Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk2] Nie działa predkosciomierz i wskaznik paliwa :( (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=48185)

Rekin_poznan 22-07-2008 19:28

[mk2] Nie działa predkosciomierz i wskaznik paliwa :(
 
Witam

Nie działa mi predkosciomierz i wskaznik paliwa mondeo 97 1.8 td.Wkładałem juz wskazniki inne co prawda jedne były od benzyny drugie disel ale nieco innytył bo bez małej płytki na srodku.ALe obrotomierze działały w tamtych wskaznikach i w moich.Co moze byc przyczyną ,czujnik predkosci?

Drugie pytanie ktore mam to jak wyjac pływak chodzi mi o rurki ktore sa na tym kołeczku do góry.pływak prawie wyjełem ale wadzą dwie rurki a baku nie chce zwalac.

Pomocy!! :567:

Emmm 22-07-2008 23:22

Re: mk2 Nie działa predkosciomierz i wskaznik paliwa :(
 
Co do prędkościomierza, to przyczyną jego "niedziałania" może być czujnik VSS, pod warunkiem, że licznik kilometrów również nie działa. Jeśli zaś chodzi o wskaźnik poziomu paliwa, to czujnik VSS, z całą pewnością, nie ma z nim żadnego związku.
Pozdrawiam

raftik 23-07-2008 08:38

Re: mk2 Nie działa predkosciomierz i wskaznik paliwa :(
 
Cytat:

Napisał Rekin_poznan
Witam

Nie działa mi predkosciomierz i wskaznik paliwa mondeo 97 1.8 td.Wkładałem juz wskazniki inne co prawda jedne były od benzyny drugie disel ale nieco innytył bo bez małej płytki na srodku.ALe obrotomierze działały w tamtych wskaznikach i w moich.Co moze byc przyczyną ,czujnik predkosci?

Drugie pytanie ktore mam to jak wyjac pływak chodzi mi o rurki ktore sa na tym kołeczku do góry.pływak prawie wyjełem ale wadzą dwie rurki a baku nie chce zwalac.

Pomocy!! :567:

Niestety masz tą samą przypadłość która mnie męczyła długi czas, można zapomnieć o kupieniu licznika z tego rocznika o tych nr 97BP-10C956-HA a pewnie taki posiadasz i taki sam musisz kupić.
Uratowało mnie kupienie licznika o tych samych nr z Anglika działa super, tyle, że zamiast przebiegu w km masz w milach ale na tarczy jest lepiej bo są też wskazania w km.

Zaznaczę, że przelutowanie wszystkich lutów na module prędkościomierza u mnie pogorszyło sprawę więc proponuję ci poszukać od Anglika ale o tych samych nr licznika.

Zapomniałem dodać, że jeżeli masz takie objawy jak piszesz to nie dotyczy to tylko ciebie a wielu forumowiczów, poszukaj na forum a znajdziesz nawet mój post na ten temat, wymiana licznika pomoże w 100%.


Pozdrawiam

Rekin_poznan 23-07-2008 18:52

Re: mk2 Nie działa predkosciomierz i wskaznik paliwa :(
 
Zamowiłem juz impulsator do predkoscimierza zobacze po jego wymianie.Ale nadal wskaznik paliwa pozostaje martwy:( wiec moze i zegary do wymiany.

Emmm 23-07-2008 19:18

Re: mk2 Nie działa predkosciomierz i wskaznik paliwa :(
 
Jeśli wymiana impulsatora zaowocuje wskrzeszeniem szybkościomierza i licznika, to przyczyny śmierci wskaźnika paliwa poszukaj najpierw pod tylnym siedzeniem (obejrzyj kable podłączone do czujnika paliwa i ewentualnie wymontuj czujnik ze zbiornika). Dalsze postępowanie zależne od tego, co stwierdzisz.
Pozdrawiam

Rekin_poznan 24-07-2008 07:33

Re: mk2 Nie działa predkosciomierz i wskaznik paliwa :(
 
Probowałem wyjac pływak ,i juz był prawie na wierzchu ale przeszkadzają dwie rurki ktore wchodzą razem w to kółko co pływak z gory baku, Czy orientujesz sie jak zdjac pływak

Mietekfoto 24-07-2008 09:22

Re: mk2 Nie działa predkosciomierz i wskaznik paliwa :(
 
Wymien licznik caly...nietety nie wiem jak w dislu ale ja u siebie w bezynie wyminilem ...na szrocie znalazlem od anglika i wszytko dziala...to uklad scalony nie naprawia sie . jest tego duzo a wymiana nie jest trudna cena od 50-200 zł
kilometry sobie spisz lub zrob fotke

dempsej 24-07-2008 16:45

Re: mk2 Nie działa predkosciomierz i wskaznik paliwa :(
 
Cytat:

Napisał Mietekfoto
kilometry sobie spisz lub zrob fotke

a po co te kilometry spisywać skoro licznik z anglika pokazuje i mierzy mile? :)

Emmm 24-07-2008 18:35

Re: mk2 Nie działa predkosciomierz i wskaznik paliwa :(
 
Rekin_poznan, Rurki i przewody elektryczne odłącz i dopiero wyjmuj czujnik.
Pozdrawiam

Rekin_poznan 24-07-2008 19:35

Re: mk2 Nie działa predkosciomierz i wskaznik paliwa :(
 
problem jest taki ze nie wiem jak je odpiąc bo wchodzą pod tą blache a wyciecie jest bardzo małe pod tą gumą pod kanapą :fcp5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.