Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Ceny katalizatorow??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=4839)

Tarot 19-04-2005 19:53

Ceny katalizatorow???
 
Witam.
Szukalem w archiwum ale nic nie znalazlem na temat katalizatorow wiec prosze was o pomoc. Wiecie moze ile kosztuje nowy kat do MK I 2.0??? Szukalem na necie ale zadnych cen nie podaja a jutro do kraju wracam wiec chciakbym cos nabyc.

Dzieki z gory za pomoc.

Slawko 19-04-2005 19:59

do Twojego, oryginał, mniej wiecej 570-620 EURO.


Co ździwiony :P: :lol: :lol: :):

Tarot 19-04-2005 21:39

I to bardzo.
Oczywiscie nie chodzi mi o oryginal. Zastanawiam sie nad wyczyszczeniem kata.Mam wiec jeszcze dwa pytanka. Wiesz moze jak wyglada ze spalaniem po wycince(ile wiecej moze palic)??? No i wyczytalem tez gdzies, ze jest troche glosniej po tym zabiegu.(ale czy to prawda?)
Za kazda pomoc serdecznie dziekuje.

Slawko 19-04-2005 21:44

Cytat:

Napisał Tarot
Wiesz moze jak wyglada ze spalaniem po wycince(ile wiecej moze palic)???

nie powinien wiecej palić , mniej więcej tyle samo

Cytat:

Napisał Tarot
No i wyczytalem tez gdzies, ze jest troche glosniej po tym zabiegu.(ale czy to prawda?)

Tak, to prawda, chyba ze wspawasz rure, a nie tylko wywalisz wkład z puszki kata.

Tarot 19-04-2005 21:55

Wielkie dzieki.

Zrobie tak jak mowisz.Mam nadzieje ze autko troszke odmule bo cos juz rady nie daje(mam nadzieje ze to przez kata)

PS:Mozesz juz wywalic mojego posta zeby nie zasmiecal zbytnio forum.
Jeszcze raz dzieki.

Pzy 20-04-2005 07:10

Tak naprawdę masz sporo możliwości:
- kupić nieoryginalny, NOWY katalizator (np. na Allegro jest bardzo duży wybór stosunkowo niedrogich katalizatorów),
- usunąć wnętrze katalizatora, zostawiając pustą puszkę (najtaniej - ale zrobi się nieco głośniej),
- usunąć wnętrze katalizatora, wspawując do środka rurę (będzie nieco ciszej, ale dalej może być słychać),
- usunąć wnętrze katalizatora, wspawując do środka rurę oraz dodatkowo "pakując" do środka watę wyciszającą (do kupienia u każdego tłumikarza),
- usunąć zupełnie puszkę katalizatora, zastępując ją po prostu rurą (jednak mogą wystąpić problemy np. przy przeglądach technicznych).

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przerabialiśmy kiedyś podobny temat :)

suhotnik 20-04-2005 19:42

Mi "tłumikarz" zaśpiewał ok. 300zł za uniwerslanego kata.

Dzekis 21-04-2005 09:01

jeszcze sprawdź, jaki masz katalizator, jak umocowany. Np. w moim samochodzie jest bardzo nietypowy - zaraz przy kolektorze wydechowym, w związku z czym nawet nie mam mozliwości wstawienia zamiennika. Mogę ewentualnie przerwabiać cały wydech z przeniesieniem katalizatora pod spód auta. Jest to bardzo istotna sprawa.

gawron 21-04-2005 14:10

Czołem
Wywalilem kiedyś katalizator z benzynowej Astry i wstawiłem w to miejsce strumienicę...wygląda jak kat. i miało byc cicho.Nigdy więcej takich eksperymentów , głosno było jak fiks.Lepiej kupic nieorginalny katalizator , niz potem się wściekac że coś jest nie tak

Slawko 21-04-2005 14:19

Cytat:

Napisał gawron
Wywalilem kiedyś katalizator z benzynowej Astry i wstawiłem w to miejsce strumienicę...wygląda jak kat. i miało byc cicho.Nigdy więcej takich eksperymentów , głosno było jak fiks.Lepiej kupic nieorginalny katalizator , niz potem się wściekac że coś jest nie tak

A ja zrobiłem tak samo, tylko w escorcie i jest ciszej niż przy zatkanym katalizatorze. Co Ty na to :?:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.