Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] kontrolka 'i' na liczniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260671)

pizza7 18-03-2017 20:23

kontrolka 'i' na liczniku
 
witam
od tygodnia jestem posiadaczem forda galaxy i od zakupu świeci sie na pomarańczowo kontrolka 'i' między wskaznikami temp wody a ilości paliwa. i do tego przy przekręceniu zapłony wyświetla się klucz z opisem "wczesne ostrzeganie usterka". po podłączeniu kompa nie ma żadnych błędów. I moje pytanie czy ta kontrolka ma się ciągle świecić i czy ma pokazywać sie ten klucz na wyświetlaczu. A na forum nie potrafie nic pokrewnego znalezc w tym temacie.

jaceks 19-03-2017 00:36

Odp: kontrolka 'i' na liczniku
 
Masz tzw. inteligentny tempomat?

gregor75 19-03-2017 12:19

Odp: kontrolka 'i' na liczniku
 
brudny radar na atrapie przedniej może być tego powodem

pizza7 19-03-2017 16:04

Odp: kontrolka 'i' na liczniku
 
tempomat mam i to chyba aktywny ale co on ma do tego 'i' i klucza na wyswietlaczu. i ojaki radar chodzi.

jaceks 19-03-2017 20:05

Odp: kontrolka 'i' na liczniku
 
Zacznij od podstaw - instrukcje obsługi znajdziesz na stronie ford.pl. Tam masz opisane skąd się bierze brudny radar, jak dziala tempomat i jak nie zadawać amatorskich pytań

pizza7 29-03-2017 19:17

Odp: kontrolka 'i' na liczniku
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 2771455)
Zacznij od podstaw - instrukcje obsługi znajdziesz na stronie ford.pl. Tam masz opisane skąd się bierze brudny radar, jak dziala tempomat i jak nie zadawać amatorskich pytań

WITAM zacząlem od podstaw jak kolega napisal.
amatorskie pytania moze i tak nowy samochód to są i pytania po prostu myślalem że forum jest od tego że można liczyć na jakaś pomoc a nie głupie komentarze.
Radar namierzony i wyczyszczony ale bez instrukcji bo jakos w niej nic nie znalazlem na temat radaru, no może mam zle dwie instrukcje.
Co do tempomatu to tam tez nie ma żadnego powiązanie z kontrolką 'i'

jaceks 29-03-2017 20:27

Odp: kontrolka 'i' na liczniku
 
konmtrolka "i" pochodzi z strony 104 instrukcji.
komunikat błedu masz po kazdym zapaleniu auta oraz w komputerze pokładowym, w sekcji Komunikaty.
skanerem obd tego nie znajdziesz, ponieważ obd powstał w troche innym celu.

prosze, strona 107 instrukcji obsługi mówi, że "Wystąpiła usterka układu ostrzegania o przeszkodzie z przodu pojazdu. Jak najszybciej należy sprawdzić układ."
Jeżeli czujesz się świadomy zasady działania i budowy układu, to sprawdź go. A jak nie znasz się to udaj się do serwisu, tam usuną usterkę.

kot_79 30-03-2017 11:57

Odp: kontrolka 'i' na liczniku
 
Wystarczy wejść w menu Conversa i odczytać komunikaty - tam powinno być jasno napisane czego dotyczy ostrzegawcze "i"

pizza7 30-03-2017 17:00

Odp: kontrolka 'i' na liczniku
 
dziekuję kolego jaceks za wyczerpująca odpowiedz. i rzeczywiście mam jakąś złą instrukcje bo na tych stronach nie ma z tym nic związanego, musze ogarnąć jakąś inną.
Problem jest tylko taki że po wejściu w komunikaty nie ma tam żadnych błędów.
No i wygląda na to że musze się wybrac do serwisu z tym radarem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.