Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Otwierający sie baganiżnik w MK3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121897)

kacperrros 04-02-2011 19:26

Otwierający sie baganiżnik w MK3
 
Witam ! Mam Mk3 Hatchback i zauważyłem dziwną rzecz. Ostatnio wsiadając do auta i zamykając drzwi otworzył mnie sie sam bagażnik ... myślałem że nacisnąłem przycisk od otwierania bagaznika przez przypadek czy coś ... dzisiaj stało mnie sie to ze 3-4 razy ... Wygląda to tak : zamykam drzwi i słyszę charakterystyczny szczęk zamka od bagaznika i bagażnik otwarty ... co może być tego przyczyną ? :( albo jak temu zaradzić bo nie chcę żeby bagażnik sie sam otwierał ? Z góry dzieki za odpowiedzi !

AdamGaL 04-02-2011 19:53

Odp: Otwierający sie baganiżnik w MK3
 
Co do bagażnika - obstawiam mikrowłącznik tylnej klapie

marek11 04-02-2011 20:12

AdamGal ma racje mikrowylacznik wariuje przy tej pogodzie i soli.

Cytat:

Napisał redzi1980 (Post 1592172)
witam
mam pytanko jakis czas temu zakupilem mondeo titanium x 2005 r z silnikiem 2.2 155km
czesto towarzyszy przy pracy silnika dzwiek delikatnego dzwonienia i nie wiem co sie dzieje przeciez nie chodzi chyba o rozrzad bo lancuszka sie nie wymienia czasami ten dzwiek jest naprawde głośny czy może mi ktos udzieli odpowiedzi co sie moze dziac?
pozdrawiam redzi1980

poszukaj na forum albo zloz nowy temat

piotrek.piw 04-02-2011 21:19

Odp: Otwierający sie baganiżnik w MK3
 
Wymień lub wyczyść mikrowłącznik tylnej klapy. Ja osobiście czyściłem ale teraz jak temperatura spada poniżej zera, cały włącznik mi zamarza i mogę otworzyć jedynie z środka lub z kluczyka. A jeżeli nie przeszkadza ci taki otwieranie to zawsze można odłączyć mikrowłącznik na czas zimy:)

a_iverson 05-02-2011 07:15

Odp: Otwierający sie baganiżnik w MK3
 
Dokładnie, tak jak wszyscy piszą to mikrowyłącznik. Przerabiałm temat zeszłej jesieni.
U mnie otwierało klape po przekręceniu kluczyka. Nie chciało mi się z tym bawić to po prostu rozpiąłem tą wtyczkę od przełącznika w klapie.

Arturo7208 10-02-2011 07:42

Odp: Otwierający sie baganiżnik w MK3
 
Na 100% mikrowłącznik tylnej klapy.Miałem ostatnio ten sam problem.Jeżeli chce Ci się bawić można to naprawić bardzo tanio.Ja zastosowałem mikrowłącznik ze starej myszki od kompa i teraz wszystko jest ok.:razz:

ace2 10-02-2011 16:29

Odp: Otwierający sie baganiżnik w MK3
 
Ja miałem to tej zimy, tak zawilgło to wszystko że skraplało się pod gumą gdzie jest ten mechanizm. Wybudowanie go to 15 min na kaloryfer i suszenie do rana. Teraz dziala ponownie prawidlowo. Zwroc uwage czy niewypadla ci zaslepka pomiechy dodtykowymi strefami. U mnie wlazla do srodka i wilgoc mogla latwiej tam sie dostac.

adambas 10-02-2011 18:40

Odp: Otwierający sie baganiżnik w MK3
 
A tu masz foto relacje z wymiany tego nieszczesnego przycisku

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pozdro.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.