Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Plastik PUR i pęknięcie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176860)

Mondeo'03 27-02-2013 17:19

Plastik PUR i pęknięcie.
 
W Mondku miałem pęknięty zderzak w dwóch miejscach. Oddałem wczoraj auto do człowieka na spawanie. Niestety wszystko zakończyło się niepowodzeniem. Okazało się ze zderzak jest zrobiony z PUR'u i mam wypaloną na środku dolnej lotki zderzaka dziurkę 1cmx1cm. :mad: Są jakieś możliwości na klejenie tego rodzaju tworzyw ? Spawanie jednak okazało się niemożliwe.

Destab 28-02-2013 11:16

Odp: Plastik PUR i pęknięcie.
 
może spróbujesz żywicą ?

Mondeo'03 28-02-2013 14:14

Odp: Plastik PUR i pęknięcie.
 
Żywicę, utwardzacz i włókno już przerabiałem. Tydzień wytrzymało aż w końcu gdzieś zostało na drodze.

Trol 28-02-2013 19:31

Odp: Plastik PUR i pęknięcie.
 
ja będę w przyszłym tygodniu kleił swój zderzak. Kupiłem klej do PUR. Nazywa się mega pur. Pęknięcie będę nawiercał dookoła następnie z jednej strony siatka metalowa al'a tuningowa cienka. Potrzebna jest również folia nieklejąca. Na siatkę klej dużo kleju, aż przejdzie na drugą stronę.( przez otwory ) z drugiej strony też folia nieklejąca aby ładnie wyrównać.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Sposób zobaczyłem w programie fani czterech kółek z BMW
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jest tam pokazana przez chwile wersja końcowa. Dam znać jak wyszło. Pozdrawiam
Bartek

Mondeo'03 28-02-2013 20:55

Odp: Plastik PUR i pęknięcie.
 
Dzięki za info. Czekam na wynik.

Trol 04-03-2013 20:28

Odp: Plastik PUR i pęknięcie.
 
5 załącznik(i)
Hej,
Dziś pierwszy etap naprawy. Poniżej kilka fotek. Jutro wyślę następne już z efektem myślę że końcowym :D
Pozdrawiam
Bartek

Mondeo'03 07-03-2013 19:03

Odp: Plastik PUR i pęknięcie.
 
I jak końcowy efekt ? I podpowiedz mi przy okazji, w których miejscach są mocowania zderzak a do nadwozia ?

Trol 08-03-2013 13:17

Odp: Plastik PUR i pęknięcie.
 
1 załącznik(i)
Efekt końcowy wyszedł ok. Nie miałem niestety koloru lakieru więc pomalowałem na złoty.
Jeżeli chodzi o mocowanie zderzaka to jest na 6 śrubach do błotnika po 3 z każdej strony. Przy nadkolach i dolna osłona pod zderzakiem. Musisz również zdjąć lampy. Pod lampami są jeszcze wąsy które trzymają zderzak od góry.

Bump: Poniżej fotka końcowego efektu

Set2000 08-03-2013 18:23

Odp: Plastik PUR i pęknięcie.
 
Ciekaw jestem jak będzie wyglądały łączenia w linii pęknięć po jakimś czasie, plastik jednak
będzie trochę pracować.

Trol 08-03-2013 19:21

Odp: Plastik PUR i pęknięcie.
 
Okaże się podczas eksploatacji. Od tyłu pęknięć jest siatka usztywniająca.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.