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc bądź trochę mnie uspokoić.

Do rzeczy... jestem posiadaczem Forda mondeo mk3 2001r TDDi 115km przebieg 180 tys. , kilka dni temu jadąc autem zaczęły dziać się dziwne rzeczy, zaczęło się od szarpnięcia przy wyprzedaniu, potem wszystko ok, po kilku minutach auto zaczyna tracić moc, szarpie po czy gaśnie i nie idzie go odpalić, brak jakichkolwiek kontrolek dających sygnał że coś jest nie tak, jako że auto nie odpala postanowiłem zadzwonić po lawetę, laweta przyjeżdża po około 25min, o dziwo auto odpala i chodzi normalnie, jak napisałem wyżej sytuacja ta wydarzyła się kilka dni temu, do dnia dzisiejszego jeżdżę autem i nie ma podobnych objaw, lecz dla pewności podjechałem dziś do magika by sprawdził auto na komputerze, wynik 2 błędy, mianowicie:

1) P0149- błąd wyprzedzenia wtrysku
2) P1564- moduł pompy wtryskowej- zadanie ograniczenia dawki paliwa

Mechanik mówi że to koniec pompy wtryskowej, skasował błędy i za kilka dni mam przyjechać to jeszcze raz podepnie mondziaka pod kompa i zobaczymy czy będzie to samo. Jednak przeglądając forum, kilka forumowiczów obala tezę że to pompa wtryskowa i piszą o pompie pomocniczej paliwa, kątach wtrysków bądź czujniku położena wałka rozrządu. Nie chcąc pchać się w niepotrzebne koszta postanowiłem zasięgnąć Waszych opini, być może ktoś miał identyczną sytuację i będzie w stanie mi pomóc. Liczę na Was ;)

pozdrawiam main90

Max* 29-08-2011 12:37

Odp: Padającą pompa wtryskowa ?
 
Kolego najpierw sprawdz lepiej pomocnicza pompkę tą kolo zbiornika bo bylo wiele podobnych przypadków i moim zdaniem to bedzie to.

krol44 29-08-2011 13:15

Odp: Padającą pompa wtryskowa ?
 
Na 99,9% pompka pomocnicza, na alledrogo możesz dostać zamiennik w cenie ok 180 zł lub oryginał w granicach 300-600 zależnie od miejsca, jeżeli chodzi o błedy to są raczej logiczne jeżeli pompa nie dostaje paliwa.

dujek 29-08-2011 15:28

Odp: Padającą pompa wtryskowa ?
 
dodam tylko że jeśli miał być kupywać pompkę to kup jakąś z wyższej półki ja dałem ponad 400zł boscha (powód tamta sparciała i ropa kapała) co do tych tanich kumpel kupił za 200zł do astry i po paru musiał kupić nową. na tym lepiej nie oszczędzać.

Grumete 29-08-2011 19:37

Odp: Padającą pompa wtryskowa ?
 
main90 miałem dokładnie takie same objawy jak ty...pomogła wymiana pompki przy baku, zamiennik na alledrogo kosztuje 160, wymieniłem sobie sam

main90 29-08-2011 21:41

Odp: Padającą pompa wtryskowa ?
 
zapytam jeszcze o jedno, czy wam też brakowało mocy w tej sytuacji i po wymianie pompki pomocniczej wszystko wróciło do normy ?

Grumete 30-08-2011 20:07

Odp: Padającą pompa wtryskowa ?
 
tak brakowało mocy
stary, po prostu wymień tą pompkę, a problemy znikną

main90 01-09-2011 17:46

Odp: Padającą pompa wtryskowa ?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

chodzi o tę pompę czy co innego ?

SrebnaStrzała 01-09-2011 19:54

Odp: Padającą pompa wtryskowa ?
 
Jaki masz przebieg ?

ethernal 01-09-2011 20:51

Odp: Padającą pompa wtryskowa ?
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1703371)
Jaki masz przebieg ?

Przecież w I poście napisał że 180tyś km :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.