Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Kierunkowskaz świeci a nie tyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117203)

bolo12345 12-12-2010 19:03

Kierunkowskaz świeci a nie tyka
 
Witam!
Mam problem w swoim mk3. Włączony kierunek świeci (błyska) ale nie ma przy tym odgłosu tykania. Trochę mnie to denerwuje:)
Co to może być? Czy to wina przekaźnika czy odgłos tykania jest z czegoś innego.
pozdro

pavulon 12-12-2010 22:14

Odp: Kierunkowskaz świeci a nie tyka
 
heh... nie wiem ale mam to podobnie. U mnie natomiast tyka lecz nie świeci na desce, choć nie zawsze. Bardzo irytujący szczegół.

bolo12345 14-12-2010 08:16

Odp: Kierunkowskaz świeci a nie tyka
 
no ale w takim razie czy jest ktoś kto może nam pomóc?:?:

Maddragon 14-12-2010 20:19

Odp: Kierunkowskaz świeci a nie tyka
 
Obydwoje macie awarię innego układu przekaźnika. Przekaźnik raz podaje napięcie na kierunkowskazy raz na kontrolkę. Wszystko to układ bimetaliczny on z czasem lubi troszkę szwankować. W pierwszym przypadku on pewnie tyka tylko bardzo cichutko i ledwie to słychać. Prawdopodobnie też wydłużył się czas między świeceniem migaczy, niestety kiedyś przestanie je załączać. Albo jest wyciągnięta sprężynka albo (co mało prawdopodobne) szwankuje blaszka bimetaliczna. W drugim przypadku, sprawdziłbym najpierw kontrolkę kierunkowskazu.

bolek-tarnow 17-12-2010 04:31

Odp: Kierunkowskaz świeci a nie tyka
 
dzwiek kierunkowskazow w mk3 dochodzi z przelacznika/manetki kierunkowskazow - nie wiem czy tam jest jakis glosniczek czy to dzwiek tykajacego przekaznika ale na pewno stamtad dochodzi. u mojego taty byl tymczosowo z fusiona zalozony przelacznik i nie bylo dzwieku, po wymianie przelacznika na odpowiedni dla mk3 dzwiek powrocil.

rednaxelA 17-12-2010 08:11

Odp: Kierunkowskaz świeci a nie tyka
 
W mk3 nie ma bimetalicznego przekaznika - kierunkami steruje moduł GEM

dzwiek klikania jest generowany przez piezoelektryczny buzzer w manetce - jak sie skupie to znajde watek albo tu albo na MKP - komus sie zepsul i wymienil sobie sam buzzerek

Maddragon 17-12-2010 09:44

Odp: Kierunkowskaz świeci a nie tyka
 
Cytat:

Napisał rednaxelA (Post 1560571)
W mk3 nie ma bimetalicznego przekaznika - kierunkami steruje moduł GEM

dzwiek klikania jest generowany przez piezoelektryczny buzzer w manetce - jak sie skupie to znajde watek albo tu albo na MKP - komus sie zepsul i wymienil sobie sam buzzerek

A to sorki, za złe info.

00lukas00 17-12-2010 17:18

Odp: Kierunkowskaz świeci a nie tyka
 
Witam, to powiedzcie mi proszę gdzie jest przekażnik do kierunków i awaryjnych czy przypadkiem nie w samej manetce ?????

bolo12345 04-01-2011 07:57

Odp: Kierunkowskaz świeci a nie tyka
 
Cytat:

Napisał rednaxelA (Post 1560571)
W mk3 nie ma bimetalicznego przekaznika - kierunkami steruje moduł GEM

dzwiek klikania jest generowany przez piezoelektryczny buzzer w manetce - jak sie skupie to znajde watek albo tu albo na MKP - komus sie zepsul i wymienil sobie sam buzzerek

no fajnie by było jakbyś mógł pomóc! sam przeszukałem mnóstwo wątków i nie mogę znaleźć nic jak wymienić ten buzzerek lub coś odpowiedzialnego za dźwięk. istnieje również opcja wymiany całej manetki:)

bolek-tarnow 04-01-2011 08:14

Odp: Kierunkowskaz świeci a nie tyka
 
wymien cala manetke - koszt uzywki od 30zl w gore na allegro. nowa manetka w ASO ok 240zl. sam dla taty kupowalem na allegro za 30zl manetke od kierunkowskazow i wygladala jak nowka i dziala w 100%. jeszcze taka informacja: manetka od fusiona pasuje do mondeo mk3 ale nie ma dzwieku - to tak jak by sie ktos pokusil na jej kupno


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.